Žiniasklaida ir viešumas, panašu, privertė surasti pinigus tilto rekonstrukcijai: „Via Lietuva“ puolė „gesinti gaisrą“

 Žiniasklaida ir viešumas, panašu, privertė surasti pinigus tilto rekonstrukcijai: „Via Lietuva“ puolė „gesinti gaisrą“

BNS Teodoro Biliūno nuotr.

„Via Lietuva“ šiandien puolė „gesinti gaisrą“ ir netikėtai pasidalino pranešimu spaudai, kuriame visuomenei pranešė, jog ruošiasi pradėti rekonstruoti 2023 metų sausį įgriuvusį tiltą per Nevėžį Kėdainiuose. Tačiau realiai įmonė nenurodė, nei kada sutvarkys tą tiltą, nei kada pradės jo tvarkymo darbus, o tik pranešė, kad paskelbė rangovo konkursą ir sakė, jog tikisi, kad darbus pradės šiemet. Tiesa, keistas sutapimas, kad  toks pranešimas spaudai pasirodė tik po to, kai pasirodė „Rinkos aikštės“ publikacija, kurioje buvo pacituotas „Via Lietuva“ direktorius, pareiškęs, kad tiltui pinigų nėra, o šią publikaciją perspausdino LRT portalas. Nuo pat ryto „Rinkos aikštę“ šiandien atakavę „Via Lietuva“ atstovai mėgino redakcijai įrodyti, kad straipsnis neva klaidingas, tačiau paaiškėjus, kad straipsnyje minimus faktus pateikė pats „Via Lietuva“ direktorius, galiausiai šiandien „Via Lietuva“ tiesiog… paskelbė viešąjį konkursą ir pamėtėjo šią naujieną visuomenei, galimai mėgindama užglaistyti įmonės reputacijai nelabai palankius direktoriaus pasisakymus Kėdainiuose.

Paviešinus M. Švaikausko žodžius, puolė taisyti padėtį

Tilto Kėdainiuose remontą pirmiausia bandė išjudinti Seimo Ekonomikos komitetas, suorganizavęs išvažiuojamąjį posėdį Kėdainiuose. Išvažiuojamasis Seimo ekonomikos komiteto posėdis Kėdainiuose vyko prieš tris savaites. Posėdyje kalbėjęs „Via Lietuva“ vadovas Marius Švaikauskas neslėpė, kad įmonei projektams trūksta pinigų, o tilto remontui Kėdainiuose pinigų apskritai nėra, tačiau pridūrė, kad procedūros dėl to nėra stabdomos. Jau tada jis sakė, kad viešųjų pirkimų procedūros nestoja ir yra vykdomos, net ir nesant pinigų. Taigi tai, kad paskelbtas viešasis konkursas – iš esmės yra anokia naujiena, mat apie tai M. Švaikauskas kalbėjo jau prieš tris savaites.

„Tiltų remonto darbus gana sunku nupirkti, o konkrečiai šio tilto vertė nėra didelė, todėl pirmiausia imame konsultaciją, kad rinkos dalyviai patys pateiktų savo siūlymus ir idėjas, susijusias su tilto remonto darbais.

Finansavimo priemonės šio tilto rekonstrukcijai – trumpai, tai lėšų nėra“, – tuomet sakė įmonės vadovas.

„Finansavimo priemonės šio tilto rekonstrukcijai – trumpai, tai lėšų nėra“, – tuomet sakė įmonės vadovas.

Aut. past.

Straipsniui pasirodžius viešojoje erdvėje, nuo pat gegužės 10-osios ryto, dar prieš prasidedant darbo dienai, „Via Lietuva“ „Rinkos aikštės“ redakciją, bei straipsniu pasidalinusią „LRT“ redakciją pagerbė skambučiais, teigdami, kad straipsnyje pateikta klaidinga informacija – esą pirkimai vyksta, pinigų yra, nurodyti skaičiai neteisingi.

Vis dėlto posėdžio įrašas rodo visai ką kita – kokius skaičius ir teiginius tada išsakė M. Švaikauskas, tokie jie ir pasirodė spaudoje.

Galiausiai tą pačią dieną 11 val. 45 min. „Via Lietuva“ paskelbė viešąjį pirkimą tilto rekonstrukcijai, o apie 14 val. 30 min. apie tai pasidalino pranešimu spaudai su naujienų agentūromis.

Nepaisant to, kad „Rinkos aikštė“ dar prieš tai įmonės prašė pasidalinti informacija, finansiniais pokyčiais, teiravosi, kiek gi pinigų ir iš kur gauta tilto rekonstrukcijai – to įmonė nesiteikė padaryti.

Tad Kelių direkcijos pavadinimas pasikeitė, bet darbo metodai, panašu, nelabai…

Pinigus Kėdainių tiltui paėmė iš kitų projektų

Pasak „Via Lietuvos“ finansavimas Kėdainių Tilto g. tiltui buvo surastas prieš kelias savaites, nusprendus nedaryti kitų suplanuotų ir būtinų darbų, tačiau šį tiltą sutvarkyti.

