Verta perskaityti: romanas „Vidurnakčio biblioteka“

 Verta perskaityti: romanas „Vidurnakčio biblioteka“

Rūta Švedienė

Labai patiko. Perskaičiau per porą vakarų. Knyga nestora. Nors pirmiausia į galvą ateina, kad šią knygą rekomenduočiau į depresiją linkusiems žmonėms, ją visgi reikėtų perskaityti visiems, nes beveik visi žmonės kažkuo savo gyvenime nepatenkinti ar galvoja, jog būtų buvę geriau, jei būtume pasirinkę kitą gyvenimo kelią, kitą sprendimą, kažko gailisi. Kiekvienas šioje knygoje ras bent dalelę savęs. Knyga intriguojanti, kupina šilumos ir humoro. Tai istorija apie tai, kas gyvenime iš tiesų svarbu. Mane sužavėjo idėja – vietą tarp gyvenimo ir mirties pavaizduoti kaip biblioteką. Imi naują knygą ir gyveni kitą gyvenimą. Bet ar tikrai to reikia?

Geriausias 2020-ųjų ads CHOICE AWARDS goodreromanas

Abejonių ir savigraužos iškankinta Nora Sid patenka į paslaptingą biblioteką tarp gyvenimo ir mirties. Joje esančiose knygose glūdi begalinės to paties žmogaus gyvenimo versijos.

Visa, ką galėjai nugyventi, jei būtum pasirinkęs kitaip. Gal išties Nora jaustųsi laimingesnė, jei būtų tapusi roko žvaigžde, plaukike ar išpildžiusi vaikystės svajonę tirti ledynus?

Vidurnakčio bibliotekoje jai suteikiama galimybė rasti atsakymą į kamuojantį klausimą – išbandyti visus gyvenimus, apie kuriuos svajojo, ir dalykus, kuriems pritrūko drąsos.

Ar Norai pavyks susitaikyti su savimi ir atrasti prasmę ten, kur, atrodė, laukia tik nebūtis? O gal dabartinis gyvenimas ir yra geriausias įmanomas? Galų gale, ar verta graužtis dėl to, ko nebeįmanoma pakeisti?

Matt Haig (g. 1975) – Didžiosios Britanijos rašytojas ir žurnalistas, daugybės bestselerių autorius, mėgstamas viso pasaulio skaitytojų. Jo knygos patraukia empatija, šiluma, gebėjimu iš pažiūros paprasta istorija perteikti gilią išmintį, padedančia ištverti dvasines negalias ir krizes. Naujausią romaną „Vidurnakčio biblioteka“ ketinama perkelti į didžiuosius ekranus.

Knygą išleido leidykla „Sofoklis“, vertė Irena Jomantienė ir Milda Dyke.

Knyga yra mūsų bibliotekoje.

1 Komentaras

  • Labai patiko

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video