Vis daugiau stirnų atklysta į sodybas
Kėdainiečiai vis dažniau dalinasi vaizdais, kuriuose užfiksuotos šalia sodybų, prie pat namų, ar net prie pat žmonių priėjusios stirnos. Dažniausiai tai būna stirnų jaunikliai. Specialistai sako, kad taip elgiasi dažniausiai sergančios ir apsinuodijusios stirnos – vienais atvejais gyvūnas pasveiksta pats, kitais – prireikia ir specialistų pagalbos.
Stovėjo šalikelėje
Kėdainių rajono Labūnavos kaimo gyventojas Arūnas Butėnis stirnaitę pastebėjo visai šalia kelio. Stirna stovėjo praktiškai važiuojamojoje kelio dalyje.
„Kažkokia pasimetusi, kaip įbesta stovėjo… Privažiavau – nė krust, o kita mašina priešais moteris važiavusi taip pat fotografavo. Kai nufotografavau, stirniukė po truputį nupėdino.
Tokius vaizdus kartais likimas pasiunčia. Po ratais nekart šoko važiuojant į Cukraus fabriką darban. Todėl dabar važiuoju pro Paobelį“, – sakė vyriškis.
[quote author=“Aut. past.“]Kėdainiuose veikianti gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ informuoja, kad per praėjusią savaitę skubėjo ne tris kartus gelbėti į nelaimę papuolusių stirnų. Visos jos apsinuodijo rapsais.[/quote]
Vaikas paglostė
Gudžiūnų miestelyje gyvenanti ir ūkininkaujanti Baranauskų šeima stirniuko vizito sulaukė sodyboje. Į sodybą atklydęs jauniklis leidosi maitinamas ir glostomas.
„Žinoma, vaikui tai labai įdomu.
Mano mažoji mergaitė Faustė labai džiaugėsi, kad laukinis stirniukas atėjo į sodybą ir jį galėjo paglostyti. Stirniukas elgėsi labai drąsiai“, – kalbėjo Nerijus Baranauskas.
Skuba padėti
Kėdainiuose veikianti Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ informuoja, kad per praėjusią savaitę skubėjo net tris kartus gelbėti į nelaimę papuolusių stirnų. Visos jos apsinuodijo rapsais.
„Paskutinėmis dienomis sulaukėme daug skambučių dėl „neaiškių“ stirnų. Pranešėjai teigia, kad stirnos vangios, nebėga nuo žmogaus ar net eina link jo.
Jei stirna svirduliuoja, guli, nebijo jūsų – didelė tikimybė, kad ji yra apsinuodijusi. Dažniausias apsinuodijimas – rapsais“, – teigė Greta Linkė, Gyvūnų globos tarnybos atstovė.
Turi patarimų
G. Linkė turi patarimų kraštiečiams, kurie susiduria su galimai sergančiu laukiniu gyvūnu. Pasak jos, kartais reikia ir specialistų pagalbos.
„Kai kurių stirnų organizmai su apsinuodijimu susitvarko patys per kelias dienas, tačiau kai kurioms prireikia veterinarų pagalbos. Dažniausiai pagalbos reikia jaunikliams.
Pamatę tokią stirną, pirmiausia stenkitės įvertinti jos būklę patys – ar gyvūnas visiškai nejudrus, ar traukiasi nuo jūsų ir laikosi atstumo, nors ir mažesnio nei įprasta.
Šiandien sulaukiau skambučio, kad netoli kelio blaškosi stirna, nebijo žmogaus.
Neskubėkite gaudyti laukinio gyvūno, nes gaudant galite padaryti daugiau žalos nei naudos, ypač jei veiksmas šalia judraus kelio. Įvertinkite blaiviai situaciją ir kreipkitės į specialistus.
Stirna labai jautrus gyvūnas, transportavimas jai yra be galo didelis stresas, tad neskubėkite dėti į automobilį ir vežti, viską reikia daryti saugiai ir apgalvotai“, – kalbėjo G. Linkė.