Būsimos policininkės balus rinkosi iš anksto

 Būsimos policininkės balus rinkosi iš anksto

Vienos iš didžiausią įspūdį padariusių jaunųjų policijos rėmėjų stovyklautojų veiklų – šaudymas, pažintis su ginklais, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“, jų ekipuote./ Aušros Mickevičienės nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Baigėsi jaunųjų policijos rėmėjų (JPR) stovykla. Jau kelerius metus organizuojama stovykla šiemet ypatinga – joje dalyvavo ir jaunimas iš Ukrainos. Per 90 jaunuolių iš abiejų šalių turėjo galimybę ne tik susipažinti su policijos pareigūno profesija, Lietuvos policijos mokyklos (LPM) kursantų veikla, stiprinti kūrybiškumą, didinti saviraiškos galimybes, ugdyti bendravimo įgūdžius, bet ir pasitikrinti savo norą ir motyvaciją tapti policijos pareigūnu. Jaunųjų policijos rėmėjų stovykloje dalyvavo ir trys kėdainietės, ateityje ketinančios tapti pareigūnėmis.

Paskatino mama

Aštuoniolikmetė Emilija Kutkevičiūtė pasakojo, kad norėdama patekti į stovyklą, ji rašė motyvacinį laišką, kuris atkreipė komisijos dėmesį ir ji buvo pakviesta įsilieti į devyniasdešimties stovyklautojų gretas. 

Emilija teigė, kad stovykloje turėjo galimybę artimiau susipažinti su policijos darbu, apčiuopti keletą policijos sričių, nuspręsti, kas labiausiai jai tinka bei patinka: „Labiausiai patiko paskaitos apie policijos darbą, mokslą policijos mokykloje ir gyvenimą įstojus į LPM“.

Beveik dvejus metus policijos rėmėja esanti mergina teigė, kad šiai veiklai ją paskatino mama.

„Po pokalbio su mama apie savanorystės veiklas, nusprendžiau įstoti į policijos rėmėjų gretas. Užpildžiau visas reikiamas formas ir laukiau atsakymo, – trumpai savo sprendimą pakomentavo Emilija ir pažymėjo, jog šioje veikloje ją labiausiai įkvepia. – Lietuvos policijos šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti.“ – jis dažniausiai žavi jaunuolius, kurie ieško teisybės“.

Mergina, paklausta, ar ateityje ketina tapti policijos pareigūne, sakė: „Vizija yra, bet ją įgyvendinti prireiks noro, darbo bei kantrybės“.

Jautėsi lyg namuose

Dar viena kėdainietė stovyklautoja Mingailė policijos rėmėja yra nuo 2021-ųjų rugsėjo. O apie šią savanorystę teigė sužinojusi dalyvaudama vaikų vasaros stovykloje, kurioje buvo paskaita apie policininko darbą, Lietuvos policijos mokyklą bei kitas pareigūnų veiklas.

Visą savaitę stovyklautojai mokėsi rikiuotės pagrindų, savigynos elementų, profesinės taktikos, civilinės saugos, vyko ginklų ir šaudybos, policijos veiklos pamokos, pirmosios pagalbos teikimo mokymai.

„Į stovyklą atvažiavau sulaukusi pasiūlymo iš mūsų bendruomenės pareigūnės Aušros Mickevičienės už aktyvią veiklą būnant policijos rėmėja.

„Į stovyklą atvažiavau sulaukusi pasiūlymo iš mūsų bendruomenės pareigūnės Aušros Mickevičienės už aktyvią veiklą būnant policijos rėmėja. Jaunųjų policijos rėmėjų stovykloje dalyvavau pirmą kartą, todėl iš pradžių buvo gana sunku priprasti prie pasikeitusios tvarkos, tačiau greitai apsipratau ir per stovyklos uždarymą buvo sunku su visais išsiskirti.

Mingailė

Jaunųjų policijos rėmėjų stovykloje dalyvavau pirmą kartą, todėl iš pradžių buvo gana sunku priprasti prie pasikeitusios tvarkos, tačiau greitai apsipratau ir per stovyklos uždarymą buvo sunku su visais išsiskirti“, – prisiminė septyniolikmetė mergina.

Ji taip pat pasakojo, kad tiek mokyklos, tiek bendrabučių atmosfera jai buvo labai priimtina, todėl ten jautėsi lyg namuose.

