Skip to content

Prieš prasidedant magnolijų žydėjimui, Skinderiškio parką tvarkė gausus būrys talkininkų

 Prieš prasidedant magnolijų žydėjimui, Skinderiškio parką tvarkė gausus būrys talkininkų

Savaitgalį net penkios dešimtys savanorių susirinko į visoje Europoje žinomo Skinderiškio parko tvarkymo talką. Pasak organizatorių, geriausia dovana 50-uosius metus skaičiuojančiam Skinderiškio dendrologiniam parkui – darbščios savanorių rankos.

Juolab kad jau po kelių savaičių parkas pasipuoš tūkstančiais magnolijų žiedų, kurie sutrauks į šį parką gausų būrį žmonių iš Kėdainių ir kitų Lietuvos miestų.

Reikia darbščių rankų

Ilgametis miškininkas, o dabar ir Skinderiškio parko prižiūrėtojas Juozas Masionis atviravo, kad darbščių savanorių rankos parkui – būtinos ir labai reikalingos.

„Šiuo metu parko būklė nėra bloga, bet ir nėra gera. Trūksta mums darbo rankų.

Mums labai koją pakišo karantinas, mat anksčiau atvažiuodavo mokiniai, atvažiuodavo kolektyvai padėti tvarkytis. O dabar yra kaip yra.

Tad labai noriu padėkoti visiems savanoriams, kurie čia šiandien talkininkauja ir daro parką gražesnį“, – kalbėjo J. Masionis.

Į Skinderiškio parko tvarkymo talką net nedvejoję atskubėjo ir Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis su žmona Giedre. Jis pasidžiaugė veikliomis ir stipriomis Kėdainių krašto bendruomenėmis, kurios parodo, kad esant reikalui jos geba būti kaip vienas kumštis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Tvarkos reikia nuolat

Netrukus parke sužydės tūkstančiai magnolijų žiedų, netrukus čia bus daugybė žmonių, tad parkas turi būti pasiruošęs juos priimti.

„Mes jau iš rudens žinome, kada pavasarį žydės magnolijos.

Šiemet žydėjimas turėtų prasidėti balandžio 20 dieną ir tęstis apie porą savaičių. Tuomet ir lankytojų bus gausybė. Todėl turime tam ruoštis.

Šiandien su savanoriais nuo takų nugrėbiame lapus, surenkame nukritusias šakas.

Šiaip visus darbus urėdija atlieka savo jėgomis – visi sodinimai, šienavimai, tvarkymai vyksta miškų urėdijos dėka, o štai lapų grėbimas ir šakų rinkimas – didžiausias pavasarinis darbas, kuriam mums būtinai reikėjo talkos“, – paaiškino parko prižiūrėtojas.

Natūralus grožis

Pasak miškininko, po talkos parkas natūraliai sužaliuos ir priežiūros jam daug nereikės. Svarbiausia, kad čia būtų tvarka ir ramybė.

„Vieni augaliukai žūsta, kitus reikia atsodinti. Taip pat didiname ir magnolijų skaičių. Norime, kad parkas klestėtų.

Ypač vienetiniams augalams reikia labai daug priežiūros.

Šis parkas labai reikalingas. Reikalingas ir paprastiems žmonėms praleisti laisvalaikį, ir pažintiniu tikslu, ir moksliniu tikslu. Parkas visapusiškai naudingas.

Prašome tik vieno – tvarkos. Prašome nešiukšlinti, laikytis tvarkos ir ramybės. Parkas yra vieta, į kurią ateiname pailsėti. Pabūti su gamta“, – dėstė J. Masionis.

Idėja po idėjos

Idėja sutvarkyti parką kilo Pajieslio ir Krakių bendruomenių žmonėms – kultūros darbuotojams, aktyvistams. Jiems labai pritarė ir vietos seniūnija.

„Šiemet parkas mini penkiasdešimtmetį. Ta proga čia atsiras skulptūra, skirta parko įkūrimui.

Krakių seniūnas Ernestas Barčas sakė, kad seniūnija taip pat mielai prisidėjo prie organizuojamos talkos. Seniūnija parūpino grėblius, o seniūnijos darbštuoliai vyrai išveš maišus su lapais, šakų krūvas./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Ją pagamins mūsų gerbiamas menininkas Vytautas Ulevičius.

Mes inicijavome lėšų rinkimą skulptūros pastatymui. Tuomet pasigirdo priekaištų, kad parke trūksta tvarkos. Taigi, buvo nuspręsta surengti šią talką.

Žinoma, prieš tai viską derinome su parko prižiūrėtoju, miškininku, kuris patvirtino, kad talkos tikrai reikia“, – sakė Pajieslio kultūros darbuotoja Almonė Šilkaitytė.

Svarbiausia – nušluoti takus

Svarbiausia šeštadienio talkininkų užduotis buvo nušluoti parko takus, surinkti nuo takų šakas. Šią užduotį talkininkai išpildė su kaupu.

„Labai smagu, kad į mūsų kvietimą atsiliepė labai daug žmonių. Atėjo paprastos kaimo moteriškės, kurios nesinaudoja kompiuteriu. Jos tiesiog sužinojo ir atvažiavo. Yra daug talkininkų su šeimomis. Viena šeima atvyko su dideliu būriu vaikų. Džiaugiamės, kad prisijungė ne tik vyresnieji, bet ir jaunimas.

