Kėdainių rajono mokinių taryba turi naują pirmininkę

 Kėdainių rajono mokinių taryba turi naują pirmininkę

Kėdainių rajono mokinių taryba išrinko naują pirmininkę, kuria tapo septyniolikmetė Kėdainių šviesiosios gimnazijos moksleivė Kamilė Vaiciukevičiūtė./Asmeninio archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kėdainių rajono mokinių taryba (KRMT) pranešė apie įvykusį rinkiminį mokinių savivaldų forumą. Jo metu tarybos nariai patvirtino jau buvusios pirmininkės Aistės Valevičiūtės pristatytą metinę KRMT veiklos atskaitą bei išsirinko naują komandos pirmininkę – Kamilę Vaiciukevičiūtę. Taryba padėkojo Aistei už visą jos įdėtą darbą kadencijos metu bei palinkėjo Kamilei sėkmės ateities veiklose.

Konkurencijos nebuvo

Naujoji pirmininkė dėkojo už sveikinimus bei palinkėjimus ir užtikrino: „Jaučiuosi laiminga bei užtikrinta, kadangi rinkimai praėjo taip, kaip ir planavome, nekilo jokių nesklandumų. Tiesą pasakius, tikėjausi būti išrinkta naująja komandos pirmininke, nes buvau vienintelė kandidatė ir šiam žingsniui ruošiausi jau nuo pavasario“.

Kadangi buvo vienintelė kandidatė į pirmininko pareigas, todėl konkurencijos Kamilei nebuvo. Ir nors tikslaus balsavusiųjų skaičiaus ji teigia nepamenanti, bet buvo išrinkta vienbalsiai. O paklausta, kodėl, jos nuomone, kolegos jai patikėjo pirmininkės pareigas, mergina sakė, kad tam įtakos turėjo ir konkurencijos nebuvimas.

„Žinoma, manau, kad didžiausią įtaką padarė tai, jog be manęs nebuvo daugiau kandidatų, tačiau ne mažiau reikšminga buvo ir mano rinkimų kalba, kurioje aiškiai išdėsčiau savo kadencijos tikslus, – ryžtingai kalbėjo naujoji pirmininkė. – Manau, prie tokio rezultato prisidėjo ir buvusios Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkės Aistės Valevičiūtės bei likusios komandos išreikštas palaikymas ir pasitikėjimas manimi.“

Septyniolikmetė Kėdainių šviesiosios gimnazijos trečios gimnazinės klasės (vienuoliktos klasės) moksleivė atskleidė, jog kandidatuodama į pirmininkės pareigas norėjo išbandyti savo jėgas ir galimybes.

„Jau gana ilgą laiką esu Kėdainių rajono mokinių tarybos komandoje, todėl norėjau išmėginti naujas pareigas bei iš šios organizacijos pasiimti viską, ką galiu. Pirmininko pareigos tikrai yra nelengvos, jos reikalauja daug laiko bei pastangų, tačiau užimdama šį postą turėsiu galimybę pasisemti neįkainojamos patirties“, – kalbėjo Kamilė.

Kėdainių rajono mokinių taryba išrinko naują pirmininkę, kuria tapo septyniolikmetė Kėdainių šviesiosios gimnazijos
moksleivė Kamilė Vaiciukevičiūtė.

Buvo atsakinga už komunikaciją

Trejus metus KRMT taryboje dirbusi K. Vaiciukevičiūtė daugiausia buvo atsakinga už komunikaciją bei jos vystymą.

„Visą laiką, kurį praleidau komandoje, dirbau komunikacijos komitete, o pastaruosius dvejus metus taip pat buvau ir šio komiteto koordinatorė.

Pagrindinė mano užduotis buvo viešinti mūsų tarybos veiklą, išlaikyti jos įvaizdį socialinėje erdvėje.

Taip pat teko rašyti straipsnius apie įvairias mūsų veiklas ir renginius, kurie buvo keliami į Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos internetinį puslapį, o vienas straipsnis atsidūrė net ir nacionaliniame Lietuvos moksleivių sąjungos puslapyje, – džiugiais prisiminimais dalijosi naujoji tarybos pirmininkė. – Ko gero, įsimintiniausias ir reikšmingiausias darbas, prie kurio teko prisidėti būnant šioje organizacijoje, – 2019 m. Karolinos Pralgauskytės kadencijos metu mūsų komandos organizuotas nacionalinis Lietuvos moksleivių sąjungos Vasaros forumas.“

„Žinoma, manau, kad didžiausią įtaką padarė tai, jog be manęs nebuvo daugiau kandidatų, tačiau ne mažiau reikšminga buvo ir mano rinkimų kalba, kurioje aiškiai išdėsčiau savo kadencijos tikslus.

K. Vaiciukevičiūtė

Visos problemos svarbios

Paklausta, koks bus jos, kaip pirmininkės, pirmasis ir, jos nuomone, svarbiausias darbas, kurį norėtų ir turėtų padaryti, mergina sakė dar nežinanti, nes visi darbai yra svarbūs.

„Tokio vieno konkretaus darbo kol kas nėra, visus planus dėliosimės kartu su komanda, tačiau noriu išlaikyti aukštą padalinio poziciją nacionaliniu mastu“, – vieną iš pagrindinių tikslų įvardijo Kamilė.

„Jūsų nuomone, kokios didžiausios problemos egzistuoja Kėdainių rajone, kurias norėtumėte išspręsti savo kadencijos metu“, – pasiteiravau.

„Kadangi dar tik įsivažiuojame į visus darbus, neturėjome laiko susitikti su mūsų rajono mokinių savivaldų atstovais bei aptarti ir išsigryninti aktualiausių problemų, kylančių Kėdainių rajono moksleiviams, todėl negaliu labai konkrečiai atsakyti į šį klausimą.

Manau, kad viena iš svarbesnių problemų, su kuria teks susidurti šiais mokslo metais, yra suprastėjusi moksleivių psichologinė bei emocinė sveikata po ilgo karantino bei nuotolinio ugdymo laikotarpio“, – pastebėjo naujoji KRMT pirmininkė K. Vaiciukevičiūtė.

Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkas renkamas vienerių metų kadencijai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video