Pasiutligės dieną – vakcinacija nuo pasiutligės tik 1 Eur

 Pasiutligės dieną – vakcinacija nuo pasiutligės tik 1 Eur

Rugsėjo 28-oji – Pasaulinė pasiutligės diena. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į pasiutligės grėsmę žmonėms ir gyvūnams, tad Kėdainių  valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su UAB „Kėdainių veterinarija“ (Gegučių g. 15), Egidijaus  Eimonto senamiesčio veterinarija (Radvilų g. 8) ir IĮ „Kokeris“  (Respublikos g. 12A) organizuoja  naminių gyvūnų, augintinių vakcinaciją nuo pasiutligės už simbolinę kainą – 1€.

Pasaulinė pasiutligės diena minima kasmet, rugsėjo 28-ąją. Tai yra Lui Pastero mirties minėjimo diena, kuris pirmasis su bendraautoriais sukūrė vakciną nuo pasiutligės.

Pasaulinės pasiutligės dienos minėjimas yra tarptautinė kampanija vykdoma jau kelerius metus, kurią koordinuoja nesiekianti pelno organizacija Pasiutligės kontrolės pasaulinis aljansas. Šios dienos minėjimą palaiko Jungtinių tautų organizacija, Pasaulio sveikatos organizacija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija.

Pasiutligė – virusinė liga, kuria gali užsikrėsti gyvūnai ir žmonės. Liga dažniausiai plinta per įkandimus, tačiau užkratas su infekuoto gyvūno seilėmis taip pat gali patekti per pažeistą odą ar gleivinę. Išryškėjus neurologiniams pasiutligės simptomams, liga tampa mirtinai pavojinga.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kiekvienais metais įgyvendina pasiutligės likvidavimo programą, o nuo 2006 m. pradėta įgyvendinti oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija, kuri vykdoma 2 kartus per metus visoje Lietuvos teritorijoje.

Kėdainių VMVT inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video