Kėdainiuose į upę nugarmėjo dalis tilto (VIDEO, FOTOGALERIJA, DAR ATNAUJINTA)

Antradienio rytą Kėdainių miesto Tilto gatvėje – didžiulis specialiųjų tarnybų sujudimas. Uždaromas eismas per ten esantį tiltą, eismas ribojamas ir visoje gatvėje.

„Prieš aštuntą valandą ryto gautas pranešimas, kad Tilto gatvėje esančio tilto atbrailos su dalimi asfalto įkrito į Nevėžio upę.

Uždarytas eismas, vietoje dirba ugniagesiai, atvyko savivaldybės atstovai“, – „Rinkos aikštę“ informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė.

Eismas nukreipiamas tiltu, esančiu kelyje Jonava–Šeduva.

Įvykio vietoje, be specialiųjų tarnybų, dirba seniūnijos, savivaldybės atstovai, atvyko AB „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnybos specialistai.

Apie šio tilto avarinę būklę „Rinkos aikštė“ rašė dar rugsėjo mėnesį.

PAPILDYTA

„Jau ne pirmus metus mes kreipiamės į Kelių direkciją informuodami, kad Kėdainių tiltai tikrai nėra saugūs. Ši šiandieninė situacija tai tik patvirtino.

Prieš gerą pusmetį gavome patikinimą, kad ekspertizė padaryta ir, pradėjus Vilainių tilto rekonstrukciją, visas eismas buvo nukreiptas būtent šiuo tiltu.

Mano prognozės išsipildė. Aš asmeniškai ne kartą sakiau, kad didesnį pavojų kelia būtent šis tiltas.

Tačiau mūsų nuomonė ir liko mūsų nuomone, dirbo ekspertai, specialistai.

„Mano prognozės išsipildė. Aš asmeniškai ne kartą sakiau, kad didesnį pavojų kelia būtent šis tiltas“, –sakė į įvykio vietą atskubėjęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Kol kas eismas tiltu uždarytas. Čia negalima eiti nei pėstiesiems, nei važiuoti automobiliams.

Manau, kad iki šio tilto rekonstrukcijos eismas ir nebebus leidžiamas. Bet šiuos sprendimus priims Kelių direkcija, nes tiltas priklauso jiems.

Pėstiesiems didelės bėdos nebus, tačiau automobilių vairuotojas problema bus – teks apvažiuoti aplink miestą.

Ačiū Dievui, kad išvengėme aukų“, – kalbėjo į įvykio vietą atskubėjęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Įvykio vietoje dirba Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, policijos pareigūnai, kelininkai, seniūnijos atstovai. Atvyko Kėdainių rajono savivaldybės vadovai.

Pirminiais duomenimis, įvykus dalies tilto griūčiai, nukentėjusiųjų nėra. 

DAR PAPILDYTA:

Lietuvos automobilių kelių direkcijos informacija dėl Kėdainių tilto

Įlūžus sijai uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km).

Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva.

Šis tiltas buvo įvertintas kaip blogos būklės ir dėl šios priežasties jau kurį laiką buvo apribota leistina masė iki 20 tonų, taip pat nukreipiamosiomis gairėmis po 1,2 metro iš abiejų pusių susiaurinta važiuojamoji dalis. Tiltą buvo ruošiamasi tvarkyti. Praėjusių metų gruodžio mėn. pasirašyta sutartis dėl projektavimo. 

Šio tilto stebėseną AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai vykdė nuolatos. Paskutinį kartą tiltas apžiūrėtas praėjusią savaitę.

Lietuvos automobilių kelių direkcija aiškinasi įvykio priežastis, viena galimų versijų – tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, kurio masė viršijo nustatytą masės ribojimą.

Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į Kėdainių rajono savivaldybę, policiją dėl bendradarbiavimo siekiant nustatyti įvykio aplinkybes.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus komentaras žiniasklaidai vietoje (Kėdainių tiltu per Nevėžį) – 12 val.

