Nepasiturintiems asmenims liko vos mėnuo gauti paramą už gyvūnų ženklinimą

 Nepasiturintiems asmenims liko vos mėnuo gauti paramą už gyvūnų ženklinimą

VMVT nuotr.

rinkosaikste.lt, VMVT inf.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nuo šių metų gegužės pirmosios visi gyvūnai – katės, šunys bei šeškai – privalo būti paženklinti mikroschemomis, paskiepyti nuo pasiutligės ir įtraukti į gyvūnų augintinių registrą (GAR). Socialiai remtiniems augintinių šeimininkams nustatyta kompensacijų skyrimo tvarka.

Tikimasi, kad kompensacijos nepasiturintiems gyventojams už gyvūnų augintinių ženklinimą paskatins didesnį šeimininkų aktyvumą.

Išlaidos kompensuojamos už gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo paslaugas, suteiktas iki šių metų gegužės 1 dienos.

Už vieno gyvūno augintinio ženklinimą ir registravimo paslaugas valstybė kompensuos 15 eurų, tačiau kompensacijos skiriamos ne daugiau kaip už tris gyvūnus. Gyventojų prašymus priima ir išlaidas apmoka Nacionalinė mokėjimų agentūra.

Kompensacijos skiriamos už gyvūnų, atvestų iki 2021 metų gegužės 1 dienos paženklinimą ir užregistravimą GAR. Taip pat nustatyta tvarka, kada gyvūnų globėjai bei ženklinimo ir registracijos paslaugų teikėjai – veterinarijos gydytojai – gaus kompensacijas už atliktas paslaugas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video