Knyga „Visi mūsų tviskantys dangūs“ – istorija apie dovanas, kurios nukrinta iš dangaus

 Knyga „Visi mūsų tviskantys dangūs“ – istorija apie dovanas, kurios nukrinta iš dangaus

Rūta Švedienė

Esu skaičiusi Trento Daltono romaną „Berniukas nuryja visatą“. Labai patiko. Naujasis romanas „Visi tviskantys dangūs“ pasirodė kiek silpnesnis, bet visgi tai neabejotinai gera knyga. Tai epinė odisėja apie meilę ir pavojų, tamsą ir šviesą, kaulus ir mėlyną dangų. Savo pagrindiniu veikėju autorius ir vėl pasirinko vaiką – šįkart dvylikametę Molę, kuri veda skaitytoją per magišką ir daugiasluoksnį pasakojimą.

Darvino miestas, 1942-ieji. Japonų bomboms krintant ant žemės, be mamos likusi Molė Huk, duobkasio duktė, vėl paprašo dangaus patarimo. Bėgdama daiktamaišyje ji nešasi širdies formos akmenį ir žemėlapį, nuvesiantį ją pas Ilgašvarkį Bobą, pas raganių, prakeikusį jos šeimą. Ją lydi netikėti pakeleiviai – aštrialiežuvė aktorė Greta ir Jukijas, japonų lakūnas, išsigelbėjęs iš numušto lėktuvo.

Gelbėkis, Mole, gelbėkis, kužda dienos dangus. Slėpkis vynuogienojuose. Bėk į laukines,  musonų perpučiamas Šiaurės Australijos žemes. Bėk ieškoti draugystės ir meilės. Paskubėk, nes ant kulnų jau lipa persekiotojas, o kartu su juo ir nakties dangus…

„Visi mūsų tviskantys dangūs“ – tai istorija apie dovanas, kurios nukrinta iš dangaus, apie prakeiksmus, kuriuos išsikasame iš žemės, ir paslaptis, kurias slepiame širdyje.
Knygoje „Visi mūsų tviskantys dangūs“ atsiskleidžia Daltono gebėjimas perpinti tikrus įvykius su išgalvoto pasakojimo gijomis.

Siužetas rutuliojasi nenuspėjamai ir prikausto skaitytojo dėmesį, kartu suteikdamas reto grožio kūrinio kontekste galimybę susipažinti su mažai žinomais istoriniais įvykiais ir asmenybėmis. Puikus pavyzdys – į knygos siužetą įpinta japonų piloto Hajime Toyoshima įstorija.

Trentas Daltonas – vienas garsiausių Australijos žurnalistų, apdovanotas daugybe premijų. 2018 m. pasirodžius debiutiniam jo romanui „Berniukas nuryja visatą“ (liet. 2019), knyga išsyk buvo pavadinta Australijos literatūros klasika.

„Mitinio, kerinčio ir beveik haliucinacinio grožio knyga“, – australų rašytoja Kristina Olsson.
Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Vertė Povilas Gasiulis.
Perskaičiusi knygą, padovanojau mūsų bibliotekai. Imkit ir skaitykit. Verta.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video