PAPILDYTA

Į incidentą Kėdainiuose sureagavo susisiekimo ministras M. Skuodis: tiltams tvarkyti skiriamas prioritetas

Kėdainiuose antradienį įgriuvus pagrindiniam miesto tiltui, susisiekimo ministras Marius Skuodis tikisi greitų atsakymų dėl nelaimės priežasčių ir pabrėžia, kad tiltams tvarkyti skiriamas prioritetinis finansavimas.

„Apžiūra buvo vykdoma prieš savaitę. Apribota, kokio svorio transporto priemonės galėjo judėt. Tiltas buvo apžiūrėtas ir nebuvo įžvelgta grėsmė. Vienas iš dalykų, kas galėjo nutikti – naktį pravažiuoti svorį viršijantį transporto priemonė. Kameros Kėdainiuose tikrinamos, tikiuosi, atsakymai bus rasti“, – antradienį žurnalistams sakė M. Skuodis. 

Ministras teigė, kad žinia apie nelaimę Kėdainiuose jį „ryte išmušė iš vėžių“, nes šiuos tiltus buvo apžiūrėjęs anksčiau.

„Kalbant apie Kėdainių tiltą konkretų, esu patikintas Kelių direkcijos vadovybės, kuri šiuo metu lankosi Kėdainiuose (su jais turėsiu popiet susitikimą), kad projektavimas vykdomas. Kalbėsiu su projektuotojais, kad kuo greičiau galėtume tvarkyti“, – kalbėjo ministras. 

Anot jo, Lietuvoje yra apie 70–80 prastos būklės tiltų ir jų vienu metu sutvarkyti neįmanoma. Pernai buvo sutvarkyta apie 40–50 tiltų bei viadukų, šiemet planuojama remontuoti dar tris dešimtis. 

„Tikrai finansavimas prioriteto tvarka nukreipiamas ten. Tai reiškia negalime žvyrkelių kiek norime išasfaltuoti, galbūt ir būklei skirti tiek dėmesio. Turime skirti prioritetą ten, kur saugumas“, – sakė M. Skuodis.

PAPILDYTA 14.10

LAKD vadovas: Kėdainių tiltas buvo labai blogos būklės tiltų sąraše, jų remontui trūksta lėšų  

Sugriuvęs Kėdainių tiltas buvo įtrauktas į 73 blogos arba labai blogos būklės tiltų sąrašą ir jį pagal finansavimo galimybes planuota rekonstruoti iki pernai metų pabaigos, tačiau pristigta lėšų, sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevčius.

Žurnalistams Kėdainiuose antradienį jis tvirtino, kad lėšų remontams trūks ir šiemet.  

„Visi suprantame, kad finansavimas nėra paskutinėje vietoje. Ne veltui tiek Susisiekimo ministerija, tiek Kelių direkcija kėlė klausimą dėl finansavimo didinimo ir šiems metams, ir praėjusiems metams. Tas nebuvo išgirsta. Finansavimas buvo patvirtintas toks, koks pernai, neatsižvelgiant į tai, kad infliacija sudarė 20 procentų ir atitinkamai 20 proc. darbų bus galima mažiau padaryti“, – sakė R. Lipkevičius.

Anot jo, visos numatytos sutartys vykdomos pagal finansines galimybes, taip pat ir pasirašyta sutartis su Kėdainių rajono savivaldybe dėl minimo tilto rekonstrukcijos. Šis tiltas yra įtrauktas į 73 blogos arba labai blogos būklės tiltų sąrašą. 

„Iš principo, kai nėra pinigų, klausimas, ar galima nueiti į parduotuvę ir nusipirkt prekių, o į skolą darbų niekas neatlieka. Visos sutartys vykdomos pagal finansines galimybes, visi įsipareigojimai savivaldybei bus padaryti. Juo labiau, konkursas rekonstrukcijai buvo paskelbtas“, – teigė Kelių direkcijos vadovas. 

Anot jo, šiuo metu vykdomi tilto projektavimo darbai. Iki šiol planuota, kad rekonstrukcija galėtų prasidėti šių metų pabaigoje.

