Neseniai išleista nauja kraštietės Rasos Aškinytės knyga

 Neseniai išleista nauja kraštietės Rasos Aškinytės knyga

„Penkios istorijos apie meilę su laiminga pabaiga“– šeštoji Rasos Aškinytės knyga, stilistiškai pratęsianti rašytojos grožinės kūrybos liniją. Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Rūta ŠVEDIENĖ

Prozininkė, dėstytoja, psichoterapeutė praktikė Rasa Aškinytė yra gimusi ir gyvenusi Kėdainiuose. Kraštietė. Ir štai laikau rankose neseniai pasirodžiusią jos knygą „Penkios istorijos apie meilę su laiminga pabaiga“. Pavadinimas žada laimingą pabaigą. Bet…sakyčiau, truputį meluoja. Nors…. kokia meilės pabaiga yra laiminga? Ar meilė iš vis kada nors baigiasi? O jei baigiasi, ar verta mylėti? Perskaitau šią knygą per du vakarus. Skaitosi lengvai. Patiko. Gera knyga

Knygą sudaro penkios istorijos. Jos  tarpusavyje nesusijusios, bet turi tą pačią teminę ašį. Visos jos prasideda tame pačiame taške – susitinka moteris ir vyras. Įvyksta tai, kas jau aprašyta tūkstančiuose knygų – užgimsta meilė. Daugybę kartų jausmas tas pats, o jo patyrimas – visiškai unikalus. Šio jausmo istorijų veikėjai ir laukia, ir bijo. Jie atsisako visko, ką iki šiol turėjo. Viliasi gauti daugiau ir drauge baiminasi susinaikinti. Kartais ieškojimo procesas užtrunka labai ilgai, o kartais pasibaigia net neprasidėjęs. Kai kada, susiaurėjus regos laukui, žmonės pasiklysta, liaujasi ieškoję ir tampa priklausomi nuo aplinkybių, nuo savo skausmo, taip žalodami save ir visa, kas yra aplinkui. O kai kada – priešingai. Meilė atveria sielos vartus, užgydo žaizdas, gražina tikėjimą.

Knyga – visų moters sielos gyvenimo upių sutekėjimas į pažinimo jūrą. O joje – gelmių gelmės“,

Dovilė Zelčiūtė.

„Penkios istorijos apie meilę su laiminga pabaiga“– šeštoji Rasos Aškinytės knyga, stilistiškai pratęsianti rašytojos grožinės kūrybos liniją. Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Dizainas Astos Puikienės. 

Rasa Aškinytė – viena įdomiausių šiandienos lietuvių prozininkių. Jos kūryba universali turinio ir formos atžvilgiu. Kūriniuose istorinis ir kultūrinis kontekstas vilioja intelektiniu klodu, o siužetinė linija dažnai primena nuotykių romano principus: įvykiai veja įvykius, nestinga paradoksalių situacijų, įsimenamų veikėjų charakteristikų, netikėtų veikėjų likimo vingių.

„Skaitydama Rasos Aškinytės „laimingąsias“ istorijas apstulbusi klausiau savęs: negi kas nors papasakojo autorei mano gyvenimą? Iš kur ji taip žino, atspėja, regi, ką galėjau patirti ar patyriau? Kiekvienas iš penkių pasakojimų vienaip ar kitaip kalbėjo ir apie mane, skaitančiąją. Raganavimą ignoruodama, literatūros skrodžiančia įžvelgimų galia žaviuosi, ir ji nesiliauja mane stulbinusi. Rasa šioje knygoje įspėdama ir atverdama moters prigimtį tai ištarė su meile ir atjauta. Feminizmas? Manau, ne. Knyga – visų moters sielos gyvenimo upių sutekėjimas į pažinimo jūrą. O joje – gelmių gelmės“, – Dovilė Zelčiūtė (citata paimta iš knygos viršelio).

Rasa Aškinytė parašė šias knygas: „Filosofija vaikams“: užduočių knyga pradinukams, 2003; „Filosofija vaikams“: mokytojo knyga, 2003; „Teoriniai ir praktiniai etikos dėstymo mokykloje pagrindai“: metodinė priemonė, 2009 ;„Beveik varlės“: pasaka. 2009; „Rūko nesugadinti“: romanas, 2009; „Lengviausias“: romanas, 2011 (išverstas į anglų kalbą); „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“: romanas, 2013 (išverstas į anglų kalbą); „Etikos problemų analizė remiantis loginio mąstymo teorija ir praktika“: monografija, 2016; „Glesum“: romanas, 2016 (išverstas į latvių ir vokiečių kalbas); „Istorija kaip upė“: romanas, 2018. 

Bendrautorė šių knygų: „Etika“: vadovėlis 7–9 klasėms, 2000; „Mano ir tavo šalis Lietuva“: sociokultūrinio ir pilietinio ugdymo vadovėlis, 2003; „Etika kaip loginio mąstymo teorija ir praktika“: vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams, 2004; „Pilietinis švietimas“: pagalbininkas rinkėjui, 2013.

Sudarė šias knygas: „Ta palaiminga klevų šviesa“: pilietinių esė kūrybinio rašymo studija III amžiaus universitete, 2006; „Kasdienio ir socialinio gyvenimo tikrovė“, 2007.

2014 m. knyga „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ išrinkta Metų knyga (Metų knygos rinkimai). 2011 m. knyga „Lengviausias“ atrinkta į Metų knygos rinkimų ilgąjį sąrašą. 2017 m. knyga „Glesum“ apdovanota literatūrine J. Paukštelio premija.

4 Komentarai

  • Pagarba kedainietei, kuri garsina mūsų kraštą, jei reijetų suteikti Kedainiu garbes piketes vardą

  • Tai ji gal mūsų šachmatisto ir labai gero žmogaus dukra?

    • Taip:)

  • man tai laiminga pabaiga kai nuleidziu,,,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video