Dienos centre prieglobstį rado laukinis kiškutis

 Dienos centre prieglobstį rado laukinis kiškutis

Viename Kėdainių mieste esančių dienos centrų apsigyveno mažytis ir labai mielas kiškutis. Jis atklydo iš miško. Kiškutį radę žmonės nuvežė jį centro vadovams, mat jie jau yra auginę mažą laukinį voveriuką, kurį sėkmingai užauginę išleido į laisvę. Priglaustu kiškučiu labiausiai rūpinasi centro įkūrėjų dukra. Ji maitina triušiuką pienu, jį sveria, nuolat prižiūri.

Iki atitinkamo dydžio (pagal rekomendacijas) kiškiuką užauginusi šeima paleis jį į laisvę. Tad dabar šis laukinis miško gyvūnėlis yra patikimose rankose.

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius patvirtino, jog šeima elgiasi tinkamai.

„Labai gerai, kad kiškiuką maitina pienu iš švirkšto ar pipetės. Matyt, žmonės žino ką daro. Kiškutis iš lėkštutės tikrai negertų. Žmogaus paimamas gyvūno jauniklis patiria labai daug streso, tad jį gali ištikti dehidratacija. Būtina jį maitinti pienu ar vasaršilčiu vandeniu. Galima duoti kopūsto lapą, sutarkuotų morkų. Kai triušiukas pradės valgyti – galima duoti ir žolės. Jį paauginus patarčiau nuvežti kuo giliau į mišką ir paleisti. Tada jauniklis turės šansą išgyventi. Tik būtinai noriu priminti, kad kiškių ar kitų gyvūnų jauniklių neimtume iš gamtos, atklydusių į sodybas, sodus ar miestus. Galbūt, jauniklio mama yra visai netoli ir jūs norėdami gero – padarysite blogai – atimsite jį iš mamos. Tad priglausti laukinio gyvūno jauniklį galima tik išimtiniais atvejais – kai jis sužeistas arba įsitikinus, kad jam tikrai yra grėsmė žūti ir kad jis tikrai yra pasiklydęs“, – paaiškino gamtininkas.

[#gallery=227#]

 

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video