„Be galo patiko mūsų stovyklos vadovai, kurie kiekvieną dieną mums teikė pagalbą, rūpinosi bei atsakydavo į visus rūpimus klausimus. 

Be abejo, patiko ir jų vedami užsiėmimai, kurie ugdė ne tik mūsų kūrybiškumą ar fizinį pasirengimą, bet ir atskirus sugebėjimus, pavyzdžiui, tokius kaip šaudymas.

Stovyklos metu turėjome išvyką į Vilnių, kur susipažinome su kinologo darbu, stebėjome tarnybinių šunų pasirodymus, be to, susipažinome ir su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“, jų ekipuote, apsilankėme Vilniaus komisariate, kur susipažinome su ten dirbančiais pareigūnais bei sužinojome apie jų atliekamą darbą“, – gerų emocijų po stovyklos neslėpė Mingailė.

Artimiau susipažinusi su policininko profesija, mergina sakė planuojanti stoti į LPM, todėl jai ši stovykla buvo labai naudinga: „Baigusi LPM ketinu stoti į Mykolo Romerio universitetą, kuriame žadu studijuoti kriminologiją“.

Jaunosios policijos rėmėjos Mingailė ir Sidona sakė, kad atvykusios į stovyklą jautėsi kiek nejaukiai. Tačiau labai greitai apsiprato ir visą likusį laiką jautėsi kaip namie, o stovyklos pabaigoje buvo sunku išsiskirti su kitais stovyklautojais./ Aušros Mickevičienės nuotr.

Ketina stoti į LPM

Nors šešiolikmetė Sidona policijos rėmėja yra dar tik pusmetį, tačiau jai puikiai sekėsi įsilieti į jų gretas, o už atsakingą ir aktyvią veiklą buvo pakviesta savaitę praleisti stovykloje.

„Apie savanorystę sužinojau iš draugų. Sudominta veiklų ir naujos patirties nusprendžiau prisijungti ir jau pusmetį esu jaunoji policijos rėmėja.

Į stovyklą „Kursantas savaitei“ patekau gavusi pasiūlymą iš bendruomenės pareigūnės Aušros. Kadangi tai buvo pirmas mano kartas jaunųjų policijos rėmėjų stovykloje, šiek tiek nervinausi nežinodama, kas laukia“, – atviravo mergina.

„Nors buvome tik savaitę, tačiau visi tapome lyg didelė šeima, ypač su savo būriu. Tai paskatino vadovų sugalvotos veiklos, kurių metu tobulėjome visomis prasmėmis. Turėjome tiek fizinių, tiek loginiam mąstymui skirtų užsiėmimų. Veiklos skatino mūsų kūrybiškumą, atletiškumą ir ypač bendruomeniškumą. Taip pat įgavome naujų žinių paskaitų metu bei per išvyką į Vilnių.

Sidona

Tačiau ji pažymėjo, kad nerimauti ilgai neteko: „Jau pačią pirmą dieną greitai apsipratau aplinkoje, nes tiek vadovai, tiek jaunimas ir netgi kursantai buvo be galo draugiški ir supratingi.

Nors buvome tik savaitę, tačiau visi tapome lyg didelė šeima, ypač su savo būriu. Tai paskatino vadovų sugalvotos veiklos, kurių metu tobulėjome visomis prasmėmis. Turėjome tiek fizinių, tiek loginiam mąstymui skirtų užsiėmimų. Veiklos skatino mūsų kūrybiškumą, atletiškumą ir ypač bendruomeniškumą. Taip pat įgavome naujų žinių paskaitų metu bei per išvyką į Vilnių“.

Anot Sodonos, ši stovykla jai leido labiau suprasti pareigūno profesiją.

„Asmeniškai aš tik dar labiau įsitikinau, kad šis darbas yra mano ateitis ir nedvejodama ketinu stoti į Lietuvos policijos mokyklą. O kalbant apie stovyklą, tikrai kartočiau ją dar ne kartą!“, – nedvejodama sakė mergina.

Vienos iš didžiausią įspūdį padariusių jaunųjų policijos rėmėjų stovyklautojų veiklų – šaudymas, pažintis su ginklais, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“, jų ekipuote./ Aušros Mickevičienės nuotr.

Gyrė stovyklautojus

Po stovyklos Kėdainių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja – Bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė džiaugėsi, kad merginos iš jos grįžo pilnos gerų emocijų ir įspūdžių. 

