Jaunų kėdainiečių natūralios kosmetikos kūrimas prasidėjo virtuvės „laboratorijoje“

Daug žmonių svajoja apie įvairiausius dalykus tikėdamiesi, kad vieną dieną jų svajonės ims ir išsipildys. Vieniems iš jų sekasi – jų svajonės pildosi gana greitai, o kitiems svajonių išsipildymo tenka palaukti šiek tiek ilgiau. Tačiau ar pakanka tik svajoti apie ką nors, nesistengiant tos svajonės išpildyti? Juk be paties žmogaus įdėtų pastangų jokios svajonės ar norai greitai neišsipildys. Tai žinodami du jauni kėdainiečiai savo tikslus ir svajones nusprendė įgyvendinti patys, nelaukdami lemtingos svajonių išsipildymo dienos. Tadas Komisaraitis ir Henrika Klišauskaitė tapo pačių sukurtos natūralių kosmetikos priemonių, pavadinimu „RūKas“, kūrėjais.
Jų pasiteiravome, kaip kilo idėja kurti natūralią rankų darbo kosmetiką, kaip vyko kosmetikos gamybos procesas ir kiek pastangų reikėjo įdėti siekiant svajones paversti tikrove.
Domėjosi natūralia kosmetika
„Norint ką nors sukurti reikia tą sritį išmanyti“, – mano H. Klišauskaitė, kuri natūralios kosmetikos priemonių produktus naudojo dar iki idėjos kurti savo pačios produktus.
„Tuo metu, kai pradėjau domėtis natūraliomis kosmetikos priemonėmis, gyvenau ir dirbau Didžiojoje Britanijoje. Tuomet ėmiau skaityti įvairių priemonių sudėtį ir pastebėjau, jog dauguma iš jų – 100 procentų yra chemija.
Man taip netiko – ėmiau galvoti, kaip tokie produktai paveiks mano sveikatą ateityje.
Rūpindamasi savimi, savo sveikata nusprendžiau visam laikui atsisakyti produktų, kuriuose apstu chemijos. Tuomet pradėjau domėtis alternatyvomis – natūralios kosmetikos priemonėmis, nekeliančios žalos plaukams, odai.
Savo kasdienybėje visuomet turėjau ritualus, kada plaunu galvą, kada plaukus tepu aliejais, kada juos maitinu.
Tačiau mano tikslas niekada nebuvo turėti ilgus ar žvilgius plaukus, kurie tokiais taptų po įvairių priemonių su chemija panaudojimo. Mano tikslas buvo sveiki ir stori plaukai, jų apimtis. Todėl pradėjus naudoti įvairią natūralią kosmetiką susidomėjimas šia sritimi tik didėjo“, – apie tai, jog natūraliomis priemonėmis domėjosi bei jas naudojo dar iki savo priemonių kūrimo, pasakojo Henrika.
Noras – sukurti savo produktą
Tado teigimu, nors kosmetikos priemones jiedu kūrė kartu, iš pradžių mintis pabandyti sukurti ką nors savo tiek jam, tiek Henrikai kilo atskirai.
„Visų pirma turėčiau pasakyti, jog mintis imti ir kurti ką nors savo kiekvienam iš mūsų kilo atskirai. Tik daug vėliau nusprendėme kartu pabandyti ir suvienyti mintis bei jėgas, kuriant savo produkciją.
Henrika ilgą laiką domėjosi natūralia kosmetika, todėl turėjo sukaupusi nemažai žinių. Tuo tarpu aš turėjau daug pačių įvairiausių verslo idėjų. Vienu metu atsitiktinai man kilo geniali mintis – „RūKas – skubantiems“.
Ėmiau galvoti apie natūralaus kietojo kvapuko, sudaryto iš eterinių aliejų, gamybą. Jį galima tepti ant pulsuojančių vietų, jis nedidelis, todėl patogu turėti šalia – mažas ir efektyvus.
Su Henrika esame pažįstami ilgą laiką.
