Už nenutylantį šunį – bauda

 Už nenutylantį šunį – bauda

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Kėdainių miesto gyventoja Jovita. Jauna moteris, nežinodama kur kreiptis, prašė išaiškinti, ką daryti, jei jos kaimynystėje be perstojo loja šuo? Ar yra koks būdas sulaukti ramybės?

Triukšmas nepakeliamas

„Anksčiau mes gyvenome Liaudies gatvėje ir viskas buvo gerai. Visai neseniai išsinuomojome butą A. Kanapinsko gatvėje. Ir prasidėjo. Visą naktį negalime užmigti dėl lojančio šuns. Šuo loja vieno iš nuosavų namų kieme. Čia netoli to takelio, kur per A. Kanapinsko gatvę eina vaikai į „Aušros“ progimnaziją. Žinokite, šuo loja be perstojo. Kas jam ten užeina? Ar jis katinus kokius mato, ar žmones, o gal šiaip skalija?

Nežinau, bet man jau nebejuokinga. Tai gerai, kad mūsų langai į „Jaunatvės“ pusę, o ne į mokyklos, kitaip išvis būtų tragedija. Mes auginame mažą vaiką, tai kaip jam užmigti? Tiesą sakant, neįsivaizduoju, kaip užmiega kaimynai“, – užsukusi į redakciją problemą dėstė jauna moteris.

Problema išsprendžiama

Nors gali atrodyti, kad ši problema yra neišsprendžiama, tačiau žinant įstatymus ją galima išspręsti net per gana trumpą laiką. Visų pirma Kėdainių rajono savivaldybė yra nustačiusi Gyvūnų laikymo taisykles, kurias pažeidus gresia atsakomybė. Taip pat yra įstatymas, kuris draudžia triukšmauti tam tikru laiku. Taigi gyventojai, nepatenkinti nuolatiniu kaimynų keliamu triukšmu, gali kreiptis į savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrių arba net į policiją.

Ir taisyklės, ir įstatymai

Atidžiau paanalizavus Kėdainių situaciją paaiškėja, jog kėdainiečiai dažniausiai į įvairias institucijas kreipiasi dėl šunų ekskrementų nesurinkimo, vedžiojimo tose vietose, kur yra uždrausta, pavojingų šunų laikymo, neatsiklausus kaimynų ir panašiai. Dėl lojimo yra skundęsi vos keletas kraštiečių.

Nepaisant to, Kėdainių rajono savivaldybė yra patvirtinusi Gyvūnų laikymo taisykles, kuriose aiškiai nurodoma, kad savininkai privalo garantuoti, jog gyvūnų auginimas ir laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų, laikytis higienos reikalavimų. Remiantis šiomis taisyklėmis, nepatenkintas gyventojas gali kreiptis į savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrių ir parašyti skundą. Gyventojas taip pat gali pateikti ir kaimynų parašus. Greičiausiai šuns savininkas pirmiausia bus įspėtas, o jei pažeidimai ir toliau kartosis, gali sulaukti ir piniginės baudos.

Yra ir įstatymas, kuriuo remiantis galima priversti gyvūnų šeimininkus užtikrinti, kad jų laikomi keturkojai netrikdytų rimties. Tai administracinės teisės pažeidimų 488 straipsnis (Viešosios rimties trikdymas).

Straipsnyje numatoma, jog šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content