Ir menininkas gali įgyti paklausią profesiją (FOTOGALERIJA)

 Ir menininkas gali įgyti paklausią profesiją (FOTOGALERIJA)

Dizainas – labai plati sąvoka. Dizainas apima įvairias sritis: drabužius ir avalynę, aplinką, reklamą, skaitmeninę erdvę ir kitas sritis. Viena iš jų – grafinis dizainas. Šios krypties specialistė kėdainietė Gintarė Šneiderytė, baigusi grafinių komunikacijų dizaino studijas, teigia, kad jos specialybėje labai reikalingas įkvėpimas, o specialistai – paklausūs darbo rinkoje.

Studijų pasirinkimą lėmė meilė menui

Gintarė prisimena, jog dar vaikystėje pradėjo keliauti menininkės keliu – perpiešdavo vaikiškų knygelių iliustracijas, vėliau pradėjo lankyti dailės mokyklą. Pamažu meilė menui tapo tokia didelė, jog atėjus laikui rinktis specialybę Gintarei nekilo jokių abejonių: rinksis sau pačią artimiausią sritį – meną.

„Nuo pat vaikystės ėjau meno keliu. Pamenu, kaip patikdavo perpiešti vaikiškų knygelių paveikslėlius. Kai man buvo 11 metų, pradėjau lankyti Kėdainių dailės mokyklą. 4 metai meno teorijos ir praktikos buvo labai spalvingi ir kupini naujovių. Manau, kad tada ir prasidėjo mano didelė meilė menui.

Po gimnazijos baigimo žinojau, jog tikrai eisiu tuo pačiu keliu ir toliau. Nesižvalgydama į jokias kitas studijų programas rinkausi sau artimiausią. Rinkausi tarp kelių studijų variantų: grafinio dizaino ir interjero dizaino.

Visada žavėjausi interjero darbais, o planuoti, kaip atrodytų erdvės, patiko nuo paauglystės. Tačiau supratau, kad grafinis dizainas yra daug platesnė sfera, o ir mano visi darbai labiau linksta į tą pusę. Tad įstojau į grafinių komunikacijų dizaino studijas Vilniaus dizaino kolegijoje, kurias ir pabaigiau“, – apie tai, kas nulėmė studijų pasirinkimą, pasakojo Gintarė.

Gintarės sukurti darbai./Asmeninio archyvo nuotr. Šeimoje – kūrybiškumas

Gintarės pasirinkimui įtakos turėjo ir ją supantys artimieji, kurie taip pat neabejingi kūrybai.

„Mano šeimoje labai kūrybiški ir kruopštūs žmonės, atsižvelgiantys į smulkiausias detales. Mama užsiima įvairiais rankdarbiais, sesė taip pat menininkė – būsima interjero dizainerė, tėtis mėgsta laisvalaikiu paimti fotoaparatą į rankas bei visada mums prireikus padeda kūrybos procese ar duoda naudingus patarimus, išsako savo nuomonę.

Taip pat ir dailės mokytojų bei draugų pagyrimai tapo šioks toks stumtelėjimas į priekį. Visa tai ir prisidėjo siekiant norimo tikslo ir tokios kūrybinės specialybės“, – apie artimųjų palaikymą bei postūmį rinktis kūrybines studijas pasakojo Gintarė.

Kūrybiška specialybė ir aplinka

Jau pradėjusi studijuoti Gintarė suprato teisingai pasirinkusi – atsidūrė kūrybinėje aplinkoje, kur tiek dėstytojai, tiek studentai skatino vieni kitų saviraišką, kūrybingumą. Jos teigimu, studijų programa buvo labai plati, padėjo įgyti daugybę įvairiapusių žinių ir gebėjimų.

„Grafinių komunikacijų dizaino studijų programa yra labai plati. Studijuodama atlikau nemažai kūrybiškų projektų, kuriuos turėjau pristatyti peržiūrose kitiems kurso studentams ir dėstytojams. Mokiausi dirbti įvairiomis programomis kompiuteriu, bet taip pat turėjau ir paskaitų, kur piešėme pieštuku.

Mokiausi dizaino istorijos, reklamos psichologijos, žaidimų dizaino, kompiuterinės grafikos, fotografijos pagrindų, leidybos, kompozicijos ir spalvotyros, iliustracijos, pakuočių dizaino, iškalbos meno, tipografijos ir daugybės kitų įdomių dalykų“ , – studijų patirtimi dalijosi Gintarė.

Praktikų metu – kūrybiniai projektai

Studijų metu Gintarei teko ne tik lankyti paskaitas, bet ir atlikti įvairias praktikas, kurių metu buvo galima įprasminti įgytas teorines žinias.

„Studijų metu atlikau kelias įdomias praktikas. Pirmoji praktika vyko Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kurios metu kartu su kitais kurso studentais darėme įvairius projektus, susijusius su Lietuvos praeitimi.

Kitą praktiką atlikau vaikiško žurnalo redakcijoje. Tačiau pati įsimintiniausia praktika – paskaitoje, kurioje rašėme projektus.

