V. Čereškienė-Beviršė: „Šokėjų nuopelnai – tik jų sunkaus darbo rezultatas“

 V. Čereškienė-Beviršė: „Šokėjų nuopelnai – tik jų sunkaus darbo rezultatas“

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“, kuriai nuo 2016 metų vadovauja Virginija Čereškienė-Beviršė, šiemet atšventė 20-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejų.

2000 metais „Volungę“ subūrė šviesaus atminimo Irena Šukienė. Tuomet šokių kolektyvas vos per porą metų įsiliejo į Kėdainių miesto kultūrinį gyvenimą, pradėjo aktyviai dalyvauti respublikiniuose konkursuose ir festivaliuose, tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Kroatijoje ir Lenkijoje.

Ilgainiui „Volungė“ tapo nuolatiniu Kėdainių rajono dainų švenčių, o nuo 2009-ųjų – ir respublikinių Dainų švenčių dalyviu.

Dabar kolektyvas, per daugelį savo veiklos metų įgijęs patirties, gali didžiuotis laimėjimų gausa.

Šokėjų nuopelnai – sunkaus darbo rezultatas

Sakoma, kad kolektyvo sėkmė didžia dalimi priklauso nuo vadovo, tačiau dabartinė „Volungės“ vadovė V. Čereškienė-Beviršė mano, kad puikūs šio šokių kolektyvo pasiekimai – ne tik jos vienos nuopelnas.

„Mūsų kolektyvą sudaro nuostabūs žmonės. Jie – be galo darbštūs, šokio menui neabejingi ir šiai veiklai stipriai atsidavę žmonės, kurie per penkerius metus, kol esu jų vadovė, įrodė, ko yra verti.

4 tarptautinis konkursas Lenkijoje./Asmeninio archyvo nuotr.„Volungės“ pasiekimai – tik kolektyvo šokėjų neblėstančio darbštumo ir atsakingumo dėka.

Panašiai, kaip karininkas be karių kovos lauke – niekas, taip ir vadovas be šaunios komandos vienas nieko nesugebėtų pasiekti.

Vadovo pareiga parodyti, pareguliuoti, padėti, stengtis išreikalauti, o šokėjų nuopelnai – tik jų sunkaus darbo rezultatas“, – mintimis dalijasi V. Čereškienė-Beviršė.

Kredo – profesionalumas ir pranašumas

„Šokių kolektyvo komanda yra ta komanda, kuria galiu didžiuotis ir pasitikėti nepaisant to, ar šokėjai repetuoja, ar pasirodo konkursuose.

„Volungės“ kredo – ne prizai ar laimėjimai, žinant, kokie kartais būna stiprūs konkursai, mums svarbiausia, atiduodant visas jėgas parodyti save, savo profesionalumą ir pranašumą prieš kitus.

Prizai, laimėjimai ir apdovanojimai – jau kitas reikalas“, – teigia „Volungės“ vadovė.

Šoka 10 porų

Kai V. Čereškienė-Beviršė pradėjo vadovauti „Volungei“, kolektyve šoko vos šešios poros, dabar „Volungėje“ nei daug, nei mažai – 10 porų.

Ateities planai

„Šią vasarą turėjome vykti į XVI Lietuvių tautinių šokių šventę JAV, spalio mėnesį planavome išvyką į Maroką, tačiau šios kelionės dėl vyraujančios pandemijos nukeltos į 2021 metus.

Tačiau tai, ką suspėjome aplankyti iki tol, viską atperka. Kolektyvui teko pabuvoti Čekijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Kroatijoje, Ukrainoje.

Galima pasidžiaugti, jog, nepaisant to, ar lauke lyja, ar pūga, ar saulė šviečia, ar didelė kaitra, šokėjai visada pasiruošę repetuoti. Esame užgrūdinti, todėl stiprūs ir visur kviečiami.

Tikimės, jog tolimesniems mūsų ateities planams virusai nebepakenks.

