Verta perskaityti: Romanas „Kerol“ – apie romantišką apsėdimą

 Verta perskaityti: Romanas „Kerol“ – apie romantišką apsėdimą

Rūta Švedienė

Paprastai pristatau knygas, kurios, mano manymu, vertingos ir man pačiai patinka. Ši knyga sukėlė dviprasmiškus jausmus. Man ji buvo šiaip sau, netgi pasirodė primityvoka, kažkoks neįtikimas pasakojimas. Bet… knygos viršelyje ji labai teigiamai pristatyta, o pagal šią knygą pastatytas filmas nominuotas šešiems Oskarams, taigi, gal tik man ji pasirodė nelabai. Visgi perskaičiau, nenumečiau, o į pabaigą netgi ėmiau ir „cekavitis“, kaip gi čia viskas baigsis. Pabaiga viltinga.

Knygos „Kerol“ aprašymas viršelyje P. Highsmith knyga apie romantišką apsėdimą – bene vienas reikšmingiausių, bet didžia dalimi iki šiol vis dar nepažintų dvidešimto amžiaus kūrinių. Pirmą kartą pasirodęs 1952 metais ir įvertintas kaip „romanas apie visuomenės draudžiamą meilę“, jis netrukus tapo kultine klasika.

„Kerol“ pagrįsta tikru nutikimu iš autorės gyvenimo. Tai jaudinantis pasakojimas apie teatro scenografės Terezos Belivet dramą.

Merginos, priverstos laikinai įsidarbinti didelėje universalinėje parduotuvėje, rutiną visam
laikui sutrikdo netikėta pažintis su Kerol Eird, užsukusia kalėdinės dovanos dukrai. Tereza
pasijunta tiesiog apžavėta šios kerinčios moters iš prabangaus Niujorko priemiesčio.

Be to, jos turi šį tą bendro: Kerol santuoka tapo tokiais pat spąstais, kaip Terezai – laikinas darbas. Jiedvi pamilsta viena kitą ir leidžiasi į kelionę po Ameriką. Tačiau beatodairiškos meilės apakintos pakliūva į visuomenės nuostatų pinkles, susiduria su grėsliu aplinkinių nepritarimu.

Talentingai pasakota istorija nustebins Patricijos Highsmith gerbėjus ir sužavės pirmą sykį jos kūrybą atradusius skaitytojus.

„Tobulas liudijimas apie persekiojamą meilę.“
The Independent

„Knyga apie persekiojamą meilę ir tikrąją laimę… Jos veikėjos juokiasi… juokiasi be pagiežos ar iliuzijų. Joje labai atpažįstamas P. Highsmith stilius, kupinas vidinio virpulio, pavojaus nuojautos ir tobulai perteikto tikrojo artumo troškimo.“
„Persmelkiamai romantiška.“
Margaret Talbot, The New Yorker

„Puiki amerikiečių rašytoja Patricia Highsmith pakerės jus savo nuodėminga kūryba.“
Entertainment Weekly

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video