Pasiskirstę grupėmis organizavome po renginį Vilniuje. Mūsų renginys buvo skirtas riedlentininkams ir visiems, kurie dar važinėja ant rampų. Visa tai vyko kultūros bare „Kablys“. Nors susirinkusių žmonių ir nebuvo labai daug, bet išpildėme visus savo užsibrėžtus tikslus ir smagiai praleidome laiką.

Savo studijomis labai džiaugiuosi. Pradžioje buvo kiek sunkiau, kol pramokau dirbti programomis ir planuoti laiką prieš peržiūras, kad visi darbai neliktų vienai nakčiai. Tačiau kuo toliau, tuo viskas sekėsi sklandžiau ir geriau.

Tiesą sakant, buvo liūdna baigti 3 metų kursą. Norėjosi dar bent vienų papildomų metų toje pačioje kolegijoje su tais pačiais šauniais dėstytojais ir įdomiomis bei įtraukiančiomis paskaitomis“, – įvairia patirtimi studijų metu dalijosi Gintarė.

[quote author=“G. Šneiderytė“]Grafikos dizaineris užsiima visu vizualinio turinio pateikimu. Iškabos mieste, prekinių ženklų logotipai, renginių plakatai, sumaketuotos knygos, prekių pakuotės, reklamos, kviečiančios pirkti ir kita – visi šie mus supantys dalykai yra grafikos dizainerio darbas.[/quote]

Rezultatams būtinas įkvėpimas

Gintarės darbai./Asmeninio archyvo nuotr.Gintarė neslepia, jog kaip ir kitų meninių sričių specialistams, taip ir grafinio dizaino specialybėje labai reikalingas įkvėpimas.

„Mano specialybėje įkvėpimas yra labai reikalingas. Tikrai būna dienų, kuomet jo nėra, niekas neišeina. Tuomet meti visus darbus šalin arba šokinėji nuo vieno projekto prie kito. Tada stengiuosi nukreipti visas mintis į kokią nors kitą veiklą arba tiesiog atsipalaiduoti.

Asmeniškai man įkvėpimas dažniausiai atsiranda naktį. Tuomet atrodo, jog tyloje dingsta visas pasaulis, visos problemos ir lieku tik aš ir mano mintys. Taip pat įkvėpimo pasisemiu ir iš kitų menininkų. Kai matau gražius jų darbus, galvoje atsiranda varikliukas, kuris stumia į priekį ir kartoja: „Ir tu taip gali. Gali ir dar geriau“ , – atviravo pašnekovė.

Specialistai – paklausūs darbo rinkoje

Atrodytų, jog meninės srities specialistams rasti darbo gali būti keblu, tačiau Gintarė įsitikinusi, jog grafikos dizaino specialybė – paklausi darbo rinkoje.

„Manau, kad tai paklausi specialybė. Grafikos dizaineris užsiima visu vizualinio turinio pateikimu. Iškabos mieste, prekinių ženklų logotipai, renginių plakatai, sumaketuotos knygos, prekių pakuotės, reklamos, kviečiančios pirkti, ir kita – visi šie mus supantys dalykai yra grafikos dizainerio darbas.

Grafikos dizaineriai turi mokėti išklausyti, stengtis suprasti klientų norus ir sugebėti pateikti pasiūlymus. Taip pat labai svarbu mokėti planuoti laiką, išlaisvinti visą savo kūrybiškumą, nebijoti padaryti kitaip nei visi bei domėtis naujovėmis“, – apie tai, kad jos pasirinkta specialybė paklausi bei kokios savybės reikalingos grafikos dizaineriui, pasakojo Gintarė.

Ateities planuose – grafinio dizaino paslaugų teikimas

Šiuo metu Gintarė dirba individualiai. Jos ateities planuose – grafinio dizaino paslaugų teikimas skirtingiems klientams.

„Šiuo metu dirbu individualiai, skirtingiems klientams teikiu grafinio dizaino paslaugas. Taip pat piešiu iliustracijas, kurias parduodu.

Laisvalaikiu mėgstu žiūrėti kitų menininkų atliktus darbus, darbų procesą, semtis minčių ir idėjų. Tai darau naršydama internete, tačiau su mielu noru apsilankyčiau ir kokioje parodoje. Taip pat laisvu laiku stengiuosi  pasimokyti naujų technikų, iliustracijų piešimo būdų. Bandau atrasti savo stilių.

Kol kas neplanuoju mokytis magistro studijų programoje, tačiau galbūt ateityje viskas keisis. Jei taip bus, tęsiu tai, kas susiję su grafikos dizainu ar iliustracijomis.

O mano artimiausi planai – įgauti daugiau patirties dirbant su įvairiais klientais ir skirtingais jų projektais bei socialiniuose tinkluose įtvirtinti savo vardą (Gin.graphics) skleidžiant žinią pasauliui apie mano teikiamas dizaino paslaugas ir pieštas iliustracijas, kurias parduodu įvairiais formatais kaip puošmenas namams ar atvirukus draugams“, – atviravo pašnekovė.

[#gallery=2623#]

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video