Vaidyba – Aristavoje klestinti veikla (GALERIJA)

 Vaidyba – Aristavoje klestinti veikla (GALERIJA)

Aristavoje klesti kultūrinė veikla. Šį mėnesį Aristavos dramos būrelis švęs jau ketvirtuosius gyvavimo metus.

Per šiuos veiklos metus dramos būrelio aktorės jau spėjo pastatyti keturis spektaklius: „Viso pasaulio tetos“ (pagal Vytautės Žilinskaitės pjesę), mažiems ir dideliems „Seku seku pasaką“, trumpą eiliuotą Aristavos istorijos pasakojimą bei teatrinę-muzikinę kompoziciją „Teprabyla Aristavos istorijos dvasia“.

Vaidyba suklestėjo

„Teatro tradicijos Aristavoje užuomazgų buvo jau seniai. Dar mokyklos laikais buvo statomi spektakliai, stengiantis į juos įtraukti ne tik mokyklos, bet ir kaimo bendruomenę.

Užsidarius Aristavos pagrindinei mokyklai teatras niekur nedingo. Priešingai, ir toliau vadovaujamas neribotos fantazijos, energijos, išmonės, kruopštumo ir veiklumo nestokojančios dramos būrelio vadovės Astos Čiapaitės, vaidybos menas Aristavoje suklestėjo. 

Džiugu, jog prie dramos būrelio prisijungė ne tik jau vaidinusios, bet ir niekad to nedariusios moterys“, – trumpai apie vaidybos meną kaime pasakoja Aristavos teatro dramos būrelio aktorė Ligita Lukočienė.

Turėjo 14 pasirodymų

Per keletą veiklos metų aristavietės pastatytais vaidinimais spėjo nudžiuginti ne tik savo kaimo bendruomenę. Pasirodo, moterys jau net du kartus dalyvavo suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventėje „Atspindžiai“.

„Daugiausia pasirodyti teko su pastarųjų metų darbu „Teprabyla Aristavos istorijos dvasia“. Iš viso su šiuo spektakliu turėjome net 14 pasirodymų.

Po 2 kartus vaidinome Vilainiuose ir pačioje Aristavoje. Svečiavomės Surviliškyje, Langakiuose, Akademijoje, Kėdainių Šv. Jurgio ir Šventybrasčio Kristaus Atsimainymo bažnyčiose, Vikaičiuose, Pagiriuose, Šėtoje bei Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name.

Taip pat savo kaimo istoriją papasakojome į Aristavos lietuviškos mokyklos 90-mečio paminėjimui skirtą renginį sukviestiems čia dirbusiems mokytojams.

Ateityje savo teatrinę-muzikinę kompoziciją „Teprabyla Aristavos istorijos dvasia“ norime pristatyti Aristavėlės dvare, kuris yra atstatytas Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse“, – apie pasirodymų gausą bei ateities planus kalba A. Čiapaitė.

[#gallery=1700#]

Susilaukė dėmesio

Spektaklyje „Teprabyla Aristavos istorijos dvasia“ apjungusios vaidybą bei dainas aristavietės papasakojo įdomią savo krašto istoriją ir džiaugiasi, jog šių metų darbas sulaukė itin daug dėmesio.

„Į šio spektaklio pasirodymus susirenka daug žiūrovų ne tik iš mūsų, bet ir visų kitų bendruomenių. 

Galbūt dėl to, kad kiekvieno mūsų istorija – tai Lietuvos istorija, juk tai taip sava ir artima.

O galbūt dėl to, jog vaidindamos atiduodame visą save. Manome, kad ir naujai statomuose dramos būrelio spektakliuose apjungsime vaidybą ir dainą drauge. Žiūrovams tai labai patinka. Stebėdami spektaklį jie kartu ir padainuoja, o tuo tarpu mes drąsiau jaučiamės scenoje.

Didžiuojamės, kad galime garsinti savo kraštą, o savo pasirodymais suteikti džiaugsmo kitiems“, – apie susidomėjimą aristaviečių vaidinimais šneka A. Čiapaitė

Aplanko jauduliukas

Nors daugeliui Aristavos dramos būrelio narių vaidyba – nauja patirtis, ne kartą viešai pasirodžiusioms aktorėms įgūdžių užtenka.

„Debiutuojant buvo nelengva. Jautėme labai didelį jaudulį. Buvo baisu, kad neužmirštume žodžių, nes spektaklio metu, be vaidybos, dar dainuojame, o paskui vėl grįžtame į eiliuotą tekstą.

Na, bet po tiek pasirodymų ir repeticijų jau niekas nesunku. Be abejo, jauduliukas aplanko ir dabar, bet tik iki kol išeiname į sceną, o toliau mėgaujamės.

Labiausiai džiaugiamės tuo, jog visada esame labai šiltai priimamos. Tai įkrauna gerų emocijų ir, be jokios abejonės, sumažiną sceninį jaudulį“, – apie baimę scenoje užsimena L. Lukočienė.

Sendina baldus

Spektakliams reikalingais kostiumais, scenografijos detalėmis dramos būrelio aktorės visada pasirūpina pačios.

„Dažnai pritaikome tai, ką turime tiesiog namuose. Pasitelkdamos fantaziją, įdėjusios truputėlį darbo, asmeninių lėšų, turime puikų rezultatą: dekupažo technika sendintus baldus ar vaidinimui reikalingus drabužėlius“, – akcentuoja L. Lukočienė.

Šiuo metu Aristavos dramos būrelyje vaidina 8 moterys, dainuojančios ansamblyje „Arvista“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video