Babėnų auksarankiai: pražydo Velykų medis, lankosi bobutės, tupi pelėdos

 Babėnų auksarankiai: pražydo Velykų medis, lankosi bobutės, tupi pelėdos

Paėjus kiek giliau į šilą galime rasti namelį, kuriam vadovauja garsus filmų personažas Šrekas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Net ir šiais neramiais laikais Kėdainių gyventojai nepraranda geros nuotaikos ir kuria grožį aplink save. Štai Babėnuose esančioje Pergalės gatvėje galima išvysti pražydusį Velykų medį, sutikti Velykų bobutes, arba tiesiog vaikščiojant šilu pasigrožėti išpuoselėtomis vietinių sodybomis.

Kuria grožį

Pergalės gatvę išties galima būtų tituluoti viena tvarkingiausių ir gražiausių gatvių mūsų mieste.

Ir tai ne tik dėl nuoširdaus ir kruopštaus komunalininkų darbo, bet dėl pačių gyventojų sąmoningumo ir noro gyventi gražioje ir tvarkingoje aplinkoje.

Šalia gatvės esančio šilo pakraščiais rūpinasi patys gyventojai, o artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms – žmonės sumeistravo Velykų bobutes, Velykų medį ir kitus šventinius atributus, kuriais gali pasigrožėti kiekvienas.

Sename karutyje apsigyveno, tupi ir dairosi pelėdos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Gyventojai kuklūs

Vietos gyventojai darbštūs, bet labai kuklūs. Tačiau vis tik pavyksta pakalbinti vietinį gyventoją Valių, kuris atskleidė, kad grožį savo sodyboje bei visoje gatvėje jie kuria jau daugiau nei dvi dešimtis metų.

„Kai atsikraustėme, supratome, kad čia tikras kurortas. Tiesiog norėjosi susitvarkyti, tad ėmėmės tvarkyti šilo pakraščius, statėme suoliukus, pavėsines, laužavietes. Ir statėme ne tik sau, o visiems geros valios žmonėms“, – pažymėjo Valius.

Pergalės gatvės gyventojai prašo kraštiečių supratimo – negadinkite sukurto grožio, kurkite grožį aplink save, būkite geresni vieni kitiems, vertinkite kito darbą ir pastangas.

Aut. past.

Velykų proga

Valius aiškino, kad savo gyvenamosios aplinkos puošimas vyksta nuolat, tai tarsi nenutrūkstamas procesas, mat kasdien kyla vis naujų minčių.

„Na, šią vietą prie namo tvarkome mes ir kaimynai. Dvi šeimos. Mes ir sugalvojome pastatyti Velykų medį, kurį apkabinėjome kiaušiniais.

Idėjos ateina iš knygų, iš interneto, iš televizijos. Ir gaminame, ir darome, ir puošiame bendromis jėgomis“, – šypsosi Babėnų gyventojas.    

Yra kur paganyti

Aplink šias sodybas tikrai yra kur akis paganyti. Čia pat, pamiškėje, stoviniuoja trys Velykų bobutės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Išties aplink šias sodybas tikrai yra kur akis paganyti. Čia pat, pamiškėje, stoviniuoja trys Velykų bobutės, karutyje tupi ir žvalgosi pelėdos.

Paėjus kiek giliau į šilą galime rasti namelį, kuriam vadovauja visiems gerai žinomo filmo personažas Šrekas.

„Tik gaila, kad žmonės ne viską saugo. Dažnai nuverčia, sugadina, turime tvarkyti. Juk šitą grožį kuriame ne tik sau, bet ir visiems, tai kodėl juo tiesiog nepasidžiaugti, kodėl reikia jį niokoti? Nesuprantu“, – karčią gyvenimo realybę atskleidė Valius.

. Pergalės gatvėje Babėnuose galima išvysti pražydusį Velykų medį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prašo supratimo

Pergalės gatvės gyventojai prašo kraštiečių supratimo – negadinkite sukurto grožio, kurkite grožį aplink save, būkite geresni vieni kitiems, vertinkite kito darbą ir pastangas.

„Mes nepykstame, nedraudžiame, ateikite, pasėdėkite, atsigerkite arbatos, pasigrožėkite, tik labai prašome nelaužyti.

Griauti visuomet yra lengviau nei kurti, tad nebūkime griovėjais, būkime kūrėjais“, – prašo vienos tvarkingiausių mieste gatvės gyventojai.

Alius išpuoselėjęs ir savo kiemą – čia vyrauja akmenys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video