Kada nors ji kurs makiažą podiumu žingsniuojančioms ar kino žvaigždėms

 Kada nors ji kurs makiažą podiumu žingsniuojančioms ar kino žvaigždėms

Agnė Katerina Rimavičiūtė: „Galima sakyti, jog čia yra kaip dailė – tapymas, tačiau ne ant drobės, o veido, ar kūno.“ /Asmeninio archyvo nuotr

Eivina BELOUSOVAITĖ

Teptuku rankoje Agnė Katerina Rimavičiūtė (22) sukuria išskirtinį vaizdą ant kitų merginų ar moterų veidų. Ji tartum burtininkė atskleidžia tai, kas kitame veide yra gražiausia. Merginos mėgstamos technikos reikalauja daug vaizduotės, tad atsiskleisti jai ribų nėra. Baigusi daug žinių suteikusias studijas Jungtinėje Karalystėje, mergina grįžo į Kėdainius, kur šiuo metu tobulina įgūdžius bei kuria ateities planus. Agnė Katerina sutiko plačiau papasakoti apie savo veiklą ir ko ji išmoko studijų metu.

– Kada supratai, kad nori gilintis į makiažo subtilybes?

– Iš tiesų, kad turėjau šioje srityje gabumų, pastebėjau ne pati, o mano draugės, kurios pradėjo kreipti dėmesį į mano kasdienį makiažą ir vėliau pradėjo prašyti jog padažyčiau ir jas. 

Ankščiau dažytis man atrodė įprastas dalykas, todėl to nesureikšminau. Greičiausiai dėl to, kad mano mama taip pat domėjosi kosmetika ir jai tai taip pat buvo kasdieninis dalykas, o pavyzdį ir įprotį tą daryti, manau, perėmiau iš jos. Na, o kai tai pastebėjo ir akcentavo draugės, tai tuomet ir pradėjau gilintis į tai labiau. 

– Kas šioje srityje reikalauja daugiausiai kantrybės ir pastangų?

– Kalbant apie paprastą makiažą, manau, daugiausia kantrybės reikėjo suprasti, kad ne visi produktai tinka kiekvienam žmogui ir ta pati kosmetikos priemonė ne vienodai atrodys ant visų. Kartais tam tikros problemos iškildavo ir daugiau pastangų tekdavo įdėti būtent dėl to, kad produktai klientui netikdavo dėl jo odos tipo. 

Dabar jau žinau ir tik pažiūrėjus matau, kas tiks, todėl problemų nebeiškyla.

Macro akių makiažas, drugelis avant-garde stiliumi, 2020./ Asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat gan daug laiko užtruko išmokti dažyti užkritusius akies vokus. O jei kalbant apie SFX (spec. efektų) ir prosthetics (lipdymo iš latekso, silikono) technikas, čia jau tikrai tenka įdėti daug pastangų ir kantrybės, ypač jei prosthetics bazę gaminu pati nuo pradžių.

– Tavo sritis yra menas, kūrybos dalis. Ypatingai, kai neapsiriboji vien tradiciniais makiažais. Ar jauti, kad realizuoji savo idėjas?

– Iš tiesų makiažą interpretuoju ir realizuoju skirtingai, priklausomai nuo tam tikros jo rūšies. 

Kurdama paprastus kasdieninius ar proginius makiažus, nemėgstu kai yra pakeičiamos veido, akių formos. Kai pati atlieku tokius makiažus, dažau taip, kad išryškinčiau ir pabrėžčiau klientės bruožus jų nekeisdama, kitaip tariant – mėgstu natūralumą. 

Dar yra editorial (išskirtinis, ryškus ir vaizduotės reikalaujantis makiažas) bei avant-garde (dramatiškas, ekstremalus). Kurdama šiuos makiažus atsiskleidžiu jau pilnai. Turiu daug vaizduotės, todėl man su šiomis technikomis dirbti yra patogu ir lengva. Tokį makiažą sugebu išgauti ir sugalvoti nuo menkiausios smulkmenos. 

“Galima sakyti, jog čia yra kaip dailė – tapymas, tačiau ne ant drobės, o veido, ar kūno”

Agnė Katerina

Pavyzdžiui, net ir liūdesio emociją kurdama makiažą interpretuoju savaip. 

Galima sakyti, jog čia yra kaip dailė – tapymas, tačiau ne ant drobės, o veido ar kūno. Jei yra specifinė tema, tokiems makiažams mėgstu susidaryti moodboard (idėjų, minčių vizualizacija), išrinkdama kelis skirtingus elementus, tokius kaip: tekstūrą, spalvas, formas ir panašias detales.

– Kokie yra tavo pačios mokymosi, tobulėjimo šaltiniai? 

– Ankščiau tikrai labai sekdavau tam tikrus meistrus, bandydavau kopijuoti jų darbus. Pavyzdžiui, labai patikdavo Jeffree Star, Abby Robberts ir James Charles darbai, tačiau dabar atvirkščiai – stengiuosi daryti kitaip nei kiti, atradau savo stilių, nors vis tiek labiau mane traukia spalvingi, ryškūs, editorial makiažai. 

