Tiskūnuose duris atvėrė vaikų dienos centras

 Tiskūnuose duris atvėrė vaikų dienos centras

Tiskūnų kaimo bendruomenė garsėja veiklumu. Gamtos apsuptyje įsikūrusioje gyvenvietėje sėkmingai veikia bendruomenės centras, nuolat puoselėjama poilsio erdvė „Trijų kampų parke“, neseniai veiklą pradėjo ir vaikų dienos centras, kuris burs ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius.

Lankys 15 vaikų

Jauki beveik 50 kvadratinių metrų erdvė įrengta buvusiose Tiskūnų darželio patalpose. Naujai įsikūrusį centrą lanko 15 vaikų nuo 7 iki 14 metų amžiaus iš Tiskūnų ir Apytalaukio gyvenviečių.

Su jais dirba aukštąjį išsilavinimą turintys darbuotojai: pedagogas Vilmantas Jasulevičius ir socialinė pedagogė Gerda Galičinienė.

Trūksta užimtumo

Iniciatyva įgyvendinti idėją, įkuriant vaikų dienos centrą, kilo Tiskūnų bendruomenės pirmininkei Vidai Vansevičienei.

„Vaikai ir jaunimas neturi kur praleisti laisvalaikį, o juk užimtumas vaikams yra labai svarbus dalykas.

Gyvenvietėje, panaikinus ugdymo įstaigas, nebeliko jokio popamokinio užimtumo, kas lėmė imtis projekto įgyvendinimo“, – pagrindinę priežastį, kodėl imtasi projekto įgyvendinimo įvardija bendruomenės pirmininkė.

Iniciatyva įgyvendinti idėją, įkuriant vaikų dienos centrą, kilo Tiskūnų bendruomenės pirmininkei Vidai Vansevičienei./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Veiklų netrūks

„Centre vaikai po pamokų gali atlikti namų darbus, žaisti stalo ir kitus žaidimus, dalyvauti edukacinėje ir mokomojoje veikloje, bendrauti su bendraamžiais ar centro darbuotojais, kartu gaminti maistą ar tiesiog po sunkios dienos atsipūsti.

Bus stengiamasi, kad veiklos, kurias įgyvendinsime, būtų kuo įvairesnės, padėtų atsipalaiduoti, suteiktų galimybę įgyti socialinių bei bendravimo įgūdžių.

Rengsime lavinamuosius grupinius užsiėmimus, teiksime individualias konsultacijas.

Taip pat susirinkę minėsime valstybines šventes, organizuosime įvairius renginius, išvykas, žygius, šoksime, dainuosime.

Tikimės, kad užimtumo erdvė taps traukos centru, padedančiu suburti gyvenvietės vaikučius bendrai veiklai, padės spręsti vaikų užimtumo problemą Tiskūnų gyvenvietėje“, – viliasi V. Vansevičienė.

Veiks tris dienas

V. Vansevičienė pabrėžia, jog, vykdant šį projektą, vaikai bus užimami po pamokų, kartais ir savaitgaliais.

„Centras veiks tris dienas per savaitę: antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais.

Plačiau apie vaikų dienos centrą informuosime socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Tiskūnų vaikų dienos centras“, kurioje dalinsimės naujienomis, įspūdžiais, pasidžiaugsime vykdomų veiklų rezultatais“, – sako bendruomenės pirmininkė

Juda pabaigos link

Gerda Galičinienė – patyrusi specialistė, prieš tai socialinės darbuotojos pareigas ėjusi Vilainių seniūnijoje./Džestinos Borodinaitės nuotr.Vaikų dienos centro patalpos visiškai suremontuotos. Karantinas užsibrėžtų tikslų siekti nekliudo – centro patalpų remonto darbai juda pabaigos link, įrenginėjamas socializacijos centras.

Dėl šalyje vyraujančios pandemijos oficialaus vaikų dienos centro atidarymo dar teks kiek palaukti.

Iš projekto „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“, kurį finansuoja Europos Sąjungos struktūrinių fondai ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija, lėšų įsigijome pagrindines priemones, reikalingas vaikų užimtumui ir jų priežiūrai, taip pat įsigyti baldai.

Ateityje planuojame įsigyti stalo žaidimų, kamuolių ir kitokių vaikų užimtumui reikiamų reikmenų.

Labai svarbu, jog vaikai, besilankantys šiame centre, jaustųsi patogiai. Planuojame ir toliau ieškoti rėmėjų, kurių dėka galėtume vaikams įrengti Lego centrą, tačiau apie tai kalbėti dabar dar yra sunku.

Svarbiausia, jog startavome, pradedame, plečiamės, idėjų turime tikrai labai daug, o ar pavyks jas visas įgyvendinti parodys tik laikas“, – teigia V. Vansevičienė.

Sunkiausia – rasti darbuotojus

Sunkiausia, anot bendruomenės pirmininkės, vykdant projektą, buvo rasti darbuotojus.

V. Vansevičienė teigiamai vertina tai, jog centre dirbs Tiskūnų kraštą puikiai pažįstantys žmonės. V. Jasulevičius – ilgametis Tiskūnų pagrindinės mokyklos pedagogas, šiuo metu dirbantis Dotnuvos pagrindinėje mokykloje.

G. Galičinienė – patyrusi specialistė, prieš tai socialinės darbuotojos pareigas ėjusi Vilainių seniūnijoje.

Susipažįsta su vaikais ir tėvais

Minčių ir idėjų apie tai kokios veiklos galės ir bus vykdomos centre darbuotojai turi begalę, tačiau, anot G. Galičinienės, pirmas žingsnis – susipažinimas su vaikais ir jų tėvais.

Vilmantas Jasulevičius – ilgametis Tiskūnų pagrindinės mokyklos pedagogas, šiuo metu dirbantis Dotnuvos pagrindinėje mokykloje./Džestinos Borodinaitės nuotr.„Norime pateisinti ne tik savo, bet kartu patenkinti ir kaimo gyventojų lūkesčius, organizuojame susitikimus su vaikais ir jų tėveliais.

Pokalbyje, kuriam skiriame maždaug apie valandą laiko, laikantis visų saugumo reikalavimų, dalyvauja trys asmenys: darbuotojas, vaikas ir vienas iš tėvų.

Tokių susitikimų tikslas – sužinoti ko tikisi tėvai, ko tikisi vaikai ir papasakoti ką žadame pasiūlyti mes“, – kalba G. Galičinienė.

G. Galičinienė su V. Jasiulevičiumi pastebėjo, kad tiek tėvai, tiek ir patys vaikai stipriai pasiilgę bendravimo, nori kalbėtis, yra pavargę nuo kompiuterių, nuo telefonų ir kasdienės rutinos namuose.

Jų manymu, vasario 1 dieną duris atvėręs vaikų dienos centras taps puikia priemone, padėsiančia įsivažiuoti į įprastą gyvenimo ritmą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video