Dabar ruošiamės respublikiniam vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursui-sambūriui „Iš aplinkui“, į kurį susirenka pasivaržyti stiproki kolektyvai, todėl pasistengti dėl ko tikrai turime.

Kai pradėjau vadovauti kolektyvui, šiame konkurse „Volungė“ priklausė B grupei, palaipsniui šokių kolektyvas buvo perkeltas į A grupę, o 2018 metais gavo I kategoriją. Progresas ženkliai matosi.

Dabar mano kaip vadovės didžiausias troškimas – su kolektyvu dalyvauti Pasaulio šokių čempionate. Tai, mano nuomone, būtų didelis savęs išbandymas ir iššūkis kiekvienam iš šokėjų“, – mano V. Čereškienė-Beviršė.

„Volungės“ kredo – ne prizai ar laimėjimai, žinant kokie kartais būna stiprūs konkursai, svarbiausia, atiduodant visas jėgas, parodyti save, savo profesionalumą ir pranašumą prieš kitus./Asmeninio archyvo nuotr.Visi – tarsi šeima

Kad ir koks nelengvas bei atsakomybės reikalaujantis yra vadovės darbas, kantrybės V. Čereškienė-Beviršė niekada nepraranda.

„Matant, koks didelis šokėjų noras išreikšti save, kantrybė niekada niekur nedings. Jei visi žiūrėtų atsainiai, dirbti su tokiu kolektyvu nenorėčiau ir net nemokėčiau, o dabar galiu tik pasidžiaugti, jog mes visi – tarsi šeima.

Esame labai artimi, vienas už kitą „sergame“ ir pergyvename“, – tikina V. Čereškienė-Beviršė.

Kviečia prisijungti

„Volungės“ vadovė pajuokauja, kad šeimos pagausėjimo kolektyvas nebijo: „Kviečiame prie „Volungės“ prisijungti ir kitus krašto žmones, neabejingus liaudies šokiams“.

Ilgametė „Volungės“ šokėja Sigita Strusevičienė, kuriai 2016 metais respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse-sambūryje „Iš aplinkui“ įteiktas šauniausios sambūrio šokėjos diplomas, šokiams neabejinga jau nuo 1972 metų.

„Kai Vilainiuose veikė Lietuvos hidrotechnikos ir melioracijos mokslinio tyrimo institutas, ten dirbau ir priklausiau nedideliam šokių kolektyvui, kurį sudarė tai keturios, tai šešios poros.

Pastarasis ilgainiui išaugo į „Volungę“. Per šitiek metų kolektyve pasikeitė ne viena šokėjų pora: vieni išėjo, kiti prisijungė.

Dar pernai su mumis šoko vienas iš veteranų Gintaras Šeškevičius, bet vis tik jis nusprendė padaryti pertrauką, todėl šiuo metu iš senbuvių šokėjų „Volungėje“ esu likusi tik aš viena“, – prisiminimais apie draugystės su šokiu pradžią dalijasi S. Strusevičienė.

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė šiemet atšventė 20-ties metų kūrybinės veiklos sukakties šventę./Asmeninio archyvo nuotr.Šaunus kolektyvas

S. Strusevičienei „Volungėje“ patinka viskas: jos nebegąsdina nei sunkios repeticijos, nei konkursai ar pasirodymai, moteriai prie širdies ir bendros kelionės, o tai tik šaunaus ir draugiško kolektyvo dėka.

„Turime nuostabų kolektyvo branduolį, kurio seniūnė Vilma pasižymi organizuotumu, idėjų generavimu. Mums tereikia pritarti, o ji viską labai operatyviai ir kruopščiai suorganizuoja.

Tuo tarpu Rytas ir Loreta Kretavičiai kelionių metu atstoja mums gidus.

Kaip sakoma, kolektyvo pagrindas – šokių vadovas, o mūsiškė šauniausia iš šauniausių.

