Skelbia keturkojų ženklinimo akciją

 Skelbia keturkojų ženklinimo akciją

Ženklinimo specialistės Gretos Linkės teigimu, privalomasis augintinių ženklinimas ir registravimas – ypač lauktas teigiamas pokytis./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Iki kitų metų gegužės 1 dienos visi laikomi šeškai, šunys ir katės privalės būti ženklinti. Tad Kėdainių gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ skelbia akciją, kurios metu labiau pažeidžiamų grupių žmonės galės paženklinti savo augintinius pigiau. Ši akcija galioja senjorų, neįgalių, socialiai remtinų asmenų gyvūnams.

Labai laukė

Ženklinimo specialistės Gretos Linkės teigimu, privalomasis augintinių ženklinimas ir registravimas – ypač lauktas teigiamas pokytis, kuris prisidės prie laikomų keturkojų gerovės didinimo.

„Ženklinant kates, šunis ir šeškus ryžio dydžio mikroschema su švirkštu įterpiama po oda tarp menčių. Po to keturkojį paženklinęs specialistas įveda visus reikalingus gyvūno ir jo teisėto savininko duomenis ir savininkui atiduoda užpildytą ir pasirašytą prašymą.

Pagrindinė mikroschemos funkcija yra 15 skaitmenų numeris, kuris vėliau registre susiejamas su augintinio duomenimis ir jo savininko kontaktine informacija, kad radus pasiklydusį ar pabėgusi gyvūną jis būtų greičiau grąžintas namo“, – paaiškino G. Linkė.

Specialistė pažymi, kad augintinių savininkams dingęs gyvūnas visuomet sukelia daug nerimo ir streso.

Aut. past.

Sukelia nerimą

Specialistė pažymi, kad augintinių savininkams dingęs gyvūnas visuomet sukelia daug nerimo ir streso.

„Šiandien paženklinome Betę. Jai tikrai pasisekė. Ji turi rūpestingą šeimininkę, kuri pasinaudojo siūloma akcija ir paženklino augintinę.

Betės šeimininkė turėjo skaudžią patirtį, šunytė buvo pabėgusi, tad šeimininkė žino, kiek nerimo sukelia dingęs augintinis.   

Taigi visiems patariu nelaukti, paženklinti savo augintinį ir būti atsakingu šeimininku“, – ragino „Pifo“ atstovė.

Būtina registracija

Ženklinimo kaina su duomenų suvedimu vos 5 Eur. Akcija galioja Kėdainių miesto ir rajono senjorų, socialiai remtinų asmenų gyvūnams. Registruotis galima telefonu 8 681 40 309, II–V 12–16 val.

„Nepamirškite atsinešti savo asmens dokumento, pensininko ar neįgaliojo pažymėjimo ar kito dokumento, įrodančio, kad esate socialiai remtinas asmuo, bei gyvūno sveikatos paso, neturintiems gyvūno sveikatos knygelės ją išduosime nemokamai“, – pažymėjo G. Linkė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video