Ką svarbu žinoti apie sterilizuotų kačių maistą?

 Ką svarbu žinoti apie sterilizuotų kačių maistą?

Katės mityba labai stipriai priklauso nuo katės amžiaus, jos veislės, aktyvumo lygio ir kitų išorinių veiksnių, o atlikus sterilizaciją, pilnavertės mitybos svarba tik dar labiau išauga. Po sterilizacijos katės dažnai patiria medžiagų apykaitos pokyčius, todėl tinkamai parinktas ir subalansuotas kačių maistas joms yra ypač svarbus. 

Kodėl sterilizuotoms katėms rekomenduojama rinktis specialų kačių ėdalą?

Nors kačių sterilizacija šiais laikais yra įprasta procedūra, vis dėlto, labai svarbu suvokti, kokį pokytį iš tiesų patiria katės. Po sterilizacijos įvyksta įvairūs hormoniniai pokyčiai, neretai sulėtėja medžiagų apykaita, todėl atsiranda didesnė svorio ir nutukimo rizika. Dėl šių priežasčių po sterilizacijos katėms turėtų būti duodamas jų poreikius atitinkantis kačių maistas, kuris užkirstų kelią galimoms ligoms ir svorio augimui.

Kuo ypatingas sterilizuotų kačių maistas?

  • Kalorijų kontrolė. Sterilizuotos katės lengviau priauga svorio, todėl sterilizuotų kačių maistas pasižymi mažesniu kalorijų skaičiumi, kas padeda išvengti nutukimo.
  • Subalansuota mityba. Sterilizuotų kačių maistas yra sukurtas taip, kad būtų subalansuotas pagrindinių maistinių medžiagų, įskaitant angliavandenius, riebalus, vitaminus, mineralus ir kt., kiekis, kuris padeda palaikyti tinkamą kačių sveikatos būklę.
  • Ligų kontrolė. Po sterilizacijos katės gali būti labiau linkusios į šlapimo takų ar virškinimo problemas. Sterilizuotų kačių maistas pasižymi ingredientais, kurie padeda palaikyti tinkamą katės organų veiklą ir užkirsti kelią ligoms.

Sausas maistas katėms ar konservai: ko reikia katės organizmui?

Dažnai po sterilizacijos kačių savininkams iškyla klausimas: ar katei geriau duoti sausą maistą ar konservus? Galime jus nuraminti – po sterilizacijos galimas ir sausas maistas katėms, ir konservai, o be to, netgi rekomenduojama šias abi maisto rūšis derinti tarpusavyje.

Sausas kačių maistas ir konservai turi skirtingus privalumus, todėl jie puikiai patenkina kačių mitybos poreikius. Sausas maistas katėms pasižymi patogumu ir tinkamai subalansuotomis medžiagomis, padeda rūpintis katės dantų sveikata ir suteikia reikalingų maistinių medžiagų kiekį, o konservuotas maistas užtikrina tinkamą vandens kiekį organizme, kas ypatingai svarbu tuomet, jei katė laka mažiau vandens. Galiausiai, sauso maisto ir konservų derinimas padeda išvengti nuobodulio mityboje ir prisitaiko prie išrankiausių augintinių poreikių.

Kaip išsirinkti geriausią kačių maistą sterilizuotam augintiniui?

Renkantis geriausią kačių maistą, svarbu atsižvelgti į kelis veiksnius, kurie užtikrins unikalius sterilizuotų kačių mitybos poreikius ir padės palaikyti gerą savijautą:

  • Atsižvelkite į mitybos poreikius. Sterilizuotoms katėms dažniausiai reikalingas mažesnis energijos kiekis, tačiau gali prireikti didesnio baltymų kiekio, norint išlaikyti tinkamą raumenų masę ir medžiagų apykaitą. Ieškokite kačių maisto, kuris būtų pažymėtas, kaip tinkamas sterilizuotoms katėms.
  • Patikrinkite ingredientus. Rinkitės kačių maistą su aukštos kokybės ingredientais, tokiais kaip mėsa, paukštiena ar žuvis. Venkite maisto, kuriame yra daug užpildų ir dirbtinių priedų.
  • Domėkitės akcijomis. Pirkėjų pamėgtas ir veterinarų rekomenduojamas Super premium kačių maistas yra praturtintas aukščiausios kokybės medžiagomis ir yra puikus pasirinkimas, padedantis palaikyti tinkamą katės sveikatos būklę. Siekiantiems sutaupyti rekomenduojama sekti akcijas ir įsigyti geriausios kokybės prekes už mažesnę kainą.

Dažniausios klaidos, su kuriomis susiduriama sterilizuotų kačių mityboje

  • Perteklinis šėrimas. Per dažnas maitinimas gali sukelti katės svorio padidėjimą ir nutukimą, todėl svarbu nepamiršti, kad sterilizuotų kačių medžiagų apykaita ir energijos poreikiai yra sumažėję.
  • Drėgmės trūkumas. Sterilizuotos katės gali turėti sumažėjusį troškulio pojūtį, todėl atsiranda dehidratacijos problema. Jei katė nelinkusi lakti daug vandens, kartu su sausu maistu pasiūlykite augintiniui ir konservuoto kačių maisto.
  • Maitinimo poreikių nepaisymas. Sterilizuotų kačių poreikiai pasikeičia, įskaitant didesnį baltymų kiekį ir kalorijų kontroliavimą, todėl rinkitės kačių maistą, kuris būtų tinkamas jūsų katės sveikatos būklei.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video