Nors mūsų vadovė yra labai reikli, beprotiškai darbšti, energinga ir kūrybinga, tačiau kartu ji nuoširdi, maloni ir gera asmenybė, kuria be galo didžiuojamės ir dėkojame už tai, jog tik jos vedami tokiu sparčiu žingsniu žengiame į priekį“, – „Volungės“ kolektyvui gražių žodžių negaili S. Strusevičienei.

Trūko berniukų

S. Strusevičienė jau aštuonerius metus šokių aikštelėje lydi Kazimieras Bauba, „Volungėje“ šokantis nuo 2013 metų. K. Bauba pirmą kartą į sceną su tautiniu kostiumu užlipo 1983 metais.

„Tais laikais dar mokiausi mokykloje. Klasės mergaitės pagal skelbimą sumanė prisijungti prie mokykloje veikusio 9–10 klasių tautinio kolektyvo, kuris buvo ruošiamas Dainų šventei.

Grįžusios iš repeticijos pradėjo vilioti, jog prie liaudies šokių prisijungtume ir mes. Mat stipriai trūko kolektyvui vyriškosios lyties atstovų.  Neatsisakiau, nuėjau ir likau iki pat mokyklos baigimo. Tada lyg kibirkštis ir manyje įsiplieskė noras toliau šokti.

Baigęs mokyklą įstojau į Žemės ūkio akademiją ir jau savo noru ieškojau prie kokio šokių kolektyvo galėčiau prisijungti.

Taip ir tęsėsi mano šokėjo karjera, šiek tiek su pertraukėlėmis, iki pat 2013 metų, kai prisijungiau prie „Volungės“ kolektyvo“, – senus laikus prisimena K. Bauba.

[#gallery=2515#]

Turi kuo pasidžiaugti

„Pačioje pradžioje surinkti „Volungės“ šokėjų kolektyvą buvo nemažas iššūkis. Pasikeitus vadovei, kolektyvas pradėjo augti.

Juodu, kruvinu darbu pasiekė didelių rezultatų ir šiuo metu turi kuo pasidžiaugti“, – sako K. Bauba.

Asmeninio archyvo nuotr.Diplomai – tik istorija

Anot K. Baubos, ne diplomai, ne apdovanojimai yra sunkaus darbo įvertinimas. Tai, pasak jo, – tik istorija.

„Asmeniškai man didžiausias įvertinimas – žmonių emocijos. Repetuoti su kolektyvu – vienas dalykas, o kai prieš išeinant į didžiąją sceną apsirengiama tautiniais rūbais, automatiškai įsijungia ir kitos emocijos, kitos ambicijos, sukyla adrenalinas.

Tuo metu didžiausias troškimas – teikti žiūrovui džiaugsmą atiduodant savo širdį, o pamačius, jog tą džiaugsmą žiūrovas priėmė, apima euforija, kuri ir yra mūsų juodo, kruvino darbo įvertinimas“, – mintimis dalijasi K. Bauba.

Dėmesį skyrė muzikai

Rytą Kretavičių jo žmona Loreta šokti į šokių kolektyvą „Volungė“ pakvietė prieš dvejus metus. Kaip tikina R. Kretavičius, tą Loreta padarė tikrai ne dėlto, jog jis neturėjo ką veikti. Tautiniai šokiai R. Kretavičių lydi dar nuo spaliukų laikų.

„Liaudiškus šokius šokau darželyje, mokykloje, besimokydamas akademijoje kiek didesnį dėmesį skyriau muzikai, tačiau po kiek laiko ir vėl grįžau prie šokių“, – šypsosi R. Kretavičius.

Vyrauja gera aura

Neseniai „Volungės“ gretas papildęs šokėjas neslepia jaučiąs, jog kolektyve vyrauja gera aura: „Kalbant apie užklasinę veiklą, viskas yra smagu, kelia nuotaiką, į išvykas vykstame kupini puikių, pakilių emocijų, o tai nenuobodina buvimo kartu.

„Kalbant apie darbą, mes privalome būti aukštos sportinės, fizinės, moralinės ir psichologės formos.

