Ugniagesiai rinko gyvsidabrį

 Ugniagesiai rinko gyvsidabrį

Antradienio Kėdainių ugniagesiams gelbėtojams teko nekasdienė užduotis – iš sudužusių termometrų surinkti išsiliejusį gyvsidabrį.

Pranešimas apie nelaimę buvo gautas kelios minutės po 17 val.

Buvo pranešta, kad viename J. Basanavičiaus gatvėje esančių butų sudužo du termometrai.

Nors gyvsidabrį buto gyventojai surinko ir išvalė kambarį, tačiau vis tiek ėmė baimintis, kad surinko ne viską.

Atvykę gelbėtojai rado dar šiek tiek gyvsidabrio, tačiau likučiai buvo surinkti, grindys praplautos muilo tirpalu, išvėdintas kambarys.

Pasak chemikų, gyvsidabris – bene nuodingiausias sunkusis metalas, galintis smarkiai paveikti nervų sistemą ir sukelti smegenų sutrikimus.

Iš esmės pats gyvsidabris kaip metalas nėra labai pavojingas. Kur kas pavojingesni jo garai. Gyvsidabris, patekęs į aplinką pradeda garuoti aukštesnėje nei -38,8 laipsnių temperatūroje, taigi namuose sudužus termometrui jis ima skleisti garus – nuodingąsias ir labai pavojingas medžiagas, kurios į žmogaus organizmą patenka pro kvėpavimo takus.

Per burną patekęs gyvsidabris dažniausiai pasišalina su išmatomis, o per kvėpavimo takus patekęs gyvsidabris spėja absorbuotis organizme, o jo likučiai labai lėtai pašalinami.

Gyvsidabrio garai pavojingi tuo, kad yra tiesiog nejaučiami. Jie neturi nei spalvos, nei kvapo, todėl žmogus negali pajusti ir suprasti, kad jo organizmas yra nuodijamas.

Apsinuodijęs žmogus jaučia pykinimą, seilėtekį, metalo skonį burnoje. Dažnai šiuos simptomus lydi galvos skausmai ir silpnumas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video