Kėdainietę papiktino gauta bauda: tai – pasipinigavimas!

 Kėdainietę papiktino gauta bauda: tai – pasipinigavimas!

Kadangi Tilto gatvės tiltas sugriuvęs, dauguma tėvų automobiliais vaikų atvyksta pasiimti į Didžiosios Rinkos aikštę. Čia vaikai, perėję tiltą, skuba pas tėvus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Vienam Kėdainių tiltui subyrėjus, kitą – dar tvarkant, kraštiečiai neišvengia įvairių susisiekimo problemų. Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi kėdainietė Ieva, kurią papiktino savivaldybės administracijos paskirta bauda už ne vietoje pastatytą automobilį. Moteris automobilį trumpam pastatė Didžiosios Rinkos aikštėje, dalyje, kur leidžiama sustoti tik autobusams, mat laukė iš mokyklos grįžtančio vaiko. Kėdainietė apeliuoja į valdininkų sąžinę ir prašo bent jau šiuo metu, kol tiltai nėra sutvarkyti, kraštiečių nebausti už trumpalaikį sustojimą.

Gavo baudą

Ieva pasakojo, kad atvyko pasitikti iš mokyklos grįžtančio vaiko.

Kadangi Tilto gatvės tiltas sugriuvęs, dauguma tėvų pasiimti savo vaikų į Didžiosios Rinkos aikštę atvyksta automobiliais. Čia vaikai, perėję tiltą, skuba pas tėvus.

„Tiesiog yra tokia situacija su tais tiltais ir dabar vaikus mes, tėveliai, priversti pasiimti aikštėje. Tačiau aš sulaukiau laiško, kuriame nurodyta, jog turiu susimokėti penkiolikos eurų baudą, mat pastačiau savo automobilį Didžiosios Rinkos aikštėje, toje vietoje, kur leidžiama stovėti tik autobusams.

Bet ten stato visi tėveliai. Tiksliau, nestato, o trumpai palaukia savo vaikų kelias ar keliolika minučių. Tai visiems ir supliūrinamos baudos“, – dėstė moteris.

Moteris dėstė, kad baudos papiktino mokinių tėvus, kurie tokį baudų skyrimą vadino tiesiog pasipinigavimu.

Aut. past.

Piktina tėvus

Moteris dėstė, kad baudos papiktino mokinių tėvus, kurie tokį baudų skyrimą vadino tiesiog pasipinigavimu.

„Mes juk nepiktybiškai statome tas mašinas, juk situacija tokia. Jei jau laikiną autobusų stotelę įrengė Didžiosios Rinkos aikštėje, tai gal leistų ir laikinai automobilį ten pastatyti, kol laukiam vaikų?

Juk nebūna ten tų autobusų nuolat, jei pamatytume, juk užleistume vietą.

Mes ten sustojame vos kelioms minutėms, o pasirodo, kad kamera mus fotografuoja ir po to gaunam laiškelius su „premijomis“. Tai tėveliai vadina tiesiog pasipinigavimu lygioje vietoje“, – aiškino Ieva.

Kėdainietė apeliuoja į valdininkų sąžinę ir prašo bent jau šiuo metu, kol tiltai nėra sutvarkyti, kraštiečių nebausti už trumpalaikį sustojimą.

Aut. past.

Niekas nesikreipė

„Rinkos aikštė“ Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje sužinojo, kad dėl kelio ženklinimo Didžiosios Rinkos aikštėje prašymų nebuvo gauta.

Gavus tokį mokyklos tėvelių bendruomenės prašymą šis galimai būtų svarstomas Eismo saugumo komisijoje.

Vairuotoja buvo nubausta, nes pastatė savo lengvąjį automobilį kelio ženklo galiojimo zonoje. Minėtoje zonoje galioja kelio ženklas Nr. 528  (Transporto priemonių stovėjimo vieta), taip pat pritvirtinta lentelė Nr. 818 (nurodo transporto priemonės rūšį, kuriai galioja kelio ženklas – autobusai) ir lentelė Nr. 805 (Galiojimo zona į priekį – nurodo kelio ženklų, su kuriais ji naudojama, galiojimo zonos ilgį už kelio ženklo – 30 metrų).

21 Komentarai

 • Už 15 metrų galima stovėti lengviems . Ar sunku pavažiuoti truputį tolyn. Arba vaziuokite iki mokyklos vaikų pasiimti ir bus viskas ok

  • Norite, kad kasdien šimtai tėvelių važiuotų po 20 km aplinkui iki mokyklos, nor mokykla matoma kitapus upės. Vaikai pereina per tiltą ir tėveliai juos pasiima.
   Ar pati važiuotumėt tokius atstumus kasdien veltui? Gal mąstyti reikia prieš komentuojant?!

  • Visos stovėjimo vietos būna užstatytos šalia rinkos aiķštės dirbančių žmonių, o dabar dar ir Juozo Paukštelio mokyklos pedagogų automobiliai sustatyti, jau tiems tėveliams nėra kur tų vaikų nei paleist, nei pasiimt. Tuos mažuosius net nežtenka paleist, juos reikia palydėti per tiltą ir pervesti per gatvę.

   • tie vaikai neigalus ar kaip, kad nemoka vaikscioti? Mes eidavom/vaziuodavom i mokykla nuo mazumes patys ir viskas buvo ok, o db per tilta ir i kalna nebemoka mokyklinio amziaus vaikai nueiti?

