Baigtas bene didžiausias visų laikų Kėdainių projektas

 Baigtas bene didžiausias visų laikų Kėdainių projektas

Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės bei miesto įvaizdžio gerinimo./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Daugiau kaip septyni milijonai eurų. Sutvarkyti du darželiai, iš pagrindų sutvarkytos požeminės sistemos, praplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, atnaujinta augmenija, sporto inventorius, vaikų žaidimų aikštelės bei pagaliau tvarkingai bei respektabiliai atrodantys gyvenamųjų namų kiemai. Net aštuoni kvartalai per dvejus metus buvo sutvarkyti kapitaliai, taip, kad atitiktų šių dienų gyventojų poreikius.

Vienas didžiausių

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius neslėpė džiaugsmo dėl tokio be didesnių nesklandumų įvykdyto milžiniško darbo.

Apie dvejus metus trukusi kvartalinė rekonstrukcija pasiekė finišo tiesiąją, o rezultatas smarkiai pagerina ne tik kvartalo gyventojų kasdienybę, bet ir viso miesto respektabilumą bei įvaizdį.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius: „Iš tiesų tokio masto kvartalinės rekonstrukcijos Kėdainiuose, ko gero, dar nėra buvę. Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės
bei miesto įvaizdžio gerinimo.“ /Aldo Surkevičiaus nuotr.

„Iš tiesų tokio masto kvartalinės rekonstrukcijos Kėdainiuose dar nėra buvę. Paprastai būdavo tvarkomi pavieniai daugiabučių namų kiemai, kuriuose situacija jau būdavo itin prasta.

Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės bei miesto įvaizdžio gerinimo.

Gyventojams tikrai pagerintos sąlygos, nes padaugėjo automobilių stovėjimo vietų, o tai šiais laikais yra itin opi daugiabučių kiemų problema.

Taip pat įrengtos saugios, modernios ir spalvingos vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonos, kurios užtikrina kokybišką ir malonų laiko praleidimą kieme šalia namų.

„Tikimės, kad naujuoju programavimo laikotarpiu bus panaši priemonė. Tokiu atveju mes tikrai rašysime paraiškas ir tęsime tokius darbus ir kituose kvartaluose.

A. Kacevičius

Taip pat sutvarkyti šaligatviai, įrengti sporto įrenginiai, kurie leis aktyviau gyventi senjorams, po darbų pajudėti darbingo amžiaus žmonėms.

Saugumas, komfortas, patogumas ir funkcionalumas – visi šie aspektai yra įvertinti ir pagerinti.

Įgyvendinome milžiniškus projektus su tais pačiais administraciniais resursais – išsivertėme savo jėgomis – nepriėmėme nė vieno naujo specialisto. Gerai žinau, kad visiems buvo nelengva, bet labai džiaugiuosi rezultatu ir nuoširdžiai dėkoju kiekvienam administracijos darbuotojui“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Be kita ko, atliekant kvartalinės renovacijos darbus vienu metu buvo tvarkomi ir du darželiai „Vaikystė“ bei „Žilvitis“.

Darželiai buvo renovuojami pagal atskirus projektus, tačiau vienu metu įgyvendinti darbai leido greičiau pasiekti norimus rezultatus ir sutrumpinti gyventojų dėl remonto darbų patiriamų nepatogumų laiką.

Nori tęsti

Tačiau šiais aštuoniais kvartalais viskas nesibaigia. Nors yra gyvenamųjų namų kvartalų, kurie yra tvarkyti anksčiau, vis dėlto ten buvo sutvarkyta tik antžeminė dalis.

Be abejonės, Kėdainiuose dar yra ne viena vieta, kuri reikalauja kardinalių pokyčių, ir valdantieji sako būtinai bandysiantys gauti finansavimą ir ateities rekonstrukcijoms.

„Iš tiesų tokio masto kvartalinės rekonstrukcijos Kėdainiuose, ko gero, dar nėra buvę. Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės bei miesto įvaizdžio gerinimo.

A. Kacevičius

„Tikimės, kad naujuoju programavimo laikotarpiu bus panaši priemonė. Tokiu atveju mes tikrai rašysime paraiškas ir tęsime tokius darbus ir kituose kvartaluose.

Buvo anksčiau tvarkyti A. Kanapinsko gatvės daugiabučių namų kiemai, nemaža dalis buvo sutvarkyta, tačiau buvo tik atstatomos buvusios dangos, nebuvo išplėstos automobilių stovėjimo aikštelės ir pan.

Anksčiau tie kiemai buvo tvarkomi nuotrupomis.

O kvartalų, kurie reikalauja tvarkymo, yra dar daug.

Tai ir P. Lukšio gatvės, Liepų alėjos, Chemikų gatvės, S. Jaugelio-Telegos gatvės ir kitos.

Tikrai yra dar ne vienas ir ne du kvartalai, kuriuos labai norime sutvarkyti ir stengsimės, kad mūsų planai būtų įgyvendinti“, – vylėsi administracijos direktorius.

