Estų albumo perklausai – tobula lietuviška kombinacija

 Estų albumo perklausai – tobula lietuviška kombinacija

Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka pradėjo renginių ciklą, skirtą pažinčiai su minimalizmu įvairiuose muzikos žanruose, todėl švęsdami vasario 16-ąją melomanai ir audio gurmanai buvo kviečiami paminėti ne tik šią Lietuvai svarbią dieną, bet ir Estijos nepriklausomybės šimtmetį bei pasiklausyti šiuo metu pasaulyje populiariausio gyvo kompozitoriaus Arvo Part sėkmingiausio estų klasikinės muzikos albumo „Tabula Rasa“.

Dedikacija Baltijos valstybių šimtmečiui

Kadangi renginys vyko Lietuvos nepriklausomybės dieną, kėdainiečiai šią šventę buvo kviečiami simboliškai dedikuoti Baltijos valstybių šimtmečiui ir būtent Estijai. Na, o kad ši Lietuvai ypatinga diena taip pat nenublanktų, pagrindinis lietuviškas akcentas buvo tai, kad renginyje svečiavosi išskirtiniai žmonės, užaugę Lietuvos šimtmetyje, kuriantys ir gaminantys aukščiausio lygio audioaparatūrą, kuria galime didžiuotis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai – tokių audioaparatūros prekės ženklų kaip „Rada electronics“, „8MMaudiolab“ bei „Reed“ įkūrėjai Dalius Ražanas, Donatas Tamošiūnas bei Vidmantas Triukas.

[quote author=“Aut. past.“]Klausantis estų klasikinės muzikos albumo „Tabula Rasa“ buvo naudojama tik Lietuvoje sukurta ir pagaminta aukščiausio lygio audioaparatūra.[/quote]

Tobula kombinacija

Tai jau dešimtoji jubiliejinė „TAC. Minimal* Klasika“ perklausa, todėl tam, kad renginys būtų dar įsimintinesnis, specialiai jam buvo suburta pilna lietuviška audio flotilė, kurią pirmą kartą buvo galima išgirsti grojančią kartu. Tai – jau metus skaičiuojanti draugystė su „Rada electronics“ ir jų klasikinis „SE“ stiprintuvas su audiofilinėmis 300B lempomis. Taip pat pirmą kartą bibliotekoje lankėsi „8MMaudiolab“ bei jų minimalistinės gražuolės kolonėlės ir „Reed“ flagmanas – kosminis patefonas su dvejais tonarmais.

Kadangi renginys vyko Lietuvos nepriklausomybės dieną, kėdainiečiai šią šventę buvo kviečiami simboliškai dedikuoti Baltijos valstybių šimtmečiui ir būtent Estijai. J. Gaižiuvienės nuotr.Ši estų klasikinės muzikos albumo „Tabula Rasa“ perklausa Kėdainiuose pirmą kartą suvienijo visus tris audioaparatūra visame pasaulyje Lietuvą garsinančius renginio svečius, kurie kėdainiečiams noriai sutiko papasakoti apie draugystę su muzika, pirmuosius savo bandymus, netikėtas pertraukas, apie aukščiausias technologijas, kylančias idėjas, laimėjimus bei pripažinimą pasaulyje.

Nuo vaikystės su muzika ir lituokliu draugavęs „Rada electronics“ prekės ženklo įkūrėjas Dalius Ražanas pasakojo, jog geriau ar prasčiau veikiantį stiprintuvą jaunystėje susilituodavo pats.

„Nuo muzikos niekada nebuvo nutolęs, tačiau audioaparatūrą kurį laiką buvau palikęs nuošalyje. Tik apie 2000-uosius metus vėl atsirado daugiau laisvo laiko ir noras kažką lituoti. Tuo metu buvo jaučiamas lempinis atgimimas ir aš supratau, jog tai skirta man.

