Varžybų sezoną Kėdainiuose pradėjo rekordinis dviratininkų skaičius (GALERIJA)

 Varžybų sezoną Kėdainiuose pradėjo rekordinis dviratininkų skaičius (GALERIJA)

Kelio Vilainiai-Šventybrastis atkarpa šiandien priklausė ne kam kitam, bet dviratininkams. Saulėtą, šiltą sekmadienio popietę čia į penktąjį kartą organizuojamas Kėdainių rajono atvirąsias 10 km atskiro starto dviračių sporto pirmenybes susirinko rekordinis dalyvių skaičius.

[quote author=“M. Žiupsnys“]Prieš penkerius metus laiką fiksuodavome laikrodžiu ir chronometru, vėliau įvedėme elektroninį fiksavimą. Kiek galėdami stengiamės palaikyti kuo aukštesnį varžybų lygį.[/quote]

Net 151 – tiek sportininkų iš skirtingų šalies miestų ir netgi kaimyninės Latvijos suvažiavo į Kėdainių rajoną, kur vyko pirmosios šįmet ir apskritai vienos iš nedaugelio atskiro starto dviračių varžybų šalyje.

Prizinės vietos – vilniečiams

Vyrų kategorijoje varžybų dalyviai rungėsi keturiose amžiaus grupėse.

V-19 grupėje greičiausiai finišavo klubo „AplenkSave.lt / F.O.C.U.S. running“ atstovas iš Vilniaus Gediminas Pajėda. Dešimties kilometrų distanciją sportininkas įveikė per 13:45 minučių.

Antroje vietoje liko kitas sostinės atstovas, klubo „Velonova – Bioracer“ narys Aistis Šimaitis (13:47 min.).

Vos sekunde nuo jo atsiliko ant trečiojo pjedestalo laiptelio lipęs Edgaras Kovaliovas (13:48 min.). Bronzos medalio savininkas taip pat sportuoja Vilniuje, „Top Team cycling“ komandoje.

[quote author=“Aut. past.“]Ne vien savoje grupėje tarp 25 dalyvių, bet ir varžybose apskritai greičiausias buvo žemaitis Aivaras Mikutis. Vidutinis sportininko mynimo greitis siekė net 46 km/h.[/quote]

„Braliukai“ aplenkė lietuvius

V-35 grupėje nosis varžovams nušluostė „braliukas“, dviratininkas iš Latvijos sostinės Rygos Vitalijs Kornilovs. Sportininkas trasą įveikė per 12:58 min. ir buvo greičiausias savoje grupėje.

Antrąją vietą iškovojo komandos „Top Team Cycling“ narys iš laikinosios sostinės Vytautas Blockis (13:10 min.).

Uostamiesčio ir klubo „Velopeak Hunters“ vardą apgynė trečiosios vietos apdovanojimą iškovojęs Žilvinas Liaugodas (13:57 min.).

Grupėje V-50 čempionu tapo kitas latvis, Andrejs Pisarenko iš Jelgavos miesto (14:48 min.). Antroji vieta atiteko kaišiadoriškiui, dviračių sporto klubo „Dviratai-Daistatus“ nariui Petrui Kiušui (15:25 min.), trečioji – Antanui Vitukynui iš Alytaus dviračių sporto klubo „Nikeliuotas špykis“ (15:40 min.).

Greičiausias varžybose mynė 46 km/h greičiu

Ne vien ketvirtojoje, VJ grupėje tarp 25 dalyvių, bet ir šiandienos varžybose apskritai greičiausias buvo Šilalės rajono dviračių sporto klubo „Kvėdarna“ sportininkas Aivaras Mikutis (12:50 min.). Vidutinis sportininko minimo greitis siekė net 46 km/h.

Nusišypsojusi fortūna antrąją vietą skyrė panevėžiečiui, dviračių sporto klubo „Fortūna“ atstovui  Arminui Bagdonui (13:32 min.), o trečioji išvyko į namus sostinėje kartu su „Vitus“ klubo nariu Matu Beginsku (14:26 min.).

Kėdainiečių vardai – ir bendroje įskaitoje

Dailiosios lyties atstovės Kėdainių rajono atvirosiose 10 km atskiro starto dviračių sporto pirmenybėse buvo suskirstytos į tris amžiaus grupes.

M-19 grupėje pirmoji finišavo Panevėžio „El-eko sport“ klubo atstovė Kristina Kazlauskaitė (14:59 min.), už nugaros palikdama vilnietes, VMSC-DSK „Sietynas“ auklėtines Gretą Karasiovaitę (15:13 min.) ir Ilaną Martinkėnaitę (16:05 min.).

M-50 grupėje dalyvavo vienintelė dviratininkė – kėdainietė Ilma Lipnevičienė (20:22 min.), Kėdainių dviračių sporto klubo „Veloratai“ atstovė.