Brangiausias – per 2 mln. eurų

Kaip informavo Statybos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Gedgaudas, brangiausiai atsiėjo teritorijos, apribotos J. Basanavičiaus, Rasos g., Pavasario g. ir Mindaugo g. rekonstrukcija – net 1,85 mln. eurų.

Iš viso darbams buvo skirti 7,4 milijono eurų.

Padaugėjo stovėjimo vietų

Kaip informuoja savivaldybė, visuose kvartaluose įrengta daugiau kaip 2 tūkstančiai automobilių stovėjimo vietų. Taip pat 26 vaikų žaidimų aikštelės, 2 krepšinio aikštelės, o dalyje aikštelių įrengti ir sporto įrenginiai.

Taip pat, be abejo, buvo atlikta ir labai svarbių požeminių darbų.

Įrengtos arba suremontuotos paviršinių (lietaus) nuotekų nuvedimo sistemos, įrengtos   apšvietimo kabelinės linijos.

Darželiams – per milijoną

„Darželiai buvo tvarkomi pagal atskirus projektus. Juose buvo atliktas pastatų inžinerinių tinklų (šildymo, vėdinimo, vandentiekio, kanalizacijos) atnaujinimas, rūsio perdangų šiltinimas, sienų ir cokolio šiltinimas ir apdaila dekoratyviniu tinku, stogų šiltinimas ir aptaisymas prilydomąja danga“, – informavo A. Gedgaudas.

„Žilvičiui“ buvo skirta daugiau kaip 686 tūkst. eurų, o „Vaikystei“ – beveik 480 tūkst. eurų.

11 Komentarai

 • Tai tik priziureti graziau ir geriau reikia.

 • Kad atnaujino labai puiku ir gerai, bet ismale traktoriai pievutes ir iki siol suniokotai atrodo, stovi balu juros, taipogi paliko kiemuose neuzbaigtas, nutrupejusias, senas vietas (tipo, neirina i projekta), nors tai ta pati gatve, tas pats kiemas. Tai atnaujimas yra, bet vaizdo nera. Bent jau pas mus. Seno suvisiskai senu susimaisymas. Ir nors to seno liko nedaug, bet butent jis ir nesukuria vaizdo.

 • Mieli ponai, ar jus bent važiavote tomis naujomis gatvėmis prie daugiabučių? Padarėte tokio siaurumo gatves, kad vyresnis žmonės net pravažiuot nebegali su automobilių, prireikus prasilenkti reikia atbulam važiuoti iki sekančio namo. Prasilenkti jokių šansu, o vyresnio amžiaus kaimynai prašo jaunimo išvairuoti automobilius iš prasilenkimo vietų. Sakote daugiau vietų, j. Basanavičiaus 140 kieme vietų ne padaugėjo bet pamažėjo vardan žolinėlių didesnių. Papildomi 2 metrai asfalto dangos būtų išsprendę problemas, bet turbūt projektuotai net į vietą nebuvo atvažiavę. O dabar rašome tik pagyras, kaip jus gerai dirbate. Kituose kiemuose analogiška situacija, visur gatvės ir pravažiavimai tokio siaurumo, kad turi turbūt keisti mašiną į dviratį.

 • Nesinori skųstis, bet kuo naujai išasfaltuoti takeliai prisideda prie žmogaus gyvenimo kokybės?

 • Išgraž-ėjo miestas. Mašinom statyt vietos užtenka vos ne kiekvienam kieme. Nesitikėjom. Faina. Ačiū. Taip toliau valdančiajai daugumai. Ką kiti tik plepėjo šitie ėmė ir padarė.

 • Kad atnaujino tai gerai, bet kodėl luko netvarkyti kai kurie Mindaugo gatvės kiemai, kaip pvz prie turgelio? Nors žymiau naujesnius kiemus sutvarkė.. Svarbiausia pasigirti..

 • Tik pamanykit kokius grandijozinius darbus padare ! Neregeta !

 • Ačiū Sauliaus Grinkevičiaus komandai už šį ir kitus įgyvendintus projektus, ačiū už tiltus, už parkus ir kitus didelius projektus, kurie miestelėnams beveik nekainavo. O Jūs, skaitytojai, toliau rinksit šią valdžią, kuri prie savo projektų net nusifotkint negali? 🙂
  Džiaugsis kaimo žmonės, nusipirkę popierinį Rinkos aikštės variantą ir vėl išrinks šią nieko neveikiančią valdžią. Tik įdomu prie ko senakčią kadensiją fotkinsitės?

 • Bijau P Luksio gt kiemu rekonstrukcijos. Gali tekt ziuret ne i medzius pro langus, o i senas palutarkas pristatytas pilnus kiemus.

 • Kada baigsit tvarkyti Mindaugo gatvės šalygatvį, ties posūkiu į turgelį? Kaip išvertė taip ir paliko… O sako, kad jau baigė tvarkyti

 • Chemikų g-ve irgi liko kaip ir buvo, susidaro įspūdis, kad ją aplamai aplenkia visos statybos, renovacija. Kaip buvo prieš 40 metu, taip ir liko.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video