Maistas šunims: kaip jį pasirinkti ir tinkamai šerti šunį?

 Maistas šunims: kaip jį pasirinkti ir tinkamai šerti šunį?

pexels.com nuotr.

Maistas gyvybiškai svarbus ne tik žmogui, bet ir gyvūnams. O mūsų augintiniams tai dar yra ir ryšys su šeimininku. Todėl maistas šunims nėra tik paprastas maistas, su juo siejama daug šuns emocijų, išmokstamų pamokų ir kitų dalykų. Todėl labai svarbu pasirinkti ne tik tinkamą maistą, bet ir žinoti, kaip juo šerti savo šunį.

Kokį maistą rinktis?

Gyvūnams skirto maisto pasirinkimas yra labai platus, tad natūralu, kad gali būti sunku išsirinkti. Pirmiausia, reikia žinoti, kad maistas gali būti skirstomas pagal tai, koks yra gyvūno amžius. Dažniausiai jaunesniems šuniukams skirtame maiste yra daugiau riebalų, kitų naudingų medžiagų, skatinančių šuniukų augimą. O senjorams skirtame maiste subalansuotos tokios naudingos medžiagos, kurios reikalingos vyresniame amžiuje, kad šuo gerai jaustųsi ir būtų sotus.

Be to, galima rinktis maistą, kuris pritaikytas konkrečioms veislėms ar šunų tipams. Mažiems šunims gaminamas vienoks, dideliems kitoms maistas. Tad geriausia, jeigu visuomet pirktumėte tokį maistą, kuris geriausiai tinka konkrečiai Jūsų šuniui.

Taip pat reikia skirti daug dėmesio maisto sudėčiai. Maistas šunims gali būti su įvairia mėsa. Labai svarbu rinktis ne tik tokią mėsą, kurią šuo mėgsta, bet ir įsitikinti, kad maistas kokybiškas. Nepasikliaukite vien tuo, kad parašyta mėsos rūšis, nes mėsos dalis maiste gali būti nuo kelių iki keliasdešimties procentų. Į tai visuomet atkreipkite dėmesį. Kuo mėsos procentas didesnis, tuo maistas yra kokybiškesnis.

Kaip suprasti, kad maistas netinka?

Gali nutikti taip, kad vienas ar kitas maistas šunims Jūsų augintiniui netinka. Pavyzdžiui, nuo kažko gali pasireikšti alergija. Tokiu atveju reikėtų keisti maistą. Apie tai, kad maistas šuniui netinka, galima suprasti iš įvairių signalų. Pavyzdžiui, jeigu matote, kad šuo akivaizdžiai mažiau valgo savo maisto. Taip pat gali pasireikšti alergija. Dažniausiai tuomet šuo ima kasytis ausis, jos parausta. Tokiu atveju reikėtų pabandyti pakeisti maistą ir stebėti, ar situacija keičiasi.

Kaip maitinti šunį?

Maistas šunims yra ne tik valgis, bet ir ryšys su savo šeimininku. Šuo maistą traktuoja kaip atlyginimą, todėl maitinant šunį, žinokite, kad pagal tai formuojasi Jūsų ryšys. Specialistai pataria maitinti šunį kartą ar du kartus per dieną ir visuomet maistą paduoti kaip atlygį. Pavyzdžiui, prieš maitinant paprašyti šuns atlikti tam tikrą komandą. Tai leidžia suprasti šuniui, kad esate šeimininkas ir kad jis šį maistą užsidirbo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video