„Medinis noras“ – dar vienas įrodymas, kokie kraštiečiai gabūs ir talentingi

 „Medinis noras“ – dar vienas įrodymas, kokie kraštiečiai gabūs ir talentingi

Kėdainiuose netrūksta jaunų ir talentingų žmonių. Atradę savo pomėgius jie kuria muziką, tapo paveikslus, bando kurti verslą, organizuoja šventes ir visaip kitaip garsina Kėdainių kraštą. Vienas iš tokių žmonių – kėdainietis Agnius Jaškūnas, kurio pomėgis virto veikla, džiuginančia daugybės piliečių namus. Mat Agnius savo rankomis iš medžio gamina įvairiausius dirbinius – nuo paprastų magnetukų iki baldų – kurie savo vietą atranda ne tik kėdainiečių namuose.

Nuo pavėsinės iki įvairiausių dirbinių

Nors šis užsiėmimas nėra Agniaus pagrindinė veikla, o labiau hobis, pašnekovas neslepia, kad jam ši veikla – didžiulis malonumas, kuris atima nemažai laiko, bet rezultatai nepaprastai džiugina.

„Šia veikla susidomėjau maždaug prieš trejus metus, kai reikėjo ruoštis 30-ajam gimtadieniui. Neturėjau vietos, kur švęsti, tad su žmona sugalvojome pasistatyti pavėsinę iš padėklų, ant kurių įprastai kraunamos prekės, nes jų turėjau be galo daug. Likus mėnesiui iki gimtadienio pradėjome statybas: trinkelės, sienos, stogelis ir galiausiai pavėsinė.

[quote author=“A. Jaškūnas“]Neseniai baigiau gaminti komodą šuniukui su dviem stalčiukais. Tai buvo vienas iš sudėtingiausių darbų.[/quote]

Tuo metu garaže turėjau kampinį šlifuoklį, plaktuką, akumuliatorinį suktuką, paprastą rankinį pjūklą ir gręžtuvą. Po šventės nusipirkau siaurapjūklį, su kurio pagalba pavėsinės vidus tapo dailesnis. Po kurio laiko prisiminiau, kaip besimokant 5–6 klasėje per darbų pamokas ant medienos deginom paveiksliukus ir labai užsinorėjau tokio dalykėlio. Daug domėjausi, ieškojau internete, kol galiausiai sužinojau, kad tai yra pirografas. Nusipirkau jį, o žmona davė mintį pagaminti pusbrolio vaikeliui metrikus. Paskui dariau paveiksliukus, žmonos portretą ir kt.

Labai patiko pirografijos darbai, maniau, kad ir liksiu prie jų, bet laikui bėgant norėjosi iš medienos pagaminti vis kažką kito, bet trūko įrankių. Su laiku atsirado ir šveitimo aparačiukai, elektrinis pjūklas, obliavimo mechanizmas ir kiti įrankiai. Na, o dabar iš medienos gaminu viską. Deginu, pjaustau smulkias detales, tekinu ir atlieku kitus darbus“, – pradžią prisimena A. Jaškūnas.

Agnius – savamokslis. Apdirbti medienos niekur nesimokė.

„Tiesiog pradėjau tuo domėtis, labai patiko ir taip atradau savo hobį. Mama kažkada minėjo, kad mano prosenelis labai draugavo su mediena, buvo stalius bei turėjo geras rankas, tad gal ir iš jo paveldėjau“, – svarstė Agnius.

Su mediena dirbti nelengva

Pasiteiravus, kaip vyksta gaminimo procesas, Agnius šypsosi – viską geriausia būtų pamatyti pačiam, nes papasakoti sunku.

„Ar tai bus deginimas, pjaustymas, ar medinės nuotraukos gamyba, pradžioje kompiuteriu pagaminamas produkto šablonas. Vėliau klausiu žmonos nuomonės – ji man labai svarbi, o vėliau visą šabloną perkeliu ant medienos. Toliau išsimatuoju, susibraižau ir gaminu“, – pasakojo A. Jaškūnas.

[quote author=“A. Jaškūnas“]Dar buvo katės namelis, sunkvežimio formos lentynėlės modeliukams susistatyti, lavinamoji lenta dukrai, taip pat ir medinės nuotraukos, kurios reikalauja daug kruopštumo.[/quote]

Nors darbas su pirografu jam ne naujiena, bet kai tenka išdeginti žmogaus portretą, tai atrodo sudėtinga ar netgi neįmanoma.

„Bet kai pradedi dirbti, įsivažiuoji ir jau neatrodo taip sudėtinga. Sudėtingų darbų buvo ir daugiau – neseniai baigiau gaminti rėmelį su aštuoniomis įstatomomis nuotraukomis bei stikliukais, rėmelio dydis 70×70 cm. Taip pat komodą šuniukui su dviem stalčiukais. Buvo vargo, nes tai vienas iš sudėtingiausių mano darbų… Dar buvo katės namelis, sunkvežimio formos lentynėlės modeliukams susistatyti, lavinamoji lenta dukrai, taip pat ir medinės nuotraukos, kurios reikalauja daug kruopštumo. Laukia dar vienas didelis darbas – medinis 150x150cm išpjaustytas bei degintas žemėlapis. Na, o įsimintiniausi darbai yra visi tie, kuriuos darau pirmą kartą“, – pasakojo A. Jaškūnas.

Pavadinimą „Medinis noras“ sugalvojo žmona

Pasak A. Jaškūno, pagaminimo laikas priklauso nuo produkto sudėtingumo, o darbų įkainiai – individualūs.

„Pagaminti gaminį užtrunku nuo keleto valandų iki savaitės. Darbo įkainių neturiu, viskas skaičiuojama individualiai, nes gaminu pagal žmonių pageidavimus. Apskaičiuoju panaudotus kaštus ir laiką“, – teigė jis.

Medienos darbams gauti nėra sunku – dažniausiai visko, ko reikia randa vietinėje statybinių prekių parduotuvėje, o prireikus kažko sudėtingesnio keliauja į Kauną.

Pavadinimą „Medinis noras“ Agniui sugalvojo žmona. Pasak jo, mintis tokia: „iš medienos gaminti viską, ko žmonės nori“.

Susidomėję A. Juškūno darbais gyventojai į jį kreiptis gali socialiniame tinkle „Facebook“. Ten yra beveik visi jo sukurti darbai: www.facebook.com/medinisnoras/

[#gallery=1542#]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video