Rentgenas – naminių gyvūnų ligų ir traumų diagnostikai

 Rentgenas – naminių gyvūnų ligų ir traumų diagnostikai

Kėdainiuose WELLVET klinika yra įsikūrusi Gegučių g. 15.

Kėdainių veterinarijos klinikoje WELLVET greitai ir tiksliai nustatyti negalavimo problemą ir parinkti tinkamiausią gydymo būdą veterinarijos klinikos gydytojams padeda rentgeninis tyrimas, atliekamas moderniu rentgeno aparatu.

Rentgeno spinduliai naudojami ne tik traumų metu patirtų sužalojimų ir kaulų lūžių būklei įvertinti, bet ir padeda diagnozuoti daugybę kitų augintinį kamuojančių problemų – nuo įvairių prarytų svetimkūnių (metalai, kaulai, žaisliukai ir kt.), šlapimo pūslės akmenų iki įvairių susirgimų, – pastebi klinikos gydytoja Kamilė Katinė.

Rentgeninis tyrimas padeda tiksliau ir greičiau diagnozuoti ligas ankstyvoje stadijoje ir kartais net padeda išvengti ilgų ir sudėtingų operacijų. Ankstyva diagnostika suteikia galimybę tikslingai gydyti gyvūną, vertinti operacijos būtinumą bei galimas komplikacijas.

Rentgeno spinduliai naudojami ne tik traumų metu patirtų sužalojimų ir kaulų lūžių būklei įvertinti, bet ir padeda diagnozuoti daugybę kitų augintinį kamuojančių problemų – nuo įvairių prarytų svetimkūnių (metalai, kaulai, žaisliukai ir kt.), šlapimo pūslės akmenų iki įvairių susirgimų.

K. Katinė

Rentgeninis tyrimas gali atskleisti daug informacijos apie gyvūno sveikatą.

– Ortopedinės rentgenogramos padeda diagnozuoti traumas (pvz., lūžius), kaulų deformacijas ir ortopedinius sutrikimus (pvz.: sąnarių displazijas), būdingus augintinio rūšiai, veislei, amžiui.

– Pilvo rentgeno nuotraukos leidžia veterinarijos gydytojui įvertinti pilvo organų (pvz.: skrandžio, žarnų ir/ar šlapimo pūslės) būklę, esamus pakitimus.

– Rentgeno nuotrauka taip pat padėti diagnozuoti gyvūnų nėštumą.

– Krūtinės ląstos rentgeninio tyrimo metu spinduliai nukreipiami į širdies bei plaučių sritis, tad šis tyrimas naudojamas plaučių uždegimo, onkologinių, kardiovaskuliarinių ligų diagnostikai.

– Viršutinės kūno dalies rentgenogramos padeda identifikuoti sutrikusio kvėpavimo bei virškinimo priežastis (trachėjos ar dantų, stemplės deformacijas), kurios ypač būdingos mažų veislių šunims.

Dažnai gyvūnų augintojai prašo atliekant rentgeninį tyrimą, kad gyvūnas išliektų budrus, ir tai gali apsunkinti tinkamą diagnostiką. Atliekant rentgenogramą tam tikros pozicijos gyvūnui gali sukelti diskomfortą, todėl sėkmingam tyrimui reikia gyvūno savininko pagalbos arba taikyti trumpalaikę sedaciją.

WELLVET veterinarijos klinikoje naminių gyvūnų ligų ir traumų diagnostikai naudojamas modernus, greitai veikiantis ir galingas skaitmeninis rentgeno aparatas DRGEM VXR. Juo daromos itin ryškios ir kokybiškos rentgeno nuotraukos net ir tada, kai gyvūnas sujuda. Po dviejų sekundžių nuotraukos jau matomos kompiuterio ekrane, todėl gydytojas iš karto gali vertinti gyvūno būklę. Programinė įranga specialiai pritaikyta iš karto analizuoti duomenis.

WELLVET klinikoje tyrimai atliekami taikant specialias schemas, kai nuotraukos parametrai (galia ir apšvitos laikas) parenkami pagal gyvūno rūšį: kačių, šunų, reptilijų, paukščių ir graužikų. Taip pat skirtingi parametrai parenkami ir tiriant kaulinius ar minkštuosius audinius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video