Krašto apsauga besirūpinančiai kėdainietei – Padėkos ženklas

 Krašto apsauga besirūpinančiai kėdainietei – Padėkos ženklas

Už iniciatyvų ir atsakingą darbą Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyriausiajai specialistei mobilizacijai ir civilinei saugai Janinai Ladygienei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovų įteiktas Padėkos ženklas.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyriausiąją specialistę mobilizacijai ir civilinei saugai Janiną Ladygienę Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos apdovanojo Padėkos ženklu už iniciatyvų ir atsakingą darbą.

Visada reikia būti pasirengus

Diplomuota statybos inžinierė J. Ladygienė Kėdainių rajono savivaldybėje šiemet skaičiuoja jau 38-uosius valstybės tarnyboje darbo metus. Moteris džiaugiasi savo kasdien atliekamu darbu ir sako, kad mobilizacijos ir civilinės saugos specialisto pareigos savivaldybėje tik iš pirmo žvilgsnio galbūt atrodo nuobodžiai.

Būdama atsakinga už savivaldybės mobilizacijos plano parengimą, teisės aktų ir dokumentų pasirengimo mobilizacijai ir jos vykdymo klausimais projektų rengimą, savivaldybės specialistė visada žino, kokie tikri pavojai mūsų tyko ir yra pasirengusi sutelkti visus resursus to pavojaus akivaizdoje.

Pasak jos, reikia visada būti pasirengus numatytiems ir nesuplanuotiems atvejams.

„Man patinka ,,kietos“ specialybės.

J. Ladygienė

Prisideda ir prie ekstremalių situacijų valdymo

J. Ladygienė dalyvauja ir visų savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo struktūrų darbe. 

Pastaruosius dvejus metus šalyje įsisukus pandemijai ir ekstremaliajai padėčiai J. Ladygienė turi ir papildomų darbų bei užduočių COVID-19 infekcijos plitimo valdymo veikloje.

Specialistė  koordinuoja žmonių, kurie neturi galimybės nuvykti ar parvykti nuosavu ar artimųjų transportu, pavėžėjimą į Karščiavimo kliniką, mobilųjį punktą, iš ligoninių.  

Myli savo kraštą

Gimusi ir užaugusi pačiame vidury tarp Dotnuvos ir Akademijos miestelių bei baigusi Akademijos vidurinę mokyklą, J. Ladygienė baigė Kauno politechnikos institutą, Statybos ir santechnikos fakultetą.

Studijuojant draugų paklausta, iš kur ji, visada su pasididžiavimu atsakydavo, kad yra kilusi iš Dotnuvos.

,,Daugelis net Akademijos miestelio nežinodavo, susiedavo su Kauno rajone esančia Akademija“, − sako J. Ladygienė, pridurdama, kad Kėdainių kraštas jai labai mielas.  

Baigusi mokslus, paskyrimą ji galėjo rinktis ir kituose Lietuvos miestuose, didmiesčiuose, tačiau traukė atgal, į Kėdainius. Čia atvyko gyventi ir jos vyras, nors jis žemaitis iš Telšių, Kėdainiai jį taip pat paviliojo.

Gamykloje dirbo inžiniere

1982 metais J. Ladygienė įsidarbino Elektros aparatūros gamykloje inžinierės pareigose. Patekusi į draugišką, malonų kolektyvą, Janina sako, kad jokios užduotys jos nebaugino. 

„Buvome jauni specialistai, energingi, trokštantys daug veiklos“, − prisimena J. Ladygienė.

Savivaldybėje darbą pradėjo nuo Švietimo skyriaus

Karjera sukosi greitai ir po dvejų metų, 1984-aisiais, Janina įsidarbino Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriuje statybos inžiniere.

Čia ji tuo metu buvo atsakinga už švietimo įstaigose vykdomus remontus, sąmatų sudarymą, švietimo įstaigų pasiruošimą šildymo sezonui, techninių mokymo priemonių komplektavimą ir kitus darbus.

Laikui bėgant, keičiantis savivaldybės administracijos struktūrai, maždaug prieš 20 metų perėjo dirbti vyriausiąja specialiste karo prievolei ir pasirengimui mobilizacijai, demobilizacijai ir priimančios šalies paramai administruoti.

Dabar savivaldybės jau nedalyvauja karo prievolininkų atrankos procese, todėl J. Ladygienė vykdo mobilizacijos bei civilinės saugos administravimo užduotis.

Nors darbai jau seniai neskirstomi į vyriškus ir moteriškus, tačiau nusistebėjus, kad J. Ladygienė pasuko į sritį, kurioje vis tik dažniausiai dirba vyrai, ji tik nusišypso: „Man patinka ,,kietos“ specialybės. Aš visada mėgau meistrauti, dažyti.“

1 Komentaras

  • Užteks sėdėti ant darmavosduonos.Rusai puola davai visuotina mobilizaciją.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video