[quote author=“I. Jureviča“]Dviračiu važiuoti išmokau tuo pat metu, kaip ir vaikščioti. Varžybose dalyvauju nuo ketverių.[/quote]

Žemaitės mynė mikliausiai

Net 22 dalyves subūrusioje MJ grupėje vyko atkakli kova, o prizines vietas išsidalijo Šilalės rajono dviračių sporto klubo „Kvėdarna“ desantas – Gustė Stanišauskaitė (15:50 min.), Auksė Strainytė (15:57 min.) ir Monika Juškevičiūtė (16:16 min.).

Jauna, o jau velniškai greita

Ir šįkart nepastebėti neliko vyriausias – Petras Kiušas – bei jauniausioji lenktynių dalyvė, finišo liniją po 21:40 min. kirtusi devynerių metų Ieva Jureviča. Mergaitė iš Rygos į varžybas atvyko kartu su mama, kuri taip pat rungtyniavo, bei tėčiu ir trejų metų broliuku.

„Dviračiu važiuoti išmokau tuo pat metu, kaip ir vaikščioti, – juokiasi mergaitė, tarp bendraamžių dviratininkių Latvijoje užimanti lyderiaujančias pozicijas. – Kalnų dviračių varžybose dalyvauju nuo ketverių, plento trasose esu debiutantė. Lietuvoje apskritai myniau pirmąjį kartą – norėjosi naujos patirties. Dar sugrįšime, mylime dviračius visi keturi, net brolis Dominykas, jau dalyvaujantis mažylių lenktynėse ir svajojantis užaugti greitas kaip sesutė.“

60 km namo – dviračiais

„Geras renginys, galėtų būti daugiau tokių etapų kur aplink Kauną. Tokios varžybos Lietuvoje vyksta retai. Likau sužavėtas renginio konceptu, trasa ir kompanija“, – pasibaigus Kėdainių rajono dviračių sporto pirmenybėms kalbėjo jose pirmąkart dalyvavęs Mantas Bartkus.

[quote author=“Aut. past.“]Net 151 – tiek dalyvių suvažiavo į pirmąsias šįmet ir apskritai vienas iš nedaugelio atskiro starto dviračių varžybų šalyje.[/quote]

Lenktynėse M. Bartkus dalyvavo su dar 8 bendraminčiais iš Kauno triatlono klubo. Į jas atvykę automobiliu su prie jo pritvirtintais dviračiais, namo sportininkai… išmynė. „Užsiimame triatlonu, o jį sudaro plaukimas, dviratis ir bėgimas. Lenktynės Kėdainiuose buvo tarsi gera treniruočių dalis“, – sakė 8–9 kartus per savaitę pedalus minantis triatlonininkas M. Bartkus.

Nuo chronometro – iki elektroninio fiksavimo

Šioms lenktynėms prie Apytalaukio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios dviratininkai šįmet rinkosi jubiliejinį, jau penktąjį kartą iš eilės.

„Dalyviai šiose varžybose startuoja kas pusę minutės. Prieš penkerius metus laiką fiksuodavome laikrodžiu ir chronometru, vėliau įvedėme elektroninį fiksavimą. Kiek galėdami stengiamės palaikyti kuo aukštesnį varžybų lygį. O šįmet sutapo taip, kad ir oras puikus, ir nuo varžybų laisvas savaitgalis, todėl užderėjo gausus dalyvių „derlius“, – džiaugėsi vienas iš organizatorių Kėdainių dviračių sporto klubo „Veloratai“ vadovas Mindaugas Žiupsnys.

Vardan geresnės savijautos

Vienintelis rajone dviračių sporto klubas vienija penkias dešimtis bendraminčių, prie kurių būrio nuolat jungiasi ir nauji ekologiškos dviratės transporto priemonės entuziastai.

[quote author=“M. Bartkus“]Geras renginys, galėtų būti daugiau tokių etapų kur aplink Kauną.[/quote]

Tarp jų – ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ atstovas, naujai išrinktos rajono savivaldybės tarybos narys Paulius Aukštikalnis.

„Veloratuose“ apšilinėju kojas – į klubą įstojau neseniai, šiuo sportu rimtai domiuosi antrus metus. Į klubą mane įtraukė jo prezidentas M. Žiupsnys, mano bendradarbis ir bičiulis, – apie naująjį hobį pasakojo bendrovės „Lifosa“ pirkimų vadybininkas, sekmadienio popietę ne varžęsis trasoje, bet joje prižiūrėjęs dalyvių saugumą. – Tai – sveika, aktyvi, judri ir smagi veikla, užtikrinanti gerą savijautą ir fizinę formą, suburianti dešimtis, šimtus bendraminčių.“

Sezonas truks pusmetį

Kėdainių rajono atvirąsias 10 km atskiro starto dviračių sporto pirmenybes organizuoja dviračių sporto klubas „Veloratai“ ir savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyrius. Organizatoriai atskirai apdovanojo geriausiai pasirodžiusius kėdainiečius.

Tiesa, pasirengimą šiųmečiam dviračių sezonui sportininkai pradėjo dar vasario mėnesį. Į pirmąsias varžybas praėjusį savaitgalį susirinkę Šiluvoje, kitą savaitę susitiks Šakiuose.

Dviratininkų sezonas tęsis iki vėlyvo rudens.

[#gallery=1848#]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video