Svarbiausia šiandien – nušluoti takus. Šis darbas įvykdytas su kaupu, o jei ateityje reikės darbo rankų – mes pasiruošę. Dirbame pasidalinę plotais, mažomis grupelėmis, laikomės visų karantino ir saugumo reikalavimų“, – kalbėjo A. Šilkaitytė.

Aktyvūs žmonės

Iš Pajieslio atvykę Nerijus ir Irena Linkiai sakė, kad sužinoję apie akciją net nesudvejojo – padėti sutvarkyti parką yra būtina.

„Juk lankomės čia su vaikais, ilsimės ir būname čia gana dažnai. Neprisidėti prie parko tvarkymo būtų kažkas mums nesuprantamo.

Mums atrodo savaime aišku, kad tiek vietiniai, tiek čia besilankantys turi padėti tvarkytis“, – sakė Linkių šeima.

Siūlys Kaltenio vardą

Krakių seniūnas Ernestas Barčas sakė, kad seniūnija taip pat mielai prisidėjo prie organizuojamos talkos. Seniūnija parūpino grėblius, o seniūnijos darbštuoliai vyrai išveš maišus su lapais, šakų krūvas.  

„Ši tvarkymosi iniciatyva manęs nė kiek nestebina, kadangi Krakės yra toks kraštas, kuriame viena iniciatyva veja kitą.

Parko jubiliejui paminėti pastatysime koplytstulpį. Jo projektas jau yra. Gerbiamas Vytautas Ulevičius jau turi maketą.

Kadangi viešojoje erdvėje pasipylė priekaištai, kodėl neįamžinamas parko įkūrėjas, aš siūlysiu miškų urėdijai parkui suteikti Kęstučio Kaltenio vardą. Manau, kad šitas žmogus yra tikrai to vertas. Aplinkiniai žmonės, krakiškiai, Skinderiškio parką ir dabar vadina Kaltenio parku. Manau, kad tai reikėtų sutvarkyti oficialiai“, – artimiausius planus atskleidė seniūnas.

[quote author=”Aut. past.”]Pasak organizatorių, geriausia dovana 50-uosius metus skaičiuojančiam Skinderiškio dendrologiniam parkui – darbščios savanorių rankos. Jau po kelių savaičių parkas pasipuoš tūkstančiais magnolijų žiedų, o čia apsilankys gausus būrys žmonių iš Kėdainių, Lietuvos ir viso pasaulio.[/quote]

Neliko abejingi

3.	Pajieslio kultūros darbuotoja Almonė Šilkaitytė sakė, kad idėja sutvarkyti parką kilo krakiškių bendruomenės žmonėms – kultūros darbuotojams, aktyvistams. Jiems labai pritarė ir vietos seniūnija./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Skinderiškio parko talkoje galima buvo sutikti ir keletą vietos politikų, kurie šeštadienio ryto ilgesnį  pogulį kartu su savo šeimomis iškeitė į aktyvų Skinderiškio parko tvarkymą.

Viena iš tokių – rajono tarybos narė Aušra Nesterovienė, kuri atvyko ne viena, o pasikvietė ir būrį bendražygių.

„Puikus laisvalaikio praleidimo būdas – pabuvimas gamtoje, pabendravimas. Tai labai sveika ir mūsų kūnui, ir mintims. Džiaugiuosi tais bendražygiais ir draugais, kurie nepasididžiavo ir atvyko. Puikiai, sportiškai ir su gera nuotaika leidžiame laiką“, – šypsojosi A. Nesterovienė.

Puikus laikas

Į Skinderiškio parko tvarkymo talką net nedvejoję atskubėjo ir Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis su žmona Giedre.

„Būtume atvykę su visa šeima, bet leidome vaikams pailsėti, nes išvykti iš namų reikėjo anksti. Šiemet tai pirmoji tokia rimta talka, pirmas susitikimas su bendruomene, su žmonėmis. Išties džiugi diena, visi puikiai nusiteikę, pasiilgę vieni kitų.

Džiaugiuosi turėdamas galimybę pabendrauti su žmonėmis ir prisidėti prie mūsų garsiojo parko sutvarkymo“,  – kalbėjo P. Aukštikalnis.

Džiaugėsi bendruomenėmis

Vicemeras pasidžiaugė veikliomis bei stipriomis Kėdainių krašto bendruomenėmis, kurios parodo, kad esant reikalui jos geba būti kaip vienas kumštis.

„Labai smagu matyti tokį būrį žmonių. Reiškia, žmonėms to reikia. Labai smagu, kad jie supranta, jog prie gražesnio savo krašto kūrimo turime prisidėti kiekvienas. Ir nesvarbu, ar esi senjoras, ar vaikas, ar darbininkas, ar valdininkas. Visi mes esame bendruomenė ir čia atėjome vedami gražių ir kilnių tikslų“, – pažymėjo Kėdainių rajono mero pavaduotojas.

Dėkoja talkininkams

Kėdainių rajono vicemeras P. Aukštikalnis, Krakių seniūnija ir jos seniūnas E. Barčas, Krakių kultūros centras ir bendruomenė dėkoja visiems, kurie atvyko į nuostabaus grožio Kėdainių rajono kampelio – Skinderiškio parko – tvarkymo talką.

Po talkos visi aptarė bendruomenės reikalus, vargus ir džiaugsmus, pasidalijo ateities planais.

Na, o vietos seniūnas pasirūpino, kad talkininkai į namus negrįžtų tuščiais pilvais – visi talkininkai buvo vaišinami Krakių kavinės „Puodynė“ virta namine koše, kuri po darbų tiesiog tirpo burnoje.  

[#gallery=2604#]

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video