Skinderiškio dendrologiniam parkui - pusė šimto metų - rinkosaikste.lt

Skinderiškio dendrologiniam parkui – pusė šimto metų

 Skinderiškio dendrologiniam parkui – pusė šimto metų

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Danguolė BARAUSKIENĖ

Šiemet sukanka 50 metų, kai, pritariant buvusiam Pajieslio kolūkio tuometiniam vadovui Vaclovui Vitui, miškininko Kęstučio Antano Kaltenio iniciatyva buvo įkurtas Skinderiškio dendrologinis parkas.

Pajieslio bendruomenės centras, norėdamas pažymėti gražų jubiliejų bei pagerbti šio parko įkūrėjus, paskelbė gražią iniciatyvą – pastatyti šiai progai skirtą medžio skulptūrą, kurią sutiko išdrožti žinomas krakiškis tautodailininkas Vytautas Ulevičius.

Šiai idėjai įgyvendinti buvo kreiptasi į geros valios ir dosnios širdies Pajieslio kaimo ir viso Kėdainių rajono gyventojus, kraštiečius, visus gamtos mylėtojus, prašant paramos – skulptūros išdrožimo ir pastatymo darbams reikalingų 3 000 eurų. Ąžuolą būsimai skulptūrai dovanojo miškų urėdija.

Neseniai būsimos skulptūros maketas buvo pristatytas socialiniuose tinkluose ir sulaukė prieštaringų nuomonių, tiek vertinant meninio darbo koncepciją, tiek ir pačio parko bei jo įkūrėjų įprasminimo būdo.

„Kaip visada, prie gerbiamo V. Ulevičiaus skulptūrų reikia pamąstyti. Na, kaip ir aišku, kad parką augina bei globoja Saulė, Mėnulis, debesų lietus ir Vėjas iš Žemės grumstų. Centrinė figūra galbūt Flora ar Žemyna, gal… Bet šoninių kolonų – galbūt paminklų su kieno galvom (?) neįmenu niekaip.

Įdomu, kaip kiti mąstys ir kaip pats autorius komentuos… – rašoma komentaruose. – Bet labiausiai nusilenkim kūrėjui Kęstučiui Kalteniui, kuris be atokvėpio parką sodino, augino iš sėklytės, daigelio – visą savo gyvenimą.“

Kito komentatoriaus nuomone, žymiai geresnė idėja būtų koplytstulpiu įamžinti gerbiamo a. a. V. Vito bei K. Kaltenio atminimą, be kurių nebūtų šio parko.

Tarp įvairių nuomonių yra ir ne vienas pasiūlymas parko jubiliejui pasodinti ąžuolų.

„Už 2 000–3 000 eurų būtų galima nemažą plotą ąžuolų pasodinti, minint šią sukaktį. Būtų ilgam įamžinta. Juolab parke jau gyvuoja tradicija tokiu būdu įamžinti įvykius. Gaila, kad jau nuspręsta nupjauti ąžuolą“, – rašo gamtos mylėtoja, o jai antrina ir kita: „Man taip pat atrodo, žiūrint į skulptūrą, kad čia tarsi būtų ne viena, o dvi ar net trys skulptūros dalys, kurios, nors ir gražiai padarytos, bet visumoj nelabai žiūrisi. Gal tikrai geriau pasodinti Kaltenio ąžuolynėlį…“

Skinderiškio dendrologinis parkas, garsinantis mūsų kraštą ir kasmet pritraukiantis vis daugiau lankytojų iš įvairiausių vietų, nusipelno tinkamo įvertinimo ir pagerbimo.

Įdomu, ką mano „Rinkos aikštės“ skaitytojai?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video