Kelių direkcijos vadovas teigė skubiai organizuosiantis susitikimą su projektuotojais, kad išsiaiškintų, ką abi šalys gali padaryti, kad projektas būtų parengtas anksčiau.

„Sutartis buvo pagal finansines galimybes iki 2022 metų pabaigos, tačiau, pabrėžiu, kad pinigų trūkumas yra aktuali problema. Ne tik tiltai, bet ir bendra kelių būklė yra apgailėtina. Minėta nuolat, kad 30 proc. neatitinka keliamų reikalavimų“, – sakė R. Lipkevičius. 

Šiuo metu, jo žiniomis, tvarkomas ir itin prastos būklės Meškinio tiltas, Paparčio viadukas.

„Vienu metu dirbti su 72 objektais, per metus 364 milijonus nukreipti į tiltus nėra galimybes“, – teigė R. Lipkevičius.

Anot jo, lėšos paskirstomos visam tinklui – pėsčiųjų perėjoms, dviračių takams, dangoms ir kitai infrastruktūrai, tačiau „pinigų trūkumas yra akivaizdžiai matomas“. 

Pasak vadovo, labai blogos būklės tiltas buvo apžiūrimas kas savaitę, tačiau „jokių indikacijų nebuvo, kad gali atsitikti, kas atsitiko“.

Kelių direkcija kreipėsi į savivaldybę, kad būtų peržiūrėti vaizdo įrašai gavus informacijos, jog tiltu galėjo važiuoti sunkiasvoris transportas, nors eismas dėl jo būklės buvo apribotas leidžiant judėti transportui iki 20 tonų.

44 Komentarai

 • jus esat visi politikai nieko verti, aukstikalni ir tamuli pasiimkit savo tas skrajutes ir laukit kadensijos pabaigos bu mes nesulaukiam kada jusu nebebus valdzioj

  • Nelaime atsitinka ir reikia skubiai specialiuju tarnybu, lauki kol atvaziuos per pusvalandi, dabar jau reik keliu ekipazu i Pelednagius greitukiu, bet vel beda, juk dulkes reformos ir mazina greitukes, zodziu dveskit!

 • Kas sumokės kuro papildomas išlaidas?Žmonės važiuoja į darbus(išVilainiu iBabėnus,išmiesto į Lifosa idarba,ivalgykla).Darykit akcija tilto statybai,o ne dronus pirkit.Ačiu dievui į pabaigą Seimo kadenciją

  • Iš kur tokių debilų…ziauru, totalus urodas.

 • Ot Tamulis gaus nuo Gitano šiandien p yzdulei

  • Atsikniskit nuo Tamulio,kitaip priskretot kaip lapas prie šiknos.Tiltad,tai kelių direkcijai priklauso.Ten bankui nėr-pervedė ligonių kasai už vaistus(nemokamai) ukrainiečiams.

   • Jo Tamuliui, vatnike, priklauso tik alga ir vakaronės su vatinem babcem. Nelaikyk žmonių idiotais.

   • Suprantama, kad kalta kelių direkcija, bet kalčiausias visada bus miesto meras, nes tai jo darbas yra rūpintis Kėdainių infrastruktūra ir reikalauti atsakingų institucijų paspartinti darbus ir krapštyti pinigus… Bet jeigu toks meras, kaip Tamuloidas kaimo baliuose dalyvauja dažniau negu miestą mato ar juo rūpinasi… Tai velniop tokia valdžia.

 • Taip ivyksta kai prieziura vykdo specialistai’pusseres’ ir ‘pusbroliai.neseniai bovo pranesama,kad keleta siuksliu konteineriu nauju irenge paziurekit,kaip viskas igriuvo vilainiuose prie naujo konterio,tiktai kojas lauzyt galima.O prieme ‘komisija’.Geda

 • Kodėl neparodot, kaip atrodo vieta, kur nugriuvę? Dima, ar baisu iš kitos pusės apeiti? Žurnalistai karo zonoje švilpiant kulkoms dirba, o čia apgriuvusių konstrukcijų negalit parodyti….
  Apie savivaldybės pateiktą informaciją – išvis apgailėtina skaityti…

 • Pestiesiams.kur jiems.per msv tilta i vilainius zigiuot? Pontoninis uzdarytas

  • Kaimieciai tegul pas save kaime sedi sulinde I kamurkes

 • Gal pagaliau bent tuos šviesoforus, kainavusius 12 tūkst nuimkite, nebejuokinkit žmonių. Čia viskas ką sugebėjo šioje situacijoje padaryti rajono vadovai.