Jai grįžus į Lietuvą, daug kalbėdavome apie tai, jog norime sukurti ką nors savo. Galiausiai sutarėme dėl kosmetikos priemonių.
Diskutuodavome, daug gilindavomės, skaitydavome, klausdavome ir senolių patarimų, ir taip kaupėme patikimas, laiko patikrintas žinias. Tuomet nusprendėme pabandyti šią idėją įgyvendinti.
Kadangi rinkoje didelė konkurencija, didelė rizika tapo tik vieno produkto gamyba, todėl sukūrę pirmąjį toliau vystėme mintį, kūrėme, kol galiausiai išėjo net keturiolika skirtingų produktų“, – apie norą sukurti savo produktą atviravo Tadas.
[quote author=”Tadas Komisaraitis”]Produkcijai pavadinti išsirinkome labai gražų lietuvišką žodį „rūkas“. Stengėmės, kad produkcija būtų kuo gyvesnė, kvapai lengvi, neįkyrūs, gaivintų[/quote]
Tikėjimas vedė į priekį
Abu „RūKo“ kosmetikos priemonių kūrėjai pripažino, jog apsisprendimas kurti savo kosmetikos priemones kėlė baimių ir abejonių, nežinios, tačiau tikėjimas, kad jiems pavyks, vedė į priekį.
„Kai apsisprendėme bandyti ir įgyvendinti savo idėjas, susidūrėme su dvejopais jausmais.
Buvo dvejonių ir baimių, kas yra visiškai normalu – abu turėjome nuolatinius darbus, todėl laikas, kurį galėjome skirti priemonių kūrimui, buvo ribotas. Taip pat susidūrėme su nemenku iššūkiu, kuomet turėjome tam skirti lėšų nuo atlyginimų, o tai tikrai nebuvo labai lengva karantino metu. Bet mes tikėjome.
Nežinojome, kur šis apsisprendimas mus nuves, bet tikėjome ir tai mus vedė į priekį“, – apie tai, jog buvo nelengva ir apsisprendimas kurti savo priemones kėlė įvairių iššūkių, atviravo pašnekovai.
Produktus kūrė savo rankomis
Pasak Henrikos, jų natūralios kosmetikos priemonės išskirtinės tuo, jog gamintos jų pačių rankomis – be jokių mechanikos priemonių.
„Visas kosmetikos kūrimo procesas vyko ganėtinai paprastai, žemiškai. Kadangi pradėjome nuo nulio – su ribotais finansiniais ištekliais ir galimybėmis – gamybai paskyrėme vieną buto kambarį.
Virtuvę pavertėme mažyte laboratorija, kurioje ir vyko visi stebuklai, kuriuos kūrėme savo pačių rankomis.
Pirmiausia išsiaiškinome, ką konkrečiai gaminsime, kokie mūsų tikslai ir, kai turėjome konkretų priemonių, kurias ketinome sukurti, sąrašą, pradėjome.
Kūrėme sudėtis, derinome, kokie produktai mums bus reikalingi gaminimo procesu, kad nieko nepritrūktų ir nestotų gamyba.
Kadangi siekėme geriausių rezultatų, ieškojome alternatyvų, kuo pakeisti vienokius ar kitokius cheminius produktus. Pavyzdžiui, daugelyje vartojamų produktų, ypač kvapų gamyboje, yra naudojamas alkoholis, kuris padeda kvapui išlikti kuo ilgiau.
Svarstėme kaip jį pakeisti, nes jis ne tik neduoda jokios naudos, bet ir turi blogų savybių, kurios gali pakenkti – sausina, džiovina odą ir pan. Tai nebuvo lengva, bet norėjome, kad viskas, ką sukursime, būtų ne tik natūralu ir be chemijos, bet dar ir neštų tiesioginę naudą žmogui.
Pavyzdžiui: mūsų sukurtas makiažo valiklis atlieka daugiau funkcijų, nei tik nuvalyti makiažą – jis kartu ir pamaitina odą, o ne ją sausina.
