Vieni kūrena laužus ir kepa šašlykus, kiti – skambina 112

 Vieni kūrena laužus ir kepa šašlykus, kiti – skambina 112

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai nustatė, kad įrengtoje laužavietėje degė prižiūrimas laužas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Gamtos teikiamų malonumų pasiilgę žmonės keliauja į miškus, paupius. Neatsiejamas tokių iškylų atributas – laužas, ant kurio liepsnų gaminamas maistas. Kol vieni mėgaujasi iškylų džiaugsmais, kiti skambina pagalbos telefonu ir praneša apie degančius laužus. Į tokius pranešimus privalo reaguoti ugniagesiai gelbėtojai.

Laužą sukūrė prie Nevėžio

Šeštadienį 21 val. 42 min Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių mieste, ties Josvainių gatve, prie Nevėžio upės dega laužas.

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai nustatė, kad įrengtoje laužavietėje degė prižiūrimas laužas. Vis dėlto dėl tamsaus paros meto ir šventos gyventojų ramybės laužas buvo užgesintas.

Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad prie Nevėžio upės ties Josvainių gatve dega laužas. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Net du pranešimai

Ir tokių pranešimų savaitgaliais būna ne vienas ir ne du. Štai praėjusį savaitgalį 19 val. 10 min. pranešta, kad ties Liepų alėja Babėnų miške paliktas degantis laužas.

Atvykus ugniagesiams miškelyje, poilsiavietėje įrengtoje laužavietėje, piliečiai degino laužą. Laužavietė užpilta vandeniu.

20 val. 45 min. pranešta, kad prie Nevėžio upės ties P. Lukšio gatve žmonės mato daug baltų dūmų. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai rado šašlykus kepančius piliečius. Ugniagesiai nustatė, kad saugūs atstumai išlaikyti, laužavietė tvarkinga, pavojaus niekam nėra.

Ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai primena, kad miesto teritorijoje laužus kūrenti draudžiama, o kaime laužus galima kūrenti tik laikantis aplinkosauginių ir priešgaisrinių reikalavimų.

Aut. past.

Būtina laikytis taisyklių

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.

„Mieste laužus kūrenti draudžiama. Rajone laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros jų nepalikti, baigus degti laužavietei ją reikia visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius“, – informuoja Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video