„Labai džiaugiamės, kad yra organizuojamos tokios stovyklos, kurios suburia jaunimą ir motyvuoja rinktis policijos pareigūno profesiją. Jaunosios rėmėjos apie stovyklą atsiliepė itin teigiamai“, – kalbėjo pareigūnė.

Įspūdingą ir nuotykių kupiną savaitę moksleiviams suorganizavę stovyklos vadovas LPM Profesinių įgūdžių valdybos viršininko pavaduotojas Linas Švambarys ir patyrę būrių vadai negailėjo gražių žodžių stovyklos dalyviams.

„Jaunuoliai noriai jungiasi prie jaunųjų policijos rėmėjų gretų. O apie šią galimybę dažniausiai sužino iš bendraamžių, todėl nuolat sulaukiame naujų narių.

A. Mickevičienė

„Džiaugiuosi, kad stovykloje dalyvavo tokie aktyvūs, žingeidūs, kūrybingi ir draugiški vaikai. Jau pirmą vakarą moksleiviai susibičiuliavo su svečiais iš Ukrainos, kartu atrado bendras veiklas, nepaisant kalbos barjero visi šauniai leido laiką. Mokyklos pedagogai taip pat gyrė vaikus už entuziastingai atliekamas užduotis ir gerus pasiektus rezultatus“, – stovyklą apibendrino L. Švambarys.

Kiekvienais metais vasarą organizuojama stovykla, skirta paskatinti aktyviausius jaunuosius policijos rėmėjus. Jaunasis policijos rėmėjas – policijos rėmėjas nuo 12 iki 18 metų amžiaus, padedantis teritorinėms policijos ir švietimo (ugdymo) įstaigoms vykdyti vaikų nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, kurti saugią aplinką mokyklose ir jų prieigose.

Asmuo, norintis tapti jaunuoju policijos rėmėju, gali kreiptis į gyvenamojoje vietoje esančią teritorinę policijos įstaigą.

Jau kelerius metus organizuojama jaunųjų policijos rėmėjų stovykla šiemet buvo ypatinga – joje dalyvavo ir jaunimas iš Ukrainos. Per 90 jaunuolių iš abiejų šalių turėjo galimybę ne tik susipažinti su policijos pareigūno profesija, Lietuvos policijos mokyklos kursantų veikla, stiprinti kūrybiškumą, didinti saviraiškos galimybes, ugdyti bendravimo įgūdžius, bet ir pasitikrinti savo norą ir motyvaciją tapti policijos pareigūnu./ Aušros Mickevičienės nuotr.

Papildomas balas stojant į LPM

Anot A. Mickevičienės, šiuo metu Kėdainių jaunųjų policijos rėmėjų gretas sudaro 21 keturiolikos – septyniolikos metų jaunuolis, o norinčių jas papildyti yra nuolat.

„Jaunuoliai noriai jungiasi prie jaunųjų policijos rėmėjų gretų. O apie šią galimybę dažniausiai sužino iš bendraamžių, todėl nuolat sulaukiame naujų narių“, – sakė bendruomenės pareigūnė.

Anot jos, per mokslo metus patys jaunieji policijos rėmėjai skaito paskaitas mokyklose pristatinėdami savo veiklą. Į jų pareigas įeina dalyvavimas numatytame jaunųjų policijos rėmėjų ugdymo procese. „Taip pat jaunieji rėmėjai praneša policijai ar mokyklos darbuotojams apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką bei kitus pažeidimus“, – pasakojo pareigūnė. Žinoma, jaunieji policijos rėmėjai turi ir kitų atsakomybių, pavyzdžiui, laikytis teisės aktų reikalavimų, nežeminti ir nediskredituoti jaunųjų policijos rėmėjų vardo ir t.t.

A. Mickevičienė atkreipė dėmesį, kad tuos, kurie nori tapti pareigūnais, motyvuoja dar ir tai, kad esant jaunuoju policijos rėmėju, stojant į LPM pridedamas papildomas balas.

4 Komentarai

  • Eikit dirbt,o ne į policininkus.Tinginiu duona patiko.

  • Saunuoles mergaites. Daugiau tokio jaunimo.

  • Tie trys vyrukai irgi bus policininkės? 😀

    • Kaip užrašyti vaiką į šitą būrelį? Ar yra Vilniuje?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video