Prekybos centre rastu triušiuku pasirūpino darbuotojai, o priglaudė geradariai

 Prekybos centre rastu triušiuku pasirūpino darbuotojai, o priglaudė geradariai

Mielas ir draugiškas gyvūnėlis buvo rastas prekybos centro daiktų saugykloje, kur apsipirkti atėję žmonės palieka savo asmeninius daiktus ar kitus pirkinius, bet ne gyvūnus./Dimitrijaus Kuprijanovo ir asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių miesto centre esančio prekybos centro „Norfa“ darbuotojai neseniai parduotuvėje įvykusį incidentą prisimins dar ilgai – jiems teko pasirūpinti prekybos centre rastu triušiuku. Neatsiradus šeimininkui naminį gyvūną priglaudė geradariai.

Rado saugykloje

Mielas ir draugiškas gyvūnėlis buvo rastas prekybos centro daiktų saugykloje, kur apsipirkti atėję žmonės palieka savo asmeninius daiktus ar kitus pirkinius, bet ne gyvūnus.

Netikėtu radiniu teko rūpintis parduotuvės personalui – mielą gyvūnėlį saugojo parduotuvės vadovė, o parduotuvės darbuotojai ieškojo triušiuko savininko.

Informacija apie prekybos centre rastą kažkieno augintinį pasklido socialiniuose tinkluose.

Šeimininkas neatsirado

Veterinarijos specialistai primena, kad gyvūnas – ne žaislas, o kasdienė atsakomybė ir papildomi įsipareigojimai.

Aut. past.

Deja, bet triušio šeimininkas neatsirado. Tikėtina, kad žmogus būtent tokiu būdu atsikratė savo gyvūnėliu arba tiesiog jį pamiršo.

Visgi, gerų ir rūpestingų žmonių yra daugiau nei tų, kuriems nerūpi gyvūnų gerovė. Pamestinuką priglaudė geradaris.

„Šiuo metu triušiukas gerose vyriškose rankose, mes taip ir nesužinojome, kieno šis augintinis buvo. Triušiuką priglaudė mūsų darbuotojos artimieji“, – dėstė triušiuko savininko socialiniuose tinkluose ieškojusi Asta.

Paprastas žmogiškumas

Moteris pažymėjo, kad priglausti gyvūną ir juo pasirūpinti yra paprastas žmogiškumas, taip turėtų elgtis kiekvienas žmogus.

„Yra rūpestingų žmonių. Ir nebūtinai tai moterys, vyrukai taip pat turi atsakomybės jausmą. Triušiuku rūpinasi vyrukas. Tai yra paprastas žmogiškumas“, – šypsojosi gyvūnėlio likimo valiai nepalikusi moteris.

Kėdainių miesto centre esančio prekybos centro „Norfa“ darbuotojai parduotuvėje įvykusį incidentą prisimins dar ilgai – jiems teko pasirūpinti prekybos centre rastu triušiuku.

Aut. past.

Specialistų perspėjimas

Veterinarijos specialistai primena, kad gyvūnas – ne žaislas, o kasdienė atsakomybė ir papildomi įsipareigojimai.

Neretai, ypač niekada anksčiau gyvūnų nelaikiusiems žmonėms, gyvūnas asocijuojasi tik su maloniais įspūdžiais ir pozityviomis emocijomis.

Tačiau realybėje susiduriama su papildomais rūpesčiais, būtinybe keisti savo dienotvarkę (pvz., šuns vedžiojimas nepriklausomai nuo oro sąlygų), finansinėmis išlaidomis pašarams, veterinarinėms paslaugoms, priežiūros priemonėms (guoliui, maisto dubenėliui, kačių kraikui, šunų pavadėliams ir kt.), o neretai ir nuostoliais, patiriamais dėl augintinio išdaigų.

Rimtas sprendimas

Naminio gyvūno įsigijimas – rimtas ir atsakingas sprendimas.

Lengvabūdiškas įsigijimas gali sukelti stresą gyvūnui, jei po to reikia jį perduoti kitam šeimininkui, grąžinti veisėjui ar atiduoti į globos namus.

Kartais paaiškėjus, kad šeimos narys alergiškas gyvūnams ar tiesiog dėl didelio užimtumo, pomėgio keliauti, neturi galimybių tinkamai pasirūpinti įsigytu augintiniu, jo priežiūra užkraunama giminėms ar draugams.

Todėl reikėtų atsakingai spręsti gyvūnų augintinių įsigijimo klausimą, norint, kad toks sprendimas pateisintų lūkesčius ir suteiktų jaukumą namams.

2 Komentarai

  • Koks mielas ir gražus. Nesuprantu kodėl tokiu būdu jo šeimininkas juo atsikratė?????????????????????

  • Tai duokite jam ėsti tam gražuoliukui, o ne patubdę ant plyko salo fotkinkite!!!!!!!!!!!!!!!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video