Tiesa, tai kažkaip keistai nesutampa su tuo, kad prieš kelias, o tiksliau, tris savaites, direktorius viešai Kėdainių ir sostinės politikams bei verslininkams sakė, kad pinigų tiltui nėra…

Maža to, tai, jog įmonė pinigus paėmė iš kitų „būtinų darbų“ taip pat verčia kelti klausimą, kiek gi patikimi yra įmonės planai ir pažadai. Jeigu kažkokie „būtini darbai“ jau buvo suplanuoti, jiems buvo paskirtas finansavimas, tačiau staiga planai stabdomi, finansavimas dingsta ir yra perkeliamas kitur, kokią tai žinią duoda tiems, kurie tų „būtinų darbų“ labai laukė ir vylėsi, kad jie jau visai čia pat?

Aut. past.

Maža to, tai, jog įmonė pinigus paėmė iš kitų „būtinų darbų“ taip pat verčia kelti klausimą, kiek gi patikimi yra  įmonės planai ir pažadai.

Jeigu kažkokie „būtini darbai“ jau buvo suplanuoti,  jiems buvo paskirtas finansavimas, tačiau staiga planai stabdomi, finansavimas dingsta ir yra perkeliamas kitur, kokią tai žinią duoda tiems, kurie tų „būtinų darbų“ labai laukė ir vylėsi, kad jie jau visai čia pat?

Turbūt nekokią žinią. Turbūt, kol kėdainiečiai džiaugiasi, kažkas niršta: planas buvo, pinigai jau buvo, tačiau kažkas darbus nukniaukė jiems iš panosies.

Taip pat įmonė nesiteikia komentuoti, kiek gi pinigų buvo patraukta iš kitų projektų ir perkelta Kėdainių tiltui.

Žinoma tik tiek, kad paskelbtame viešajame konkurse nurodytas prekių tiekimo, paslaugų teikimo ar darbų atlikimo terminas – 18 mėnesių.

Taigi, žinome tik tiek, kad, geriausiu atveju, atsiradus rangovui, tilto remontas truks maždaug pusantrų metų.

Neaišku, nei kada rangovas atsiras, nei kada tiksliai prasidės darbai, bet galbūt dar šiemet.

Priminsime, kad tiltas įgriuvo 2023 metų sausio 31 dieną. Tik po gerų dviejų mėnesių iš upės buvo ištraukta įgriuvusi tilto sija, o eismas tiltu buvo atnaujintas tik po pusės metų. Taigi dabar, praėjus nei daug, nei mažai – beveik pusantrų metų – pagaliau jau gautas leidimas tiltą rekonstruoti.

Taigi bendrai į upę garmantis tiltas Lietuvoje bus sutvarkytas per, geriausiu atveju… 3-4 metus.

14 Komentarai

 • PPR ir tiek.

 • Dar karta parodo kokia apgailetina vyriausybe Lietuvoj su visais minesteriais pries aky!

 • Fėdia kur tu? Ar susitiksim dar klube aistringai?

 • Irgendwie stimmt etwas nicht mehr in Litauen.
  Vieles ist ohne Plan.

 • Valdžia – dugne.

  • Išrinkit mane ir nereikės tų tiltų.

   • Kuktiene, nesusireikšmink. Tame pačiame posėdyje Kėdainiuose VIA Lietuva direktorius pasakė, kad ieškoma pinigų tilto remontui ir yra galimybių jų rasti, bet kabini makaronus lengvatikiams, kad neva pačios rašliavos padarė poveikį.

 • iš Kėdainių rajono jokiu būdu NERINKTI vėl rudens Seimo rinkimuose. Rajono interesus ,, gina“ keli seimūnai. O ką jie nuveikė, kad ir dėl tilto? NIEKO. Dykaduonių mums nereikia, o juo labiau sėdinčių už grotų.

 • Ryt rinkimai, taip, kad išmušė valanda, kad šaiką💩privalu drėbti lauk, tarsi musę iš barščių. Nerinkti esamo ir ketinančios mums toliau plauti smegenis! Prisiminkite dar ir „pandemiją“, kuri varžė mūsų prigimtines teises, o šaika💩tuo metu grobė pinigus iš valstybės nesustodama! Kelkis, apgaudinėjama ir apvaginėjama TAUTA nuo sofučių ir atlik šventą pareigą! 🤘

  • Taip balsuosim už E.Vaitkų 🤩

 • Fedia turėjo spaust susisiekimo ministerija, spaudoj nuolat akcentuot Kedainiu tilto svarba , bet sedejo fediuha išvertęs bamba Seime ir tik alga dykaduonis eme

  • Fėdia veikė kai ką kitą. Paklausk DJ Simonti ką jis su ja veikė 🙂

 • Nesuprantu, kuo jums tas tiltas kliūna. Neuždarytas, praeiti ir pravažiuoti įmanoma. Ko dar? Paukščių pieno ar kad pati auksinė žuvelė jums tarnautų?

 • […] tilto remonto darbai? Trejus, ketverius metus? Perspektyvos niūrokos. Tiesa, „Rinkos aikštei“ paviešinus, kad „Via Lietuva“ neturi pinigų tilto remontui – ką Kėdainiuose sakė pats įmonės vadovas – pinigų labai staiga atsirado ir tą pačią […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video