Arnetų name mokėsi komponuoti papuošalus iš gintaro (FOTOGALERIJA)

 Arnetų name mokėsi komponuoti papuošalus iš gintaro (FOTOGALERIJA)

Tradicinių amatų centro Arnetų name tęsiama neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa Kūrybinės dirbtuvės „Pažinkime baltų papuošalus, puošybos elementus“.

Susipažino su gintaru

Antrojo užsiėmimo „Gintarinių papuošalų tradicinis komponavimas vėrinyje“ metu tradicinių amatų meistrė Virginija Kelmickienė susirinkusiuosius mokė susiverti tradicinį gintarinį papuošalą ar atsinaujinti jau turimą senąjį.

Pirmiausia V. Kelmickienė į edukaciją susirinkusias moteris iš arčiau supažindino su Lietuvos auksu prabangiuoju gintaru.

Demonstravo joms, kaip minėtieji akmenėliai atrodo paveikslėliuose, kalbėjo apie tradicinius gintarinius papuošalus, pasakojo, kokios medžiagos dažniausiai naudojamos kuriant gintarinius papuošalus bei trumpai paaiškino, kaip vyksta pats komponavimo procesas.

[#gallery=1613#]

Rekonstravo senus papuošalus

Iš tradicinių amatų meistrės žinių pasisėmusios edukacijos dalyvės kibo į darbą. Vėrė naujus ar rekonstravo savo atsineštus senus gintarinius papuošalus.

Pastaruoju metu gintariniai papuošalai mūsų šalyje įgavo kiek kitokį atspalvį, juk įprastus gintarinius dirbinius dabar madinga sumaišyti su kitais akmenimis ar metalais, tačiau jų populiarumas dėl to nesumažėja.

Plačiau apie Tradicinių amatų centre Arnetų name vykusią edukaciją skaitykite „Rinkos aikštės“ laikraštyje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video