Kėdainiečiams pristatytas daugiau nei metus kurtas projektas – lenktynių simuliatorius

 Kėdainiečiams pristatytas daugiau nei metus kurtas projektas – lenktynių simuliatorius

Didžiosios Rinkos aikštėje kraštietis Rokas Žostautas, pasitelkdamas lenktynių simuliatorių, suteikė galimybę žmonėms patirti, ką reiškia vairuoti tikrą sportinį automobilį virtualioje trasoje./Dimitrijaus Kuprijanovo ir projekto autoriaus nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiečiai praėjusią savaitę galėjo pasijusti tikrais lenktynininkais. Didžiosios Rinkos aikštėje kraštietis Rokas Žostautas, pasitelkdamas lenktynių simuliatorių, suteikė galimybę žmonėms patirti, ką reiškia vairuoti tikrą sportinį automobilį virtualioje trasoje. Norinčiųjų ir susidomėjusiųjų buvo tiek daug, kad visiems net nepavyko išmėginti, tačiau žmonės džiaugėsi nors galimybe įsiamžinti nuotraukoje su išties neeiliniu kūriniu ir jo kūrėju.

Domėjosi ilgą laiką

„Rinkos aikštė“ pakalbino šio projekto iniciatorių ir vieną iš bendraautorių kėdainietį R. Žostautą, kuris atskleidė, kad simuliatoriais dominsi ne vieną ir ne dvejus metus.

„Esu baigęs Vilniaus universitetą, informatikos krypties studijas, o vairavimo simuliatorių sritis rimtai prikaustė dėmesį prieš 6 metus.

Didelės ambicijos ir ribotos finansinės galimybės paskatino domėtis ne tik informacinėmis technologijomis, bet ir automobilių sandara.

Įsigijęs automobilį be variklio ir važiuoklės, ėmiau eksperimentuoti, kurdamas šį projektą“, – pasakojo neeilinių gabumų kraštietis.

Norinčiųjų ir susidomėjusiųjų buvo tiek daug, kad visiems net nepavyko išmėginti, tačiau žmonės džiaugėsi nors galimybe įsiamžinti nuotraukoje su išties neeiliniu kūriniu ir jo kūrėju./Dimitrijaus Kuprijanovo ir projekto autoriaus nuotr.

Senoje malkinėje

Šio projekto pradžia buvo senoje malkinėje, teko mokytis ir naujų amatų, patirti naujų potyrių ir daug sužinoti.

„Pradėjau senoje malkinėje, kurioje dirbti dėl oro sąlygų buvo galima tik šiltuoju metų laiku, todėl dalis darbų buvo atlikta namuose.

Daug laiko teko investuoti į žinias: elektros ir šaltkalvystės darbai buvo svetimi, mokytis reikėjo tiesiog konstravimo eigos metu“, – dėstė R. Žostautas.

Sulaukė pasiūlymo

Pabaigęs kėbulo judėjimo eksperimentą R. Žostautas nutarė investuoti į erdvesnę vietą. Pagalbos kreipėsi į patyrusį statybininką – savo senelį, ir malkinė akimirksniu virto garažu su aukštomis lubomis ir keltuvais.

„Šis tikslingai priimtas sprendimas padėjo sutaupyti daug laiko, kurį išnaudojau simuliatoriaus gamybos darbams.

Pradėjęs konstruoti kraštiečiams pristatytą judėjimo platformą, toliau dalinausi savo veikla socialiniuose tinkluose ir sulaukiau VirtualRacing.lt vaikinų pasiūlymo kooperuotis. Jų turėtas automobilio kėbulas, paverstas simuliatoriumi, jau džiugino praeivius ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Todėl ir sutikau“, – pasakojo projekto sumanytojas.

Didžiosios Rinkos aikštėje kraštietis Rokas Žostautas, pasitelkdamas lenktynių simuliatorių, suteikė galimybę žmonėms patirti, ką reiškia vairuoti tikrą sportinį automobilį virtualioje trasoje.

Aut. past.

Dar ne pabaiga

Kėdainiečiai antradienio vakarą iki pat vidurnakčio galėjo pasijusti tikrais lenktynininkais, mat automobilis buvo pristatytas Didžiosios Rinkos aikštėje.

„Jungtinio projekto realizavimo darbai truko kiek daugiau nei metus, ir šiandien simuliatorius pirmąkart viešai pristatytas žingeidiems kėdainiečiams, kurie liko sužavėti ir smalsūs, klausinėjo apie gamybos procesą.

Tiesa, darbai dar nebaigti: simuliatorius ankstyvoje prototipo stadijoje, tikimės jį standartizuoti, komanda susitelkusi ties projekto plėtra ir realizacija“, – kalbėjo R. Žostautas.

Apie stimuliatorius

VirtualRacing.lt skelbia, kad jų komanda daug metų dirba su lenktynių simuliatoriais Ispanijoje ir, pasitelkdami lenktynių simuliatorius, suteikė galimybę žmonėms patirti, ką reiškia vairuoti tikrą sportinį automobilį virtualioje trasoje.

Simuliatorių savo akimis vienas iš pirmųjų išvydo ir šio projekto autorių Roką Žostautą galėjo pakalbinti Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis./Dimitrijaus Kuprijanovo ir projekto autoriaus nuotr.

„Nuo to laiko tikslingai dirbame ir padedame žmonėms tobulinti vairavimo įgūdžius Ispanijoje.

Šiandien visą sukauptą patirtį norime pritaikyti Lietuvoje.

Suteikiame žmonėms galimybę tobulinti vairavimo įgūdžius virtualiai ir pritaikyti naujus įgūdžius prie tikro sportinio automobilio vairo, lenktynių trasoje.

Norėdama pasiekti aukščiausių rezultatų mūsų komanda sujungė virtualią realybę ir tikrus sportinius automobilius.

Mūsų komandos tikslas yra skleisti saugaus eismo žinią po visą Lietuvą ir kelti visų eismo dalyvių kvalifikaciją, mažinant avaringumą ir populiarinant automobilių sportą šalyje“, – skelbia VirtualRacing.lt.

Viso ko pradžia buvo senoje malkinėje: teko mokytis ir elektriko, ir suvirintojo amato./Dimitrijaus Kuprijanovo ir projekto autoriaus nuotr.

Liko sužavėti

Simuliatorių savo akimis vieni pirmųjų išvydo ir šio projekto autorių galėjo pakalbinti Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis bei Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

„Tikrai smagu kraštiečiams išbandyti virtualiai praskrieti lenktynine trasa. O dar ir mašina laukia žmonių neeilinėje vietoje – prie Kėdainių rotušės“, – pasidžiaugė P. Aukštikalnis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video