Miestą niokoja nepilnamečiai vandalai

 Miestą niokoja nepilnamečiai vandalai

Kėdainių miesto turtą, viešąsias erdves, suoliukus, smulkiąją infrastruktūrą ir net autobusų stoteles dažniausiai niokoja jauni žmonės – nepilnamečiai kėdainiečiai. Būtent šie faktai pasitvirtino po paskutinių vandalų siautėjimų mieste.

Užfiksavo vaizdo kameros

Štai ir ši savaitė Kėdainiuose prasidėjo jau niekuo nestebinančia žinia – Skongalio poilsiavietėje suniokota žaidimų aikštelę juosianti tvora. Sulaužyti, išspirti ar sugadinti net aštuoni tvoros segmentai.

Kadangi tai miesto turtas, Kėdainių miesto seniūnija kreipėsi į policijos pareigūnus. Nustatyta, kad viešoje vietoje pyktį ant tvoros išliejo nepilnamečiai jaunuoliai. Nustatyta ir jų tapatybė.

Niokoja ir mokyklos tvorą

Tvoros jaunimui kliuvo ir prieš keletą savaičių, ir dar anksčiau. Šiemet buvo gauti net keli pranešimai apie suniokotą Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos segmentinę tvorą, vartelius. Buvo rasta ir dovanėlių – tuščių alkoholio butelių, šiukšlių.

Ugdymo įstaiga kreipėsi ir į teisėsaugos institucijas, ir į visuomenę.  Deja, bet išsiaiškinta, kad ir čia darbavosi ne pats pavyzdingiausias jaunimas.

Ši savaitė Kėdainiuose prasidėjo jau niekuo nestebinančia žinia – Skongalio poilsiavietėje suniokota žaidimų aikštelę juosianti tvora: sulaužyti, išspirti ar sugadinti net aštuoni tvoros segmentai.

Aut. past.

Dūžta stotelės, piešiami suoliukai

Kelis kartus per metus tyčia yra niokojamos ir autobusų laukimo stotelės. Prieš mėnesį Kėdainių miete, J. Basanavičiaus gatvėje, autobusų stotelėje šalia buvusios kolegijos išdaužtas autobusų laukimo stotelės-paviljono stiklas. Atsirado ir įvykį mačiusių liudininkų, kurie nurodė, jog stiklą akmeniu išdaužė du paaugliai.

Ne vienas ir ne du žmonės pasakojo, kad stotelėje ginčijosi du paaugliai. Vienas jų stovėjo šalia gatvės, kitas – už paviljono nuo daugiabučių kiemų pusės. Būtent šis vaikinas ir metė akmenį į stotelės stiklą ir šis subyrėjo.

Staigiai paspruko

Tai matė tiek stotelėje buvę, tiek tuo metu pro minėtą vietą važiavę žmonės. Dar jie paaiškino, kad net sudrausminti jaunuolių nespėjo, mat vos dužus stiklui šie skubiai pasišalino į šalia esančius daugiabučių kiemus.

Deja, bet iškart po įvykio nei Kėdainių miesto seniūnija, nei policijos pareigūnai ar viešosios tvarkos sergėtojai pranešimo apie vandalų išpuolį nesulaukė.

Kėdainių miesto seniūnija ir Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai apie vandalų siautėjimus visuomet prašo pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Taip niekadėjai operatyviai gali būti pričiupti gadinantys miesto turtą nusikaltimo vietoje.

Aut. past.

Teks atsakyti

Kėdainių miesto seniūnija ir rajono Policijos komisariato pareigūnai apie vandalų siautėjimus visuomet prašo pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Taip niekadėjai operatyviai gali būti pričiupti gadinantys miesto turtą nusikaltimo vietoje. Esant galimybei vandalų siautėjimą galima nufotografuoti ar nusifilmuoti, o medžiagą perduoti seniūnijai ar pareigūnams.

Nepilnamečiams nuo 16 iki 18 metų, padariusiems administracinius nusižengimus taikomos bendros administracinės atsakomybės nuostatos su ypatumais, numatytais kodekse. Už nepilnamečių nuo 14 iki 16 metų padarytus nusižengimus, administracinėn atsakomybėn traukiami tėvai arba globėjai. Jiems tektų atlyginti ir miestui padarytą materialinę žalą.

2 Komentarai

  • tai tik didžiulės baudos ir priverstiniai darbai dengiant padarytus nuostolius tegalėtų sudrausmint chuliganus.

    • pamatę,kad rusams bombarduot Kėdainiuose nei pramonės ,tiltų ar kitokių dėmesio vertų įmonių nėra belikę,nutarė patys sugriaut savo miestą.Tautos sukurto turto naikinimo pasėta sėkla sudygo ir jos žiedeliai dabar sparčiai skleidžiasi.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video