Verta perskaityti: Šeimos audrų ir meilės paveikslas

 Verta perskaityti: Šeimos audrų ir meilės paveikslas

Rūta Švedienė

Buvau skaičius šios autorės romaną „Mėlynų siūlų ritė“, nepasakyčiau, kad labai patiko. Ši naujoji knyga „Antrasis kvėpavimas“ tikrai geresnė. Tai garsiausias A. Tyler, vienos žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų, romanas, pelnęs Pulitzerio premiją. Perskaityti verta. Nuosekliu, lėtu pasakojimu aprašomas paprastų žmonių paprastas gyvenimas. Rašytoja garsėja talentu šiltai ir jaukiai pasakoti paprastų žmonių gyvenimo istorijas ir jomis perteikti universalias žmogiškąsias patirtis.

Kodėl mes renkamės tai, ką renkamės? Kiek mūsų gyvenimas priklauso nuo mūsų pačių? Ar įmanoma ištaisyti savo klaidas ir padėti nesuklysti kitam? Keldama visiems pažįstamus klausimus A. Tyler dovanoja dar vieną išmintingą ir šviesią istoriją, kuri padės suvokti mūsų paprasto gyvenimo nepaprastą grožį ir vertę.

Ši knyga – spalvingas santuokos lūkesčių ir nesėkmių, šeimos audrų ir meilės paveikslas, į kurį telpa beveik trys dešimtys vienos poros bendro gyvenimo metų. Tai meistriška proza – paprasta ir subtili, lyriška ir šmaikšti, labai žmogiška ir įžvalgi.

Megė ir Aira susituokę jau 28 metus. Ji – impulsyvi optimistė, mėgstanti rikiuoti visų gyvenimus, jis – nepaprastai praktiškas ir organizuotas perfekcionistas.

Kad ir kokie skirtingi, per ilgus metus kartu jie kiek aptrynė aštrius kampus, o ryškesnius jausmus prislopino kasdienybės rutina. Tačiau vieną dieną pora išsirengia į neplanuotą kelionę.

Pakeliui juodu ne kartą turės keisti kelionės kryptį, sutiks daugybę spalvingų personažų. Vos keli šimtai kilometrų netikėtai virs ilga kelione per jų kartu nugyventą gyvenimą, susitikimu su giliai paslėptais jausmais, skausmu, kasdienybės nuoboduliu ir primirštomis nuostabiomis akimirkomis, ir ne tik jų pačių, bet ir jų jau užaugusių vaikų likimu.

ANNE TYLER (Anė Tailer, g. 1941 m.) – viena žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų, lietuvių
skaitytojams pažįstama romanų “, „Mėgėjiška santuoka“, „Tik vienas žingsnis“ autorė. Ji triskart buvo nominuota Pulitzerio premijai, o 1989 m. ja apdovanota.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video