Visus produktus testavome patys – stebėjome, tarėmės, diskutavome“, – apie produktų, sukurtų pačių rankomis, gamybą pasakojo Henrika.
Gamyba truko kelis mėnesius
Tado teigimu, gamybos procesas užtruko ne vieną mėnesį – teko laukti pakuočių produktui, kurias siuntėsi iš Amerikos.
„Visas gamybos procesas truko apie tris mėnesius.
Du mėnesius laukėme užsakytų pakuočių, kurios keliavo iš Amerikos.
Prancūzija nuo senų laikų pasižymi kvapais, todėl eterinius aliejus kosmetikos gamybai užsakėme iš ten – daugiau pasirinkimo ir spalvų kvapuose, daugiau galimybių kūryboje.
O per tą laiką, kol laukėme medžiagų ir pakuočių, tobulinome žinias – mokėmės, dalyvaudami seminaruose ar savarankiškai studijuodami įvairią literatūrą, kitus šaltinius.
Be to, jog aktyviai domėjomės kosmetikos gamyba, galvojome ir apie techninę pusę – apipavidalinimą. Tam labai pravertė mano paties turimos žinios apie marketingą, produkto kūrimą, kadangi studijavau logistiką ir prekybą.
Keliavome tobulintis ir pas etikečių dizainerę, tarėmės dėl pakuočių bei etikečių stiliaus, gavome padrąsinimų ir naudingų patarimų“, – apie tai, kiek daug darbo teko įdėti, pasakojo Tadas.
Natūralūs produktai – mažiau kenksmingi
Henrikos teigimu, produktai sukurti iš natūralių medžiagų yra daug saugesni vartoti už tuos, kurių sudėtis cheminė.
„Natūrali kosmetika nuo nenatūralios produkcijos skiriasi tuo, kad į natūralios sudėtį neįeina nei vienas arba kur kas mažesnis Mendelejevo lentelės elementas.
Natūraliai produkcijai patekus į akis, ant drabužių, turint alergijų ar tiesiog jautrius odos tipus esame tikri bei ramūs, kad nieko blogo nenutiks – nedirgins odos, negrauš akių, nepaliks dėmių ant drabužių“, – pasakojo Henrika.
„RūKas“ – iš gamtos jums
Iš viso Henrikai ir Tadui pavyko sukurti keturiolika natūralių kosmetikos priemonių – vazeliną lūpoms, kūno dulksną, dantų pastą, purškiklį kojoms, purškiklį pagalvėms, makiažo valiklį, plaukų galiukų serumą, plaukų šaknų serumą, blakstienų serumą, kvapuką automobiliui, namų kvapuką, kietąjį kvapą skubantiems, dezodorantą ir vonios burbulus.
Visai natūralių priemonių linijai kūrėjai suteikė pavadinimą „RūKas“.
„Produkcijai pavadinti išsirinkome labai gražų lietuvišką žodį „rūkas“. Stengėmės, kad produkcija būtų kuo gyvesnė, kvapai lengvi, neįkyrūs, gaivintų.
Lietuvos gamta ir augalija yra turtinga, o rūkas mums asocijavosi su lengvumu, paslaptingumu – jis nepaliečiamas, bet matomas, todėl ir pasirinkome šį pavadinimą savo kosmetikos priemonėms. „RūKas“ – iš gamtos jums“, – apie kosmetikos priemonių pavadinimo sukūrimą pasakojo Tadas.
„Savo produkcija norime paskatinti mylėti savo kūną, rūpintis juo, įsiklausyti į save. Esame užtikrinti dėl savo produktų natūralumo“, – pridūrė Henrika.
Kėdainiečių sukurtų kosmetikos priemonių galima įsigyti socialinio tinklo „Facebook“ bei „Instagram“ puslapyje „RūKasIsGamtosJums“.
1 Komentaras
šaunuoliai