Senjorai susitiko Lenkijoje

 Senjorai susitiko Lenkijoje

Asmeninio archyvo nuotr.

Balandžio 12–15 dienomis Lenkijos Švento Kryžiaus Ostroveco mieste vyko trečiasis ,,Erasmus +“ KA210-ADU programos finansuojamo projekto „Senjorai senjorams“ partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo šio projekto darbo grupės iš Jozefo Goluchovskio taikomųjų mokslų akademijos, Kėdainių BSI „Tezauras“, Švento Kryžiaus Ostroveco trečiojo amžiaus ir Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universitetų klausytojai, projekto kursų „Stiprūs internete“ dalyviai.

Susitikimo metu darbo grupės apžvelgė projekto veiklų ir užduočių vykdymo eigą. Kursų „Stiprūs internete“ metu vyko senjorų, lektorių ir stebėtojų apklausa apie kursų paruoštą mokymo medžiagą. Apklausos rezultatai parodė, kad tiek mokymų medžiaga, tiek jos pateikimas ir pati veikla kursuose vertinama puikiai ir labai gerai.

Kadangi daugėja SMS sukčiavimo atvejų, nutarta mokymo kursų medžiagą papildyti žiniomis apie tai, kaip apsisaugoti nuo šios rūšies sukčių. Iš viso kursus „Stiprūs internete“ baigė 20 Švento Kryžiaus Ostroveco TAU ir 15 Senojo Kėdainių TAU klausytojų, kuriems yra suteiktas senjorų edukatorių vardas ir kurie tapo senjorų edukatorių socialinio tinklo nariais. Dabar jų užduotis yra dalintis įgytomis žiniomis su savo vietovės gyventojais.

Projekto darbo grupės aptarė senjorų edukatorių veiklos stebėsenos ir vertinimo metodiką, projekto „Senjorai senjorams“ sklaidos veiklą.

Kursus „Stiprūs internete“ baigė 20 Švento Kryžiaus Ostroveco TAU ir 15 Senojo Kėdainių TAU klausytojų, kuriems yra suteiktas senjorų edukatorių vardas ir kurie tapo senjorų edukatorių socialinio tinklo nariais. Dabar jų užduotis yra dalintis įgytomis žiniomis su savo vietovės gyventojais.

Šeimininkai papasakojo apie Jozefo Goluchovskio taikomųjų mokslų akademijos vykdomas mokymo programas, supažindino su puikiai įrengtomis auditorijomis, praktinio mokymo baze. Modernioje akademijos įrašų studijoje kūrėme reklaminį filmą apie projektą.

Kol projekto darbo grupė buvo užsiėmusi organizaciniais reikalais, Senojo Kėdainių TAU klausytojos dalyvavo edukacijose ,,Kaip pradėti tapyti medį“, ,,Pavasario gėlės“, ,,Gyvenk gražiai“, kurias parengė ir vedė Švento Kryžiaus Ostroveco trečiojo amžiaus universiteto klausytojai.

Antrąją susitikimo dieną projekto dalyvės aplankė Vyslos ir Sano upių santakoje įsikūrusį Sandomiero miestą, kuris XII a. pradžioje, po Krokuvos ir Vroclavo, buvo trečias svarbiausias Lenkijos miestas.

Tiek projekto dalyviai iš Kėdainių, tiek iš Švento Kryžiaus Ostroveco džiaugėsi nuoširdžiu, draugišku bendravimu ir su nekantrumu laukia spalio 8–11 dienomis Kėdainiuose vyksiančio susitikimo.                   

Gražina Jedemskienė, Senojo Kėdainių TAU rektorė                               

1 Komentaras

  • ten dalyvavo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video