    Nebent ten darzelinukai, tai juos reikia tiesiogiai aukletojoms perduoti ir nematau problemos nuvezti

    • Tavo laikais mašinų buvo keliais tūkstančiais procentų mažiau, o ir tos važinėdavo vėžlio greičiu. Per kienus marozai su savo bmw kibirais laksto po 50-80km/h. Dar nekalbu apie paspirtukas ir pan. Ir narkotikų siūlintojus. Gali kalbėti apie mūsų, jaunų tevu ir vaikų, kvailuma bei savo protingumus, man nerūpi. Mes – kvailiai, jūs proto gi.. Viskas čia OK. Bet vaiką aš į mokyklą privalau palydėti. Ir taškas.

     • Va del ko miestuose kamsciai darbo dienomis buna, o per atostogas apsiramina, tai del tevu-vairuotoju-taksistu.

   • Tai kad kaimas silpnaprociu prirenka į valdžias. Jie neorientuoti. Patys galėtų susivokti ir pasirūpinti. Užuot tai dare, zmonem baudas dalina.

   • Tai mokykla tuŕi vaikus vežioti,lauškit administraciją kad veštų ir nereiks baudų mokėt

  • Tikra biurokratų mastysena, jau net žiniasklaidoj skundžias, o jie popieriuko laukia

 • O man ši aikštė išvis įtartina su tais lenkiškais ūsais ir pinigų skrynia,tad ją ,vardan šventos ramybės,apvažiuoju.Verčiau jau prie švento Juozapo …

 • atsargiai, ten fotkina ir policija- gavau baudą už kalbėjimą telefonu vairuojant. pinigaujasi tiek policija, tiek savivaldos pareigūnai žiūrėdami pro kameras, todėl nemato koks aunkiasvoris tiltą išjudino, nes kameros nukreiptos kitur

 • Kodėl šitie fotkintojai ir pasipinigautojai neapsilanko Ramybės skvero automobilių stovėjimo aikštelėje?Ten tai tikrai ir prifotkintų ir pasipinigautų.Nors toje aikštelėje ir stovi stovėjimo laiką ribojantys kelio ženklai,automobiliai ten prastovi visą dieną,negana to,dauguma net ant pėsčiųjų perėjos,eidamas šaligatviu Basanavičiaus gatve ir norėdamas kirsti minėtą aikštelę,turi išeiti į gatvės važiuojamąją dalį,arba laviruoti tarp purvinų automobilių.

  • Kėdainiuose bardakas visur, o policijos mažai Kėdainiuose, prie super tėvelių nepastovės policininkai. Labai reikia šviesti mokyklose, darželiuose tiek vaikus tiek mokytojus kad vaikams primintų apie saugų eismą kelyje, nes ir pėsčiųjų yra kvailų kurie eina dviračių taku nors negalima.

 • Juokinga skaityt.Jau tokie išlepinti vaikai,kad nepajegia paeit iki mašinos kelis metrus.O super tėveliai pamiršo,kad sveika pasivaikščiot.Tam ir yra eismo taisyklės,kad jų laikytųsi.

 • namatau problemos. ar mastot ko norit? norit kad nedetu baudų Jums vienai? ar visiems kurie ten pastatys savo auto? logikos nėra. jei nenorit baudos tai ir nestatykit. priešingu atveju, daugelis norės ,,nusiimti“ baudas.. Pvz gal aš ryte i darbą skubėsiu ir per raudoną pralėksiu… Ar pasiteisinsiu kad mieste kamščiai ir todel ,,laaaabai vėluoju“..! Tikrai nepasiteisinsiu nei aš nei kas kitas. taip kad miela ponia, jūsų auto- jūsų problema. Tikrai yra kur pastatyti ir negaunat baudų. . 😉

 • Piktinasi visi kurie pažeidinėja eismo taisykles , tai telefonu kalbėjo, tai automobilį neleistinoje vietoje pastatė. Nepažeidinėkit ir negausit baudų.

 • O wow, tik 15€!?!! Tokiai vištos galvai reiktų visą 150€ liept susimokėti. Super mamytė atsirado. Kaime vaikai nebesugeba iš mokyklos 200 m pareit per tokias pusdurnes.
  Galvoja kad geresnė už kitus, nenori mokėt baudų nestatinėk savo kibiro po ženklais!!!! Bet ir naglumas šiuolaikinių kaimiečių. Beje, visi atsilupęliai kurie pažeidinėja KET turi debiliškus pasiteisinimus… ir šita durnė ne išimtis. Baudas tik didint, o už pakartotinį pažeidimą atimti teises ir kibirą.

  • Kam čia taip smulkiniesi su padidintomis baudomis?Statyk iškart prie sienos!

 • Kiek klasių baigė tetute….? Paskaiciau jos skundą ir akyse stovi personažas iš ,, Keliai, mašinos, žmonės „. -,, Negeriau, nepažįstu aš tu draugų „…. Negi taip sunku raiškiai, motyvuotai išdėstyti savo priekaištus saugaus eismo sergėtojams ?

 • Gavau bauda… o kaip baudos negaut, negalvojo? Vaikas paskambina „mama, tevai, jau zygiuoju namo“. Tevukai paskaiciuoja kiek mazdaug uztruks jo pipiro kelione iki aikstes ir psio, atvaziuoja kokia 1-3minutes kai vaikas dar palaukia.
  Bet ne… pusdurniams svarbiau piktintis del baudu

 • Ponia gali auto pasistatyt kur leistina ir paeiti iki tilto peskom savo maziu pasiimti. Ar jau per zemas lygis vaikscioti ? Butinai reik stoti po neleistinais zenklais, nes mat tada nereiks peskom paeiti??. Wow . Arogancija aukstumoj pas ponia

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video