Kadangi nesame mėgėjų kolektyvas, o turintis savo vardą, istoriją, pasiekęs pirmąją kategoriją, kurią kiekvienais metais privalome vėl ir vėl apginti, todėl tiesiog privalome išlaikyti pasiektą lygį.

Noras per konkursus ar kitokius svarbius pasirodymus kaskart parodyti save vis geriau skatina ir motyvuoja eiti tik pirmyn“, – sako R. Kretavičius.

Azartas ir profesionalumas

„O visa tai – tik mūsų vadovės dėka. Jos reiklumas toks azartiškas, susidedantis iš profesionalumo, visada priverčiantis padaryti bei pasiekti geriausia ir niekada neatgrasantis nuo šokio“, – vadovės stiprybes įvardija R. Kretavičius.

Netrūko sveikinimų

20-ties metų kūrybinės veiklos sukakties šventę „Volungė“ pradėjo šokiu „Pasveikinimo siuita“, su kuriuo pernai tarptautiniame festivalyje „Samocvity“ Lvove nurungė 100 dalyvių ir parvežė I laipsnio laureatų diplomą.

Jubiliejaus proga „Volungę“ sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, LR Seimo narys Darius Kaminskas, Vilainių seniūnas Antanas Bružas, Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro kolektyvas, Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių grupė „Miestelėnai“, Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Spietlius“, Kėdainių kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“, Miežiškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Rudenėlis“ ir dar vienas V. Čereškienės-Beviršės kolektyvas – Naujosios Vilnios kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“, nuo 2018 metų dalyvaujantis Lietuvos dainų ir šokių šventėse, įvairių festivalių-konkursų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis.

„Volungės“ vadovė vadovauja ir Kėdainių kultūros centro liaudiškų šokių grupei „Lankesa“.

Su pasididžiavimu linkime ir toliau, vilkint tautinį kostiumą, kuris atspindi tikrąją mūsų tapatybę, su liaudišku šokiu nešti Lietuvą per pasaulį.

Pastarųjų metų „Volungės“ laimėjimai

2016 metai

Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse-sambūryje „Iš aplinkui“ kolektyvui įteiktas II laipsnio diplomas (miestelių grupėje).

2017 metai

Tarptautiniame šokių festivalyje „Baltic Amber Spring 2017“ Lenkijoje ir Latvijoje – I laipsnio diplomas.

Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių grupių konkurse „Pora už poros“ – II laipsnio diplomas (miestelių grupėje).

Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse-sambūryje „Iš aplinkui“ – II laipsnio diplomas (miestelių grupėje);

Tarptautiniame konkurse-festivalyje „Merry Christmas Baltic Amber 2017“, Latvijoje – I laipsnio diplomas.

Šokis „Žolynėlis“ įvertintas ir apdovanotas aukščiausiu I vietos diplomu.

2018 metai

Tarptautiniame šokių festivalyje „Baltic Amber Spring 2018“ Lenkijoje – I laipsnio diplomas.

II tarptautiniame šokių festivalyje „Adriatic Zadar open“ Kroatijoje – I laipsnio diplomas.

Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – II vieta.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Volungė“ suteikė mėgėjų meno kolektyvų I kategoriją.

Šokiai „Šelmių polka“ ir „Karvelio polka“  įvertinti ir apdovanoti aukščiausiais I vietos diplomais.

2019 metai

Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių grupių konkurse ,,Sintautų kviestinis“ – II laipsnio diplomas.

Tarptautiniame festivalyje-konkurse „Baltic Amber Jūrmala 2019“ Latvijoje – I vietos diplomas.

IX Tarptautiniame festivalyje–konkurse „Samocvity“ Ukrainoje –  I laipsnio laureatų diplomas.

Šokis „Pasisveikinimo siuita“  įvertintas ir apdovanotas aukščiausiu I vietos diplomu.

„Volungė“ buvo tarp „Aukso paukštės“ nominantų.

Nedažnas kolektyvas Lietuvoje galėtų pasigirti tokiais laimėjimais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content