Planuojate imti paskolą? Štai, kokius namų darbus turite atlikti

 Planuojate imti paskolą? Štai, kokius namų darbus turite atlikti

Asociatyvi nuotr.

rinkosaikste.lt

Jei manote, kad namų darbai baigėsi tą dieną, kai baigėte mokyklą, labai klystate, kadangi šį procesą reikėtų atlikti kiekvieną ir vėliau gyvenime, kaip planuojate rimtus pokyčius bei permainas savo gyvenimuose. Pavyzdžiui, paskolos ėmimas – taip pat ne išimtis. Jei jau nusprendėte imti paskolą, tai taip pat teks pirmiausia atlikti ir tam tikrus namų darbus, kad vėliau nesigailėtumėte dėl priimto sprendimo. Šių namų darbų atlikimas tikrai pareikalaus šiek tiek jūsų laiko bei dėmesio, tačiau vėliau patys sau už tai padėkosite – būsite tikri, kad iš daugybės įvairių paskolos variantų, išsirinkote tą, kuris geriausiai pateisina jūsų poreikius bei lūkesčius. 

Kokios paskolos jums reikia?

Vienas svarbiausių žingsnių, kurį turite atlikti, tai – tiesiog įvardinti, kokios paskolos jums reikia: būsto, vartojimo, paskolos automobiliui, o galbūt paskolos verslui?  Gera žinia bent jau ta, kad tai yra viena lengviausių jūsų laukiančių užduočių – tereikia įvardinti savo tikslus ir savaime taps aišku, į kurios rūšies paskolą šiandien turėtumėte orientuotis. Tiesa, verta apstebėti, kad susidūrę su netikėtomis išlaidomis, ypač dažnai žmonės suglumsta tiesiog nežino, kokios rūšies paskolą imti. Užbėgant įvykiams už akių, verta akcentuoti, kad tokiu atveju labiausiai tinka vartojimo paskola.

Ar turite lėšų pradiniam įnašui?

Tam tikrų rūšių paskolos, pavyzdžiui, paskola būstui, dažniausiai reikalauja ir tam tikro dydžio pradinio įnašo. Taigi, belieka tik pridurti, kad prieš prašydami paskolos, pirmiausia turėtumėte labai atsakingai įvertinti ir savo galimybes – ar tikrai turėsite lėšų pradiniam įnašui? Tiesa verta priminti ir tai, kad skirtingos kredito įstaigos reikalauja skirtingo dydžio pradinio įnašo, todėl visada turėsite iš ko pasirinkti. 

Ar reikalingas turto įkeitimas?

Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, kai prašoma itin didelės vertės paskolos, gali būti reikalingas ir turto įkeitimas. Taigi, iš anksto patikrinkite ir šią aplinkybę. Ar bus prašoma turto įkeitimo ir jūsų atveju ir ar turite ką pasiūlyti?

Ar galima sudaryti sutartį nuotoliniu būdu?

Vertinantieji komfortą, turėtų nepamiršti, kad šiandien jau kai kurios kredito įstaigos sudaro galimybę tokio pobūdžio sandorius sudaryti nuotoliniu būdu. Ir tai savaime suprantama yra puikus pasirinkimas, leidžiantis išvengti papildomų rūpesčių bei sutaupyti nemažai laiko. Taigi, jei jums tai yra ypač aktualu,  jau žinote, kam teikti pirmenybę.

Kuri kredito įstaiga siūlo patraukliausias sąlygas?

Na, ir, žinoma, ne ką mažiau svarbios yra ir visos kitos sąlygos, pradedant palūkanų norma ir užbaigiant įmokų mokėjimo grafiko draugiškumu jūsų piniginei. Taigi, atsakingai įvertinkite ir visus šiuos kriterijus – skirkite pakankamai laiko tam, kad žinotumėte, kokia kredito įstaiga siūlo pačias patraukliausias sąlygas jūsų atžvilgiu. 

Taigi, apibendrinant belieka tik pastebėti, kad jei jūsų artimiausiuose planuose yra paskolos ėmimas, dėmesį vertėtų atkreipti į tokias detales, kaip: paskolos rūšis, pradinis įnašas, turto įkeitimas, galimybė sudaryti sutartį nuolatiniu būdu, o taip pat – sąlygų patrauklumas jūsų atžvilgiu. Gera žinia ta, kad norint atlikti šiuos namų darbus, t.y., surasti atsakymus į visus išvardintus  klausimus, šiandien jau galima tiesiog neišeinant iš  namų: visos paskolas teikiančios įmonės ypač daug informacijos pateikia internetu. Tai, viskas ką jums tereikia padaryti, tai – tik pasiruošti puodelį arbatos, čiupti lapą popieriaus bei rašiklį, prisėsti prie kompiuterio ir…. surinkti visą svarbiausią informaciją apie galimybę gauti paskolą geriausiomis sąlygomis. Tiesa, nebūtina to padaryti per dieną – informacijos paiešką išskaidykite į kelias, kad nepervargtumėte ir surinktumėte visą reikiamą informaciją, kuri jums ir padės priimti teisingiausią sprendimą. 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video