Kėdainiečiai įtaria, kad tyčia nuodijami beglobiai gyvūnai

 Kėdainiečiai įtaria, kad tyčia nuodijami beglobiai gyvūnai

Kėdainiečiai, kurių augintiniai suėdė kažką neaiškaus ir atsidūrė pas veterinarą, ėmė diskutuoti, jog galimai ir vėl yra nuodijamos beglobės katės, o nuo žiurkių nuodų kenčia ir naminiai augintiniai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto gyventojai vis garsiau vienas po kito ima kalbėti, kad kažkas tyčia nuodija jų augintinius. Kažkas žiurknuodžiais nuodija beglobes kates, tačiau nuo tų nuodų kenčia ir jų paragavę tvarkingai vedžiojami naminiai gyvūnai. Kėdainiuose praėjusiais metais įkurtos VšĮ „Miesto rainiukai“, kuri rūpinasi beglobėmis miesto katėmis, atstovės teigia, kad situacija mieste vis pasikartoja, tad reikėtų gyventojus perspėti.

Pranešė žmonės

Kėdainiečiai, kurių augintiniai suėdė kažką neaiškaus ir atsidūrė pas veterinarą, ėmė diskutuoti, jog galimai ir vėl yra nuodijamos beglobės katės, o nuo žiurkių nuodų kenčia ir naminiai augintiniai.

Vienas šuo pristatytas pas veterinarą po pavaikščiojimo ir pasivaišinimo neaiškiu maistu Kėdainiuose, Smilgos gatvėje, esančiuose kiemuose ir parkelyje.

Tai buvo nuolatinis pasivaikščiojimo maršrutas, tačiau ką konkrečiai šuo suėdė jo šeimininkė nurodyti negalėjo, nes nematė, kada jis „vaišinosi“.

Deja, bet jos šunelis, „pasivaišinęs“ nuodais, neišgyveno.

Vėliau pas veterinarus buvo atvežtas dar ne vienas naminis augintinis – tiek katės, tiek šunys.

Beje, beglobes kates Smilgos gatvėje maitinantys žmonės taip pat pasigedo savo globotinių.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prašo saugotis

Kėdainiuose praėjusiais metais įkurtos VšĮ „Miesto rainiukai“, kuri rūpinasi beglobėmis miesto katėmis, atstovės teigia, kad situacija mieste vis pasikartoja, tad reikėtų gyventojus perspėti.

„Tose vietose vedžiodami šunelius būkite atidūs ir atkreipkite dėmesį į keistus maisto gabalėlius.

Mes patys irgi iš šios teritorijos, Smilgos gatvės, bandėm gelbėti katytę, kuri galimai buvo apsinuodijusi žiurknuodžiais. Deja, nepavyko.

Senuką tokį pažįstame, kuris šeria kates Smilgos gatvėje, tai sakė dingo vienas kitas, bet ne vienu kartu, o per kokį mėnesį.

Dar prieš kelis metus ją, besilaukiančią, buvo priėmus „Dryžuota laimė“. Užaugino ji kačiukus, sterilizavo ją ir grąžino į vietą, pas senukus. Labai gaila, gera katė“, – apgailestavo „Miesto rainiukai“ atstovės.

Visuomenei piktinantis dėl dar vieno gyvūnų nuodytojų išpuolio, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ primena, jog dėl žiauraus elgesio su gyvūnais gresia baudžiamoji atsakomybė.

Aut. past.

Gresia atsakomybė

Visuomenei piktinantis dėl dar vieno gyvūnų nuodytojų išpuolio, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ primena, jog dėl žiauraus elgesio su gyvūnais gresia baudžiamoji atsakomybė.

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą baudžiama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį.

Jei dėl žiauraus elgesio gyvūnas yra suluošinamas ar žūsta, baudžiama bauda, viešaisiais darbais arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tam, kad kiltų baudžiamoji atsakomybė, turi būti padariniai, – žuvęs arba suluošintas gyvūnas.

Vertinant šių dienų įvykius matyti, jog ne vienas apsinuodijęs gyvūnas žuvo.

Tokiu atveju gali būti pradedamas ikiteisminis tyrimas būtent pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį.

3 Komentarai

  • Už žiaurų elgesį su gyvūnais galima ,,zagriemietj pod fanfary“į kalėjimą,o jurbarkiškis sadistas tik į kumštuką juokiasi po šitokių pareiškimų…

  • uz toki ziauru elgesi reikia bausti kalejimu

    • bet kaip gali nusinuodyt tas ant pavadėlio pabėgiot išvestas gyvūnėlis? Ypač kai šeimininkas visą promenadą budi ir stebi jo veiklą?Matomai išveda ir paleidžia šaikiot…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video