Senamiestyje sugriuvusį tiltą eismui atvers birželio pabaigoje

 Senamiestyje sugriuvusį tiltą eismui atvers birželio pabaigoje

Birželio gale bus atidarytas eismas Tilto g. tiltu. Vieno metro pločio praėjimas bus paliktas pėstiesiems, taip pat veiks viena eismo juosta./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dar sausio mėnesį įgriuvęs pagrindinis Kėdainių miesto tiltas per Nevėžį praėjus pusmečiui pagaliau bus atvertas eismui. Tiksliau – dalis jo. Eismas bus reguliuojamas šviesoforu, tiltu galės keliauti lengvieji automobiliai, greitoji medicinos pagalba ir pėstieji. Gaisrinės automobiliai bei sunkiasvoris transportas tiltu važiuoti negalės.

Ekspertai pateikė savo rekomendacijas

Lietuvos automobilių kelių direkcija galiausiai priėmė sprendimą leisti eismą viena tilto puse. Ekspertų išvados leido priimti tokį sprendimą – tiltu leis važiuoti ne sunkesnėms, nei 5,5 tonos svorio ir 3,5 m aukščio automobiliams.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas sakė, jog Kelių direkcija imsis veiksmų, kad būtų užtikrinta, jog tiltu nevažinėtų sunkesni automobiliai, nei leidžiama.

„Kelių direkcija padarys tokius įvažiavimus, kad netilptų aukštesni, nei 3,5 metro automobiliai ir sunkiasvoris transportas. Bus kaip tunelis su atitvarais iš šonų bei viršutinės aukščio ribos atitvaras.

Tai reiškia, kad tiltu negalės važiuoti gaisrinės automobiliai, tačiau panašu, kad Tilto g. tilto atidarymas sutaps su Vilainių tilto atidarymu, tad gaisrinė galės važiuoti būtent Vilainių tiltu“, – sakė administracijos vadovas.

Dar sausio mėnesį įgriuvęs pagrindinis Kėdainių miesto tiltas per Nevėžį po pusmečio pagaliau bus atvertas eismui. Tiksliau – dalis jo.

Aut. past.

Ekspertais pasitiki

Tiesa, natūralu, jog gali kilti abejonė, ar tikrai galima pasitikėti ekspertais? Juk prieš sugriūnant tiltui, vos prieš keletą savaičių ekspertai buvo pateikę išvadas, kad tiltas yra saugus naudoti.

Tačiau G. Muznikas sako, kad šį kartą tilto būklę vertino visai kiti ekspertai – dėl to esą ir procedūros užtruko žymiai ilgiau.

„Prieš tai tilto būklę vertindavo pačios Kelių direkcijos ekspertai.

Dabar ekspertai dirbo jau visai kiti.

Jais nepasitikėti neturime pagrindo“, – sakė G. Muznikas.

„Kelių direkcija kol kas pasiūlė pabandyti eismą organizuoti su šviesoforu. Jei šis variantas pasiteisins, toks ir liks.

G. Muznikas

Siūlo eismą reguliuoti šviesoforu

Nors atveriant tiltą eismui visus paruošiamuosius darbus turi padaryti Automobilių kelių direkcija, savivaldybės buvo klausiama, kaip geriau organizuoti eismą.

Variantai buvo trys – šviesoforu, leidžiant eismą vienu metu viena kryptimi, kitu metu – kita kryptimi, arba visą laiką leisti eismą tiltu tik viena kryptimi, pasirenkant, kuri aktualesnė: arba iš miesto, arba į miestą.

„Kelių direkcija kol kas pasiūlė pabandyti eismą organizuoti su šviesoforu. Jei šis variantas pasiteisins, toks ir liks.

Variantas su šviesoforu rizikingas, bet įmanomas, veikiant abiem tiltams, nes atidarytas Vilainių tiltas sumažins Tilto gatvės tilto apkrovas“, – sakė G. Muznikas.

5 Komentarai

  • su tuo tiltu,kai kasdien važiuodami pro šalį matome,kad ten nieks nieko nedaro?Įdėt dvi sijas ir stropiau perasfaltuoti gal kelių dienų darbas,o jau prieš dvi savaites skelbiama buvo jog tiltą irgi atidarys po mėnesio.Kaip matom,dabar ,26 gegužės, ir vėl tas pats terminas…

  • Puse metų ir dar eksperimentuos kaip sureguliuoti eismą. Juk jau buvo šviesoforas ir išjungė nes nepasiteisino, o dabar dar vienpusis eismas. Bus grūstis, kamščiai. Gelbės tai, kad bus vaikų vasaros atostogas. Aplamai teko matyti internete kaip užsienyje judrioje magistralėje per naktį pastatė 4 juostų viaduką, o ryte paleido eismą. Gaila neturiu to video. Mums dviejų eismo juostų tiltą žada pastatyti gal 2024 m.

    • Debilai ir tiek

  • taip , kinijoj , pamisau kokiame mieste per nakti pakeite esama keturiu eismo juostu tilta , maciau as taip pat ta rolika youtubej, na o pas mus tai leciau nei vezlio greciu , (imituojamas „sudetingas“ problemos sprendimas niekam nerupi labai , o vargsta zmones..neturim normalaus mero , gaila..

  • Čia reikia dabar kalbėt su Grinkevičum, jei nori ką spręst. TAMULIS joks meras. Tik šventes lanko.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video