Kėdainiečio P. Neliupšio idėja sužavėjo Prezidentę

 Kėdainiečio P. Neliupšio idėja sužavėjo Prezidentę

Šiandien perpiet iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šešiolikos sumaniausių akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ idėjų iniciatorius.

[quote author=“P. Neliupšis“]Savo iniciatyvą užbaigti pasirodymu Prezidentei buvo mano svajonė. Jausmas atlikti kūrinį Jos Ekscelencijai buvo nerealus.[/quote]

Už originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti bei meilės Tėvynei puoselėjimą Lietuvos valstybės vėliava apdovanotas buvo ir kėdainietis, šešiolikmetis akordeonistas, Šviesiosios gimnazijos auklėtinis Povilas Neliupšis.

Šiandien išsipildė kėdainiečio Povilo Neliupšio svajonė – surengti pasirodymą Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr./ Robertas Dačkus

Dovana Lietuvos šimtmečiui – 101 pasirodymas

Jaunasis kėdainietis praėjusiais metais užsibrėžė tikslą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga surengti simbolinį – šimto pasirodymų turą.

P. Neliupšis buvo ne tik garbingai pasveikintas Prezidento rūmų Baltojoje salėje, bet joje turėjo galimybę surengti savo 101-ąjį pasirodymą. Jaunasis muzikantas atliko Giuseppe Domenico Scarlatti „Sonatą“ G-dur (K.427).

„Savo iniciatyvą užbaigti pasirodymu Prezidentei buvo mano svajonė“, – pripažįsta apdovanojimą iš pačios Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės rankų tik ką atsiėmęs atlikėjas, garsinantis gimtųjų Kėdainių vardą ne vien šalies, bet ir tarptautiniu mastu.

Susipažino su Prezidente

Dešimt metų akordeonu grojantis jaunuolis su Prezidente spėjo ir pasišnekučiuoti.

„Abu vienbalsiu sutarėme, kad šis – šimtas pirmasis mano pasirodymas – buvo pats geriausias, – juokėsi šešiolikmetis kraštietis. – Jausmas atlikti kūrinį Jos Ekscelencijai buvo nerealus.“

Dalijosi idėjomis

Septintą kartą vykusios akcijos metu sulaukta daug kūrybingų idėjų, kuriomis ir buvo paminėtos 101-osios valstybės atkūrimo metinės. Prezidento rūmuose vykusioje ceremonijoje pasidalinta ryškiausiomis ir nuoširdžiausiomis šventės akimirkomis bei apdovanoti 16-os iniciatyvų sumanytojai.

„Nuoširdžiai dėkoju, kad savo prasmingomis iniciatyvomis pasveikinote naują šimtmetį skaičiuojančią valstybę. Svarbu, kad visi jūsų sumanymai kyla iš širdies, uždega meilės Tėvynei liepsną ir perduoda kitiems – nuo mažiausių iki vyriausių, kad ji išliktų visiems laikams“, – kalbėjo šalies vadovė.

Idėjos – pačios originaliausios

Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ metu iš viso paskelbta beveik 4 tūkst. šventinių sumanymų, o vėliavomis įvertinta ir į Prezidento rūmus pakviesta per pusantro šimto geriausiųjų iniciatyvų autorių.

Be kėdainiečio P. Neliupšio, tarp laureatų pateko kompanija „Hostinger“ (už 101 žodžio sveikinimą Lietuvai, kuriame užsieniečiai pirmą kartą prakalbo lietuvių kalba), Senųjų menų studija (už teatralizuotą 20-ies signatarų eiseną Vilniuje), Utenos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (iš užšalusio ežero ledo išpjaustė pusę tonos sveriančią širdį), šventinių ir masinių ruonių maudynių Radviliškyje rengėjai, orientacinio žaidimo Ukmergės rajone bei linksmos šventės Anykščių baseine organizatoriai, Mingailė Greičiūtė (už Vasario 16-ąją išbėgiotą 33 km Vyčio kontūrą), socialinės idėjos „Monai“ ir „Momo Grill“ (už restoranų Klaipėdoje kolektyvui už nepriklausomybės dieną vykdytą neatlygintiną kraujo donorystės akciją), Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro socialiniai darbuotojai (už Vasario 16-ąją savo rankomis keptą ir dovanotą lietuvišką duoną), Širvintų parapijos globos namai (už šventę vyresnio ir senyvo amžiaus gyventojams), KTU Inžinerijos licėjaus teatro studija ,,Kubas“ (už Kauno gatvėmis surengtą kelionę senu troleibusu, pažymėtu 16-uoju numeriu),  Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras (už linksmą ir išradingą bulvių skutimo čempionatą),  Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai (už mokyklos šokį Lietuvai), Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ komanda (už patriotišką akciją, puoselėjančią pagarbą Lietuvos istorijai), ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazistai (už iš 101-os dalies pagamintą Lietuvos maketą, kuris paštu buvo išsiųstas į daugelį pasaulio kampelių).

[#gallery=1771#]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video