Kėdainiuose startavo vasaros stovykla!

 Kėdainiuose startavo vasaros stovykla!

Smagiai, džiugiai, pakiliai ir iniciatyviai nusiteikę Kėdainių krašto vaikai jau pradėjo pramogų maratoną. 

VšĮ „Koučingo klubas“ kartu su partneriais UAB Verslo mokymo centru ir VšĮ Kauno jogos studija, įgyvendindami projektą „Socialinę atskirtį patiriančių Kėdainių miesto VVG vaikų užimtumo organizavimas“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo, stipriai prisidėjo prie socialinę atskirtį patiriančių vaikų užimtumo vasaros laikotarpiu didinimo.

Pokyčiai – akivaizdūs

Dešimt dienų dvidešimt šešiems Kėdainių miesto ir rajono vaikams, be abejonės, paliko daug įspūdžių. 

O kad per tokį trumpą laiką įvykę pokyčiai ir stovyklos nauda vaikams buvo akivaizdūs, patvirtina ir 

stovyklos vadovai Vytis Zabulėnas, Lietuvos jogos asociacijos steigėjas ir pirmininkas, rytų gimnastikos ir kovos menų treneris, Lietuvos karatė sunkaus svorio čempionas, VšĮ Kauno jogos studijos įkūrėjas ir direktorius, tarptautinių ir Lietuvos jogos seminarų, projektų organizatorius ir vykdytojas, ne vienerius metus kasdien praktikuojantis jogos filosofiją, bei Anželika Urbonienė, UAB „Gravija plius“ direktorė ir Kauno karatė klubo „Era“ pirmininkė. 

Drauge ruošti laužavietę smagiau. D. Borodinaitės nuotr.Išmoksta savarankiškumo

„Visų pirma tokių stovyklų metu vaikai išmoksta savarankiškumo, laiką leisti be tėvelių. Visa stovyklos diena nuo 9 valandos ryto iki 17 valandos vakaro būna visiškai užimta. 

Stovyklautojai klausosi įdomių paskaitų apie filosofiją, gyvenimą, lyderystę, pasitikėjimą savimi, kurias veda kompetentingi lektoriai. 

Na, o mes, su Vyčiu, kaip stovyklos vadovai, buvome atsakingi už fizinę ir judriąją mažųjų stovyklautojų veiklą.

Taip pat mokėmės bendrauti, padėti vienas kitam ir bendromis jėgomis visi kartu atlikti vienokį ar kitokį darbą, tokį kaip maisto produktų paruošimas, gaminimas, patiekalų pateikimas, stovyklos palapinės statymas ir kiti. 

[quote author=“Aut. past.“]Dešimt dienų dvidešimt šešiems Kėdainių miesto ir rajono vaikams, be abejonės, paliko daug įspūdžių, o pasak stovyklos vadovų Vyčio Zabulėno ir Anželikos Urbonienės, ir per tokį trumpą laiką įvykę pokyčiai ir stovyklos nauda vaikams buvo akivaizdūs.[/quote]

Per dvi savaites spėjome vienas kitą pažinti, susidraugauti ir daug ko išmokti bei pasidžiaugti tikru vaikišku gyvenimu“, – tikina Anželika. 

Džestinos Borodinaitės nuotr.Siekė užsibrėžtų tikslų

Stovyklos metu profesionalių lektorių bei stovyklos vadovų sukurta programa jauniesiems kraštiečiams suteikė galimybę gilintis bei motyvuoti save siekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių bei atrasti savąjį AŠ.

Tobulino bendravimo įgūdžius

„Organizuodami dienos stovyklas, didelį dėmesį skyrėme sveikai gyvensenai, kokybiškam laisvalaikio užimtumui, jų socialinių įgūdžiai ugdymui bei socialinės atskirties mažinimui, suteikėme jiems pagrindines žinias ir įgūdžius, būtinus užtikrinant vaikų sveiką psichinę ir fizinę savijautą bei sėkmingą integraciją į socialinę aplinką.

Šių tikslų siekėme integruodami vaikus į įvairias veiklas, tokias kaip joga ar funkcinės treniruotės“, – sako Vytis.

Laukia dar dvi pamainos

Pirmajai stovyklautojų pamainai teko atsisveikinti su vadovais, tačiau Vytis ir Anželika dar neketina palikti Kėdainių. 

Po savaitės stovyklos vadovų laukia dar keturios savaitės smagaus laiko su kitomis dviem vaikų pamainomis. 

Džestinos Borodinaitės nuotr. Geriau nei mokykloje

Mokinių vasaros stovyklos – puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais, mano Austėja. 

„Stovykla puiki ir labai skiriasi nuo paprastos mokyklos, kurioje reikia tik mokytis, o čia šalia to netrūksta ir pramogų, gero laisvalaikio, puikios nuotaikos, naujų draugų.

Stovyklos metu išbandžiau tikrai labai daug įdomių veiklų. Tarp jų buvo net ir tokių užsiėmimų, su kuriais susidūriau pirmą kartą. 

Didžiausias iššūkis buvo išbandyti šokti zumbą. Taip pat buvo įdomu klausytis paskaitų apie Žalgirio mūšį, lyderystę, motyvaciją, išbandyti jogą, funkcinių pratimų užsiėmimus, sužinoti apie bendravimo įgūdžių lavinimą“, – įspūdžiais dalijasi Austėja. 

[quote author=“Aut. past.“]Pirmajai stovyklautojų pamainai teko atsisveikinti su vadovais, tačiau Vytis ir Anželika dar neketina palikti Kėdainių. Po savaitės stovyklos vadovų laukia dar keturios savaitės smagaus laiko su kitomis dviem vaikų pamainomis.[/quote]

Poilsio minutėlė stovyklautojų palapinėje. Džestinos Borodinaitės nuotr.Draugiška atmosfera

Anot Austėjos, niekas negali atstoti vasaros stovyklos, nes juk čia svarbiausia – nauji draugai, smagūs užsiėmimai ir draugiška atmosfera. 

Patiko sportinė veikla

Anot stovyklautojos Gabijos, nors stovykla – ne mokykla, tačiau negalima sakyti, kad čia vien tik pramogaujama ir nieko neišmokstama. 

„Stovyklos metu daug daugiau išmokome negu iki tol mokykloje. Asmeniškai man labiausiai patiko sportinės veiklos ir judrieji užsiėmimai. 

Čia žaidėme krepšinį, kvadratą, rungtyniavome estafetėse, tobulinome koordinaciją, mokėmės šokio judesių“, – stovyklos metu pamėgtas veiklas vardija Gabija. 

Pastangos – ne veltui

Stovyklautojų tėvai, anot Vyčio, lygiai taip pat kaip ir vaikai reaguoja labai teigiamai. 

„Iš tėvelių girdime, kad po stovyklos vaikams turėtumėte surengti kelių dienų užsiėmimus ir stovyklautojų tėvams, kur jie sužinotų, kaip elgtis su šitaip pasikeitusiomis atžalomis. 

Tai mus labai džiugina, motyvuoja ir įrodo, jog visos mūsų su Anželika pastangos buvo ne veltui. 

Įspūdžiai – tik patys geriausi! Tikimės, jog kuo toliau, tuo daugiau jų pavyks sukaupti stovyklaujant“, – pasidžiaugia Vytis. 

Nuoširdžiai dėkoja 

Stovyklos vadovai dėkingi Kėdainių profesinio rengimo centrui bei jo vadovui už stovyklavimui skirtą vietą, neabejingumą bei visokeriopą pagalbą jos metu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video