 • Nu ka mieli kėdainieičiai dasigyvenom kad tiltai pradėjo griūti. 20 metu renkam tuos pačius žmones į taryba tik skiriasi partijų pavadinimai.

  • Pakol koks nors tiltas , užtvanka , ar daugiabutis nesugriuna tol viskas puikiai atrodo. Nors žmonės skambina pavojaus varpais , visokiaiusios tarnybos ,komisijos tvirtina kad viskas ,, ok,,

 • Ot džiaugsmo komentuojantiems visur – čia, fb:)

  • O kur daugiau garą nuleisti ? Taigi pikta….

  • Svarbiause „bairaktara“zelionkai nusiuntem,cia px

 • Meras turi prisiimti atsakomybę. Ne per balius lakstyt, o bėdas mažint. Kaimo babytės ir dedukai rajonui vadovauna. Meras tik galvą kinkuoja. Tiltai du uždaryti, ligoninė jau baigia visai susitraukt, o jai dar milijonus kiša. Va kokį turim vadą.

 • Pagarba Kacevičiui. Jei ne jis tai savivaldybei senai būtų chana.

 • kiek mums kainuos kelionė į jos taip mėgstamą ligoninę per Pelėdnagius.Pakol Vilainiuose dantis krapštysis prie ,,rekonstruojamo “tilto,bus suvarytas ir Jonavos kely stovintis.Tada į ligoninę važiuosim per Babtus.Ir išsipildys senobinis juokelis,,Per Babtus į Kanadą“.

  • Nereikia žarstyti kritikos BABTŲ tiltui- jis neseniai po remonto. Su juo viskas gerai. AČIŪ.

 • Suimtas Darbo partijos pirmasis sąrašo numeris Druskininkuose: rasta 0,5 kilogramo hašišo

  Skaitykite daugiau: 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/sulaikytas-darbo-partijos-pirmasis-saraso-numeris-druskininkuose-rasta-0-5-kilogramo-hasiso-56-2002256

 • Žiūrint, ką tu laikai tuo „Nesenai po remonto“…Kokio remonto??? Neteko matyti, kad jis būtų artimiausiu metų remontuojamas 😀 Kėdainių keliai tragiški, kaip ir tiltai, kurie vienas po kito byra. Važiuoji ir jautiesi, kaip masažiniam krėsle.

  • Matomai retai važiuojate į tą pusę.

 • Vokiečių leopardai nepravažiuos!

  • Jau tada turėklai Vilainių tilto vos laikėsi… Tilto g. tiltas taip pat lopytas perlopytas. Kodėl svarsciko $aika nesate naujų tiltų ? Dabar fedia išlindo iš kanapiu ir bando geroju vaizduot….

 • Gerai vienas iš komentatorių pastebėjo, kad partijų, judėjimų pavadinimai kiti, o žmonės tie patys. Akivaizdu, kad liks ir tos pačios problemos, kurių neišsprendžia dabartiniai valdžios atstovai. Ar jais galima pasitikėti ????, atsakymą patys numanote.

 • Nukrito kraštinė tilto sija, prie šaligatvio. ten nuolatos buvo skylėta ir tekėdavo vanduo, tai ir nupuvo. Tiltu galbūt galėtų važiuoti lengvi automobiliai, juk buvo leidžiama iki

 • […] įgriuvusio tilto per Nevėžį remontą tikimasi pradėti šiemet, sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovas. […]

 • […] šalies vadovas su delegacija sustojo prie pagrindinio Kėdainių miesto tilto per Nevėžį, kuris, taip ir nesulaukęs Lietuvos kelių direkcijos ekspertizės išvadų, kaip tyčia, įgriuvo […]