– O studijuojant kaip vadinosi tavo profesija? Jei neklystu, Lietuvoje tokios nėra?

Dieninis fox-eye (liet. lapės akies) makiažas, 2021 nuotraukoje Agnė Katerina Rimavičiūtė./ Asmeninio archyvo nuotr.

– Baigiau bakalauro studijas Anglijos universitete „University College Birmingham“, o mano studijų programa vadinasi Specialist Hair and Media Makeup

Šios studijos yra labai plačios, išmokau ne tik įprastų makiažų, bet ir jau minėtų editorial srities, SFX ir prosthetics makiažų, skulptūravimo.

Kaip plaukų priežiūros specialistė mokiausi ne tik šukuosenų kūrimo, bet ir kirpimų, kaip naudoti perukus ir net kaip juos gaminti pačiai. 

Studijuodama gavau ne tik praktinių įgūdžių, turėjau ir istorijos, patologijos paskaitas. Mokė net gi tų dalykų, kurie padėtų ateityje – kaip daryti tyrimus apie grožio industriją, kaip susikurti savo internetinį puslapį, daryti reklamas, vizitines ir kitus įvairius dalykus. 

Taip pat mokė, kaip fotografuoti, naudotis photoshop, kurti tam tikrus personažus, jei planuočiau eiti į filmų industriją. Paskaitos buvo apie bet kokią sritį, kurioje būtų galima dirbti baigus šias studijas. Lietuvoje, kiek žinau, tokių studijų dar nėra. 

– Ar tiesa, kad baigus šias studijas atsiveria tokios karjeros galimybės kaip darbas su garsiomis įžymybėmis?

– Kaip ir pasakojau, baigus šias studijas tikrai galima dirbti bet kokioje srityje, kuri yra susijusi su grožio industrija. Mus daug mokė ir apie lipimą karjeros laiptais, vyko ir renginiai, kuriuose dalyvavo jau daug pasiekę meistrai, kurie dirba ir su žvaigždėmis, todėl jaučiuosi stipriai pasiruoši bet kam. 

Baigiamasis universiteto bakalauro darbas, editorial stilius, prosthetics ir SFX makiažas, tema – Trypophobia, 2021./ Asmeninio archyvo nuotr.

– Kalbant apie kasdieninį makiažą, kokias priemones turėti patartum kiekvienai merginai?

– Kiekvienos merginos makiažas tikrai yra labai individualus, priklauso nuo to, kokį makiažą mergina mėgsta ir ką norėtų išryškinti labiausiai. 

Tačiau svarbiausias žingsnis kiekvienos makiaže yra odos paruošimas (priklausomai nuo odos tipo). 

Oda turi būti gerai nuvalyta ir sudrėkinta, kad visos priemonės gražiai dengtųsi ant odos. Mano mėgstamiausios kosmetikos priemonės ir kurias galėčiau rekomenduoti: Bobbi Brown vitamin enriched face base – makiažo bazė, Nars light reflecting foundation – pudra, Laura Mercier tinted moisturizer oil free – kremas su spalva, Laura Mercier loose setting powder – biri pudra, Huda Beauty tantour – kreminis kontūravimas, Nyx the brow glue – antakių gelis. Šias priemones naudoju kiekviename savo makiaže, tiek kasdieniniame, tiek vakariniame ir be jų neapsieičiau, kol kas dar nieko geriau už jas nerandu. Lietuvoje šias priemones yra gan sunku rasti, bet galima užsisakyti internetu.

– Kokias išskirtum esmines taisykles renkantis makiažą vasarą? 

– Vasarą ir ne tik, siūlau visada naudoti SPF apsaugai nuo saulės. Taip pat vietoj sunkios kreminės pudros siūlyčiau naudoti drėkinantį kremą su spalva, ar BB kremą, kuris pasižymi lengvumu. 

Baigiamasis universiteto bakalauro darbas, editorial stilius, tema – Aquaphobia, 2021./ Asmeninio archyvo nuotr.

Mano du mėsgtamiausi būtų Laura Mercier tinted moisturizer oil free, arba Nars pure radiant tinted moisturizer. O kad šios priemonės gerai išsilaikytų, patarčiau naudoti birią pudrą, ji taip pat yra lengvesnė nei kompaktinė pudra, mano mėgstamiausia būtų Laura Mercier loose translucent powder ir galiausiai viską rekomenduoju fiksuoti makiažo fiksatoriumi, tokiu kaip Urban Decay All nighter setter, ar Benefit the porefessional super setter. 

– Kokie tavo tolimesni planai šioje sferoje?

– Labiausiai mane domintų dirbti mados srityje, su editorial, catwalk (podiumų) makiažais. Šioje srityje ir kūriau savo bakalauro darbą. Bet taip norėčiau dirbti ir filmuose, kartu su režisieriumi sukurti įvaizdžius personažams, atlikti SFX, prosthetics makiažus.

1 Komentaras

  • Saunuole Agne. Teke darytis pas ja makiaza. Makiazas kuo puikiausiai atlaike visos sventes metu! Didziausios rekomendacijos. Sekmes

Comments are closed.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video