Verta perskaityti: Knygos „Jonvabalių takas“ ir „Kelionė atgal“ – apie draugystę

 Verta perskaityti: Knygos „Jonvabalių takas“ ir „Kelionė atgal“ – apie draugystę

Rūta ŠVEDIENĖ

Tai jau antrasis leidimas šių romanų. „Jonvabalių takas“ – pirmasis romanas, o „Kelionė atgal“ – tęsinys. Abi knygos gan storos, bet skaitosi lengvai, pasakojimas nuoseklus, linijinis. Patiks tiems, kas mėgsta paprastas, jautraus siužeto knygas. Tai nepaprasta istorija apie augančią ir besikeičiančią moterų draugystę, nusitęsusią per kelis dešimtmečius.

Keitė ir Talė susipažino 1974-ais metais. Kaip diena ir naktis – tokios jos buvo skirtingos. Keitė – mokyklos atstumtoji, vienišė, neturinti draugų. Talė – kieta, populiari mergina, šalia kurios atsidurti nori kiekvienas. Skirtumai nesutrukdo šioms mergaitėms tapti geriausiomis draugėmis visam gyvenimui. Keitė ir Talė. Talė ir Keitė. Nuo šiol jos kaip viena.

Per kitus tris dešimtmečius Keitei ir Talei teks išgyventi įvairių įvykių, kurie vis išskirs moteris. Kartais fiziškai, o kartais morališkai. Tačiau jos visada sugrįš viena pas kitą ir niekada nepamirš dar paauglystėje sudaryto draugystės pakto.

Ambicinga Talė ieško meilės, keičia vyrus ir bando įsitvirtinti žiniasklaidos srityje. Ji blaškosi po pasaulį, sulaukia šlovės, tačiau nuolat jaučiasi vieniša. O štai Keitė nori vyro, šeimos, bet galiausiai tapusi motina jaučia, kad pamažu tarsi praranda save.

Talė ir Keitė pergyveno nuoskaudas, pavydą, negandas, romanus ir didžiuosius gyvenimo pokyčius. Jos palaikė vieną kitą ir labai daug metų sugebėjo išsaugoti savo draugystę, tačiau vienas įvykis tampa lūžio tašku, kuris gali nutraukti ilgamečius ryšius. Ar išdavystė vis dar gali išlaikyti Keitę ir Talę kartu?

Deja, miršta Keitė Rajan. Talė nuoširdžiai stengiasi įvykdyti pažadą pasirūpinti draugės vaikais, ‒ tačiau ji nieko neišmano nei apie šeimą, nei apie motinystę.

Šešiolikmetė Mara Rajan jaučiasi sugniuždyta motinos mirties. Jos tėvas siekia suburti šeimą, tačiau Mara užsisklendžia sielvarte. Atrodytų, jai niekas nebesvarbu… Bet vieną dieną mergina įsimyli jaunuolį, kuris ją išsiveda į pavojingą pasaulį.

Dorotė Hart, kadaise save vadinusi Debesimi, ‒ Talės tragiškos praeities priežastis. Ji ne kartą buvo palikusi dukrą, tačiau dabar sugrįžta, norėdama būti šalia, kai šioji skaudžiai išgyvena vienatvę. Dorotei tenka atskleisti siaubingą savo praeities paslaptį, nes ji trokšta tapti tokia motina, kokios reikia dukrai.

„Kelionė atgal“  – romano „Jonvabalių takas“ tęsinys ‒ nepaprastai jaudinanti, sukrečianti istorija apie meilę, motinystę, netektį ir naują pradžią primena mums: kol esi gyvas, gyva ir viltis, o jei myli ‒ atleisi.

Kristin Hannah  (g. 1960 m.) – skaitytojų mylima JAV rašytoja. Autorės knygos dažnai puikuojasi įvairių bestselerių sąrašuose, sulaukia palankių atsiliepimų bei apdovanojimų. Rašytojos kūriniai verčiami į daugelį kalbų. Lietuvių skaitytojai gerai jau spėjo pamilti knygas „Namų frontas“, „Lakštingala“, „Žiemos sodas“, „Sugrįžimas į Aliaską“ ir kitas. Kristinos Hannah romanai pasižymi jautrumu ir jaudinančiomis, giliomis įžvalgomis apie draugystę, santykius bei gyvenimą.

Romanuose rašytoja Kristin Hannah kuria jaudinančią istoriją apie veikėjų draugystės brandą ir bėgančio laiko lemiamus pokyčius. Patrauklus siužetas, tikroviškos, išjaustos problemos, liūdnos ir juokingos situacijos, atleidimo ir susitaikymo temos knygas daro vienais stipriausių autorės romanų

Romanus išleido leidykla „Jotema“ (antrasis leidimas), vertėja Vilma Krinevičienė. Knygas galite rasti ir mūsų bibliotekoje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video