Na, o tikrasis ir viską lemiantis lūžis įvyko tuomet, kai sveikata nebeleido dirbti, tad nutariau, kad kito darbo jau neieškosiu ir bandysiu pragyventi iš to, ką darau ir išties mėgstu“, – savo patirtimi dalijosi D. Ražanas.

Tuo tarpu garso kolonėlių „8MMaudiolab“ kūrėjas Donatas Tamošiūnas taip pat pasakojo, jog tėčio dėka su muzika draugauja nuo pat vaikystės. Ir nors jo gyvenime taip pat būta pertraukų, šiandien Donatas sėkmingai plečia tai, ką pradėjo.

„Mokslas ir darbas užsienyje buvo šiek tiek atitolinę mane nuo muzikos, tačiau sugrįžus į Lietuvą vėl ėmiausi domėtis muzika ir aparatūra. Vėliau interneto dėka pradėjau gilinti savo žinias, o apie 2004-uosius metus ėmiau užsiimti savarankiška praktika: kolonėlių konstravimai, garsiakalbių tyrinėjimas ir kitokie žaidimai. Laikui bėgant projektai darėsi kardinaliai vienas už kitą geresni, todėl pradėjau lankyti parodas ir supratau, kad noriu turėti savo prekės ženklą, kurį galėčiau parodyti plačiajai visuomenei. Po paskutinės 2015-ųjų metų parodos apsisprendžiau kažko imtis ir štai iki pat 2017-ųjų truko šio modelio evoliucija, kurį pristatome ir kėdainiečiams“, – pasakojo D. Tamošiūnas.

[quote author=“Aut. past.“]Po pristatymo renginio dalyviai klausėsi pasaulyje populiariausio gyvo kompozitoriaus Arvo Part originalios pirmojo leidimo, 1984 metų, klasikinės muzikos albumo „Tabula Rasa“  versijos, kurioje groja tokios žvaigždės kaip Keith Jarrett, Gidon Kremer, Tatjana Grindenko, Alfred Schnittke, ir… Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Sauliaus Sondeckio.[/quote]

Pasak jo, gana sėkmingas startas, didelis dėmesys ir pagyros jį skatina nesustoti – kurti naujus modelius ir savo prekės ženklą laistyti kaip gėlę, kad jį sėkmingai augtų ir ateityje.

„Mes plačiau esame žinomi pasaulyje ir kiek mažiau Lietuvoje. Nors pagal išsilavinimą esu radioinžinierius, tačiau po 1989 metų teko mesti visą radioelektroniką ir užsiimti tokiais verslais kaip židinių statymas ar gėlių auginimas. Deja, kai pradėjo šlubuoti sveikata, apie 2008-uosius supratau, kad reikia grįžti atgal. Vienus metus tik projektavau, paskui pradėjau pats gaminti, o jau 2010 metais kartu su marčia įkūrėme įmonę. Pirmiausia gaminome tonarmus, o po kelių metų ir patefonus. O jau 2011 metais užregistravome ir savo prekės ženklą „Reed“, – pasakojo V. Triukas, pridurdamas, jog meno studijos Sankt Peterburge labai prisidėjo prie jų gaminių estetiško dizaino, už kurį pelnytas jau ne vienas laimėjimas.

Prekės ženklas „Reed“, pasak V. Triuko, geriau žinomas tokiose šalyse kaip Singapūras, Tailandas, Malaizija, Pietų Korėja, Japonija, Kinija. Tuo tarpu Europoje pagrindiniai pirkėjai yra vokiečiai ir italai.  

Po pristatymo renginio dalyviai klausėsi pasaulyje populiariausio gyvo kompozitoriaus Arvo Part originalios pirmojo leidimo, 1984 metų, klasikinės muzikos albumo „Tabula Rasa“  versijos, kurioje groja tokios žvaigždės kaip Keith Jarrett, Gidon Kremer, Tatjana Grindenko, Alfred Schnittke, ir… Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Sauliaus Sondeckio.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video