 • […] su pirmąja šalies ponia Diana. O čia dar jo belaukiant kaip tyčia ir pagrindinio miesto tilto dalis nugarmėjo į Nevėžį… Sutapimas išties nemalonus, tačiau gal paaiškės, kad labai reikalingas ir galintis […]

 • […] teigia penktadienį laukianti Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) išvadų dėl įgriuvusio tilto Kėdainiuose, tuo metu direkcija galutines išvadas žada pateikti tik po kelių savaičių – kovo […]

 • […] priemonių, kad kaip įmanoma greičiau būtų išspręsta nepatogi padėtis, susidariusi dėl sugriuvusio Tilto g. tilto Kėdainiuose. Pažadėję iš karto informuoti apie bet kokius pokyčius pažado jie laikosi, tik ne visos […]

 • […] Sugriuvus Tilto gatvės tiltui per Nevėžį, o Vilainių tiltą žadant baigti statyti tik vasarai įpusėjant, nemaža dalis gyventojų susiduria su padidėjusiomis laiko ir finansinėmis sąnaudomis, kai tenka važiuoti kone 20 kilometrų ilgio aplinkkeliu. Kėdainių rajono Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ bendruomenė – ne išimtis. Tad patiksliname anksčiau publikuotą informaciją ir pranešame, kad prašymus iš savivaldybės biudžeto skirti  kompensacijas už važinėjimą į darbą ir iš jo pateikė ne J. Paukštelio progimnazijos pedagogai, nors panašu, kad jie taip pat turi teisę į kompensacijas, bet būtent „Obelėlės“ pedagogai. Skaičiuojama, kad jiems reikalingos kompensacijos sieks beveik 1 600 eurų. […]

 • […] skaitytojams, kad uždarius Vilainių ir Tilto gatvės tiltus kilo išties daug nepatogumų į Kėdainius atvykstantiems ir to nežinantiems […]

 • […] bus pradėti sausio pabaigoje Kėdainiuose įgriuvusio tilto sijos demontavimo darbai, kuriuos už 63,8 tūkst. eurų atliks bendrovė „Kelių priežiūra“, […]

 • […] pasitelkdami įvairią techniką, kasdien ardo per avariją paveiktus tilto elementus bei ruošiasi į Nevėžio upę įkritusios sijos demontavimo darbams. Šiuos darbus numatoma baigti per porą savaičių. Pašalinus siją ir kitus […]

 • […] Kėdainių tiltui subyrėjus, kitą – dar tvarkant, kraštiečiai neišvengia įvairių susisiekimo problemų. Į „Rinkos […]

 • […] ekspertizę Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) nusprendė atnaujinti eismą sausio pabaigoje įgriuvusiu tiltu per Nevėžį Kėdainiuose. Tiltą remontuoti numatoma kitais metais.  Planuojama, kad eismas bus atnaujintas per mėnesį, […]

 • […] sausio mėnesį įgriuvęs pagrindinis Kėdainių miesto tiltas per Nevėžį praėjus pusmečiui pagaliau bus atvertas […]

 • […] Šiemet sausį įgriuvusio Tilto gatvės tilto per Nevėžį Kėdainiuose rekonstrukcijos konkursą Kelių direkcija planuoja paskelbti iki metų pabaigos. Tai reiškia, kad realūs remonto darbai persikels į kitus metus. […]

 • […] pranešimu spaudai, kuriame visuomenei pranešė, jog įmonė ruošiasi pradėti rekonstruoti 2023 metų sausį įgriuvusį tiltą per Nevėžį Kėdainiuose. Nors iš tiesų tai įmonė tik paskelbė rangovo konkursą ir sakė, jog tikisi, kad darbus […]

 • […] pasidalino pranešimu spaudai, kuriame visuomenei pranešė, jog ruošiasi pradėti rekonstruoti 2023 metų sausį įgriuvusį tiltą per Nevėžį Kėdainiuose. Tačiau realiai įmonė nenurodė, nei kada sutvarkys tą tiltą, nei kada pradės jo tvarkymo […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video