Modernioje bibliotekoje veiklos atras kiekvienas (GALERIJA)

 Modernioje bibliotekoje veiklos atras kiekvienas (GALERIJA)

Ilgai ir su dideliu nekantrumu lauktas projektas, kuomet bus rekonstruotas „Saulutės“ pastatas ir čia duris atvers naujas, erdvus, jaukus ir išties itin modernus Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius, pagaliau pasiekė finišą. Šis pastatas buvo nupirktas gerokai daugiau kaip prieš penkerius metus, turint tikslą jame įkurti viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrių. Tuometinė rajono Taryba atsakingai ir ryžtingai ėmėsi įgyvendinti sumanytas idėjas – suplanavo sutvarkyti Didžiosios Rinkos aikštę ir joje esančius nenaudojamus pastatus. Dabartinei rajono valdžiai beliko tik pabaigti sėkmingai pradėtus įgyvendinti projektus.

Galime pasidžiaugti

Tuometinei savivaldybės vadovybei sumanius buvusiame „Saulutės“ pastate įrengti biblioteką, kreiptasi į turto vertintojus. Šie nustatė pastato vertę. Rajono savivaldybės Taryba tuomet pritarė šiam sumanymui, tad savivaldybės administracijai sėkmingai pavyko susiderėti ir nupirkti šį pastatą bei iš karto pradėti rengti jo rekonstrukcijos ir pritaikymo viešosios bibliotekos reikmėms projektą.

Nors keičiantis valdžioms projekto įgyvendinimas užsitęsė, tačiau rezultatu pagaliau galime džiaugtis visi.

„Šio gražaus ir jaukaus bibliotekos skyriaus mes laukėme kiek daugiau nei dešimtmetį. Svarbiausia mums buvo išspręsti konfliktą tarp vaikų ir jaunimo erdvių. Buvo svarstymų prie senojo pastato prijungti priestatą, rajono taryba nusprendė ne statyti, o nupirkti esamą pastatą ir pritaikyti bibliotekos reikmėms. Sunku pasakyti, kaip būtų buvę geriau, tačiau neišpasakytai džiaugiamės šiomis naujomis, jaukiomis, šiltomis, saugiomis ir moderniomis erdvėmis“, – šypsosi bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė ir juokiasi prisiminusi, jog prieš įkuriant šias erdves jiems buvo iškelta sąlyga, kad biblioteka būtų ne XXI, o XXII amžiaus biblioteka, kad ji patiktų jaunimui ir čia niekada netrūktų veiklos.

[quote author=“B. Ruzgienė“]Mažieji mūsų lankytojai ir anksčiau nebuvo nuskriausti, tačiau dėl erdvės trūkumo vykdavo karas tarp jų ir vyresniųjų. Dabar karas baigėsi – erdvės užteks visiems.[/quote]

B. Ruzgienė, vesdama skaitytojų taku, kviečia susipažinti su savitus pavadinimus turinčiomis erdvėmis, moderniausia įranga, pristato ateities planus ir pakviečia čia užsukti kiekvienas.

Tikisi turėti kino salę

Cokoliniame aukšte lankytojai gali išvysti į sceną transformuojamą 3D erdvę, kurioje savaitgaliais iki pat šv. Kalėdų čia bus įsikūrusi Kalėdų Senelio rezidencija, taip pat čia veikia edukacinės dirbtuvės su išmaniąja lenta, o ateinančiais metais direktorė atkleidžia, jog planuojama atidaryti kino salę ir pakviesti skaitytojus žiūrėti skaitmeninius kino filmus.

„Kai jaunimas stebėjo šios scenos galimybes per dainuojamosios poezijos festivalį, tepasakė: „Vau!“. Tai reiškia, jog jiems tikrai patiko. Tiesa, čia pakabinsime daugiau nei dviejų metrų įstrižainės ekraną ir garsą sugeriančius sparnus. Kalbant apie kino salę, esame vieni projektų dalyvių, tad jei pavyktų gauti finansavimą, būtume aprūpinti skaitmenine kino įranga ir filmais, o savivaldybė savo ruožtu turėtų įrengti kino salę“, – pasakoja B. Ruzgienė.

[#gallery=1668#]

Nesantaikai užkirto kelią

Pirmajame aukšte pasitinka mažųjų skaitytojų erdvė, pavadinta „Knygų pieva“, kurioje, tiesa, neretai prigula ir vyresnieji. Čia pat vaikų įsikūrusi ir jaunimo erdvė, kurioje veikia abonementas, moderni garso studija bei judumo laiptinė.

„Mažieji mūsų lankytojai ir anksčiau nebuvo nuskriausti, tačiau dėl erdvės trūkumo vykdavo karas tarp jų ir vyresniųjų. Dabar karas baigėsi – erdvės užteks visiems“, – šypsosi bibliotekos direktorė ir priduria, jog ateinantis jaunimas čia gali ramiai paruošti namų darbus, su savitarnos įrenginio pagalba patiems pasiimti ir grąžinti knygas, o judumo laiptinėje pabūti atskirai nuo kitų, pereinant iš knygų pasaulio į virtualų.

Na, o garso studijoje, kaip teigė B. Ruzgienė, muzikuojantis jaunimas galės repetuoti ir net įgarsinti knygas.

Dar neišbandyta lauko terasa

Antrajame aukšte įsikūrusi „Išmanioji palėpė“ su edukaciniu ugdomuoju išmaniuoju stalu, kompiuteriais, sparčiai gausėjančia žaisloteka, kino filmais bei dar neišbandyta lauko terasa, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į senamiestį.

„Stalai ir kėdės jau paruošti, tereikia sulaukti gero oro. Esu įsitikinusi, jog ši terasa taps kone populiariausia skaitymo vieta“, – kalbėjo B. Ruzgienė.

XXII amžiaus biblioteka

Nors vaikų ir jaunimo skyrius atidarytas tik penktadienį, tačiau veikla čia vyko jau spalį, nes, kaip sako direktorė, prasidėjus naujiems mokslo metams palikti vaikus ir jaunimą be knygų nebuvo galima.

Tad kuomet visa reikalinga literatūra buvo perkelta į naująsias patalpas bibliotekos lankytojai taip pat čia užsukdavo vis dažniau ir dažniau.

„Žinote, sutvarkyti pastatus ir per projektus apsirūpinti reikalinga įranga nėra lengva, tačiau sunkiausia yra užkurti tą variklį ir įsukti veiklą, kad gyvenimas čia virte virtų. Labai kviečiu ne tik vaikus ar jaunimą, bet ir gimnazistus, nevyriausybines organizacijas ateiti, būti, veikti.

Ar mums pavyko? Manau, kad taip. Na, o tuos, kurie tuo netiki, kviečiu užsukti ir įsitikinti“, – ragina bibliotekos direktorė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video