Skip to content

Kaimo ugniagesiai pirmieji tiesia pagalbos ranką

 Kaimo ugniagesiai pirmieji tiesia pagalbos ranką

Jei Kėdainių rajone kyla gaisras ar žmonės patenka į kokią kitą nelaimę, jiems visada pirmieji pagalbos ranką ištiesia arčiausiai įsikūrę kaimo ugniagesiai. Oficialiai kaimo ugniagesiai yra vadinami Kėdainių savivaldybės priešgaisrine tarnyba. Šioje tarnyboje dirbantys vyrai visuomet į gaisrus kaimuose atvyksta pirmieji – jie pirmieji bėdoje atsidūrusiems žmonėms ištiesia pagalbos ranką.

Į nelaimes skuba bemaž 200 kartų

Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovo Andriaus Miliausko teigimu, tarnyboje šiuo metu yra devynios ugniagesių komandos, o jų turima technika pagal galimybes atnaujinama. 

Šiuolaikiškus gaisrinius automobilius jau turi Pramonės, Dotnuvos, Josvainių ugniagesių komandos. 

Kitos komandos vis dar į nelaimes skuba sovietiniais ZIL, GAZ, URAL markės automobiliais. Per metus savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandos į iškvietimus išvažiuoja vidutiniškai apie 200 kartų.

Aplankė tolimiausią

„Rinkos aikštė“ aplankė toliausiai nuo Kėdainių miesto įsikūrusią Pagirių ugniagesių komandą. Garažuose įrengtoje ugniagesių būstinėje vyrai susitvarkę pagal išgales ir visuomet – dieną ir naktį – budi laukdami pagalbos skambučio. 

Jei kiltų gaisras Pagiriuose ar aplinkiniuose kaimuose, ši ugniagesių komanda pirmiausiai atskubėtų į pagalbą ir pradėtų malšinti ugnį. Ir tik tuomet pagiriečiai sulauktų pastiprinimo iš Šėtos bei Kėdainių. 

Jei gaisras būtų didelis, būtų aliarmuota ir daugiau ugniagesių komandų. Atvyktų pastiprinimas net iš Ramygalos Panevėžio rajone. 

Yra buvę atvejų, kai viename gaisre dirbo net penkios automobilinės cisternos.

Garažuose įsikūrusioje būstinėje vyrai susitvarkę pagal išgales ir visuomet – dieną naktį – budi laukdami pagalbos skambučio. Jei kiltų gaisras Pagiriuose ar aplinkiniuose kaimuose, ši ugniagesių komanda pirmiausiai atskubėtų į pagalbą ir pradėtų malšinti ugnį. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Dirba du dešimtmečius

Daugiau nei du dešimtmečius ugniagesiu dirbantis Pagirių ugniagesių komandos skyrininkas Algirdas Radavičius sako, kad ugniagesiai visada pasiruošę padėti į nelaimę patekusiems.

„Įvairių būna tų iškvietimų. Dažniausiai, žinoma, būna gaisrai. Bet būna ir kitų nelaimių ir įvykių. Štai prieš keletą dienų vykome padėti į nelaimę patekusiai merginai, kurią balkone įkalino jos pačios vaikai.

Tuomet panaudoję kopėčias operatyviai merginą išlaisvinome. 

Stengiamės padėti. Kiek galima, tiek stengiamės, juk toks mūsų darbas, tokia mūsų pareiga“, – kalbėjo didžiąją savo gyvenimo dalį kitų žmonių ir jų turto gelbėjimui paskyręs A. Radavičius. 

Dirba ne tik Kėdainių rajone

Pagirių ugniagesiai dirba ne tik Kėdainių rajone. 

Kėdainių rajono pakraštyje įsikūrusi ugniagesių komanda dažnai skuba į pagalbą ir kaimyninių rajonų gyventojams.

„Vykstame mes ir į Panevėžio rajoną, ir į Ukmergės rajoną. Važiuojame į visus artimiausius kaimus. 

Pagiriuose ugniagesiai labai reikalingi, nes jei čia ar aplinkiniuose kaimuose kiltų gaisras, būtų svarbi kiekviena minutė. O kol į nelaimės vietą atvyktų ugniagesiai iš Šėtos, Okainių ar Ramygalos, ir namas galėtų supleškėti, juk, kaip ir sakiau, gaisro metu svarbi kiekviena minutė“, – pabrėžia skyrininkas. 

Pasuko tėvo pėdomis

Kai „Rinkos aikštė“ apsilankė Pagirių ugniagesių komandoje, ten budėjo ugniagesys Laurynas Paulauskas. Jaunas vyras pripažįsta ugniagesiu tapo sekdamas tėvo pėdomis. Jo tėvas taip pat ugniagesys. 

„Mūsų komanda yra tokiame užkampyje, bet nepaisant to, esame labai reikalingi. 

Vienais metais iškvietimų turėjome daugiau nei Pramonės ugniagesiai. O tai jau yra labai daug. Žinote, kartais iškvietimų būna daugiau, kartais mažiau, bet jų vis tiek būna, mes visada turime būti pasiruošę. 

[quote author=”Aut. past.”]Kėdainių rajone šiuo metu yra devynios ugniagesių komandos, o jų turima technika pagal galimybes atnaujinama. Šiuolaikiškus gaisrinius automobilius jau turi Pramonės, Dotnuvos, Josvainių ugniagesių komandos. Kitos komandos vis dar į nelaimes skuba sovietiniais ZIL, GAZ, URAL markės automobiliais.[/quote]

Anksčiau žmonės degindavo žolę, dabar tokių gaisrų kyla mažiau.

Anksčiau labiau degdavo seni kombainai, dabar nauji kombainai dega mažiau, tačiau gaisrų vis vien yra ir jų bus. 

Man teko gesinti didžiulį gaisrą, kuomet degė Pagirių kaimo parduotuvė. Tada į nelaimės vietą atskubėjau pirmas, parduotuvė degė atvira ugnimi, buvo pragariška naktis“, – prisimena ugniagesys L. Paulauskas. 

Žmonės nesupranta

Ugniagesiai tikina, kad žmonės nesupranta ugniagesių darbo. Kartais ugniagesius labai pykdo užgaulios žmonių pastabos. 

„Mes į gaisrus važinėjame su „šeške“ – sovietiniu GAZ markės automobiliu. Šioje mašinoje telpa nepilni du kubiniai metrai vandens. 

Jei vandenį liejame ištisai, tai penkios minutės – ir mūsų talpa tuščia, tačiau būna, kad žmonės nesupranta ir sako, kad į gaisrą atvykome su tuščia cisterna. Na, taip tikrai nebūna ir negali būti. Tačiau gaisro metu susijaudinusiems žmonėms to nepaaiškinsi“, – teigia ugniagesys. 

Sąlygos gerėja

Tiesa, Pagirių miestelio ugniagesiai yra optimistai ir tiki šviesia ateitimi. 

Vyrai džiaugiasi, kad po truputį gerėja jų darbo sąlygos, didėja ir atlyginimai.

Jie taip pat džiaugiasi teigiamu žmonių požiūriu į ugniagesius. 

„Algos po truputį kyla. Tikrai nepalyginsi to, ką gaudavome anksčiau ir ką gauname dabar. 

Darbo sąlygos… Žinoma, galėtų būti ir geresnės, tačiau gyvename tvarkingai ir šiltai. 

Automobilio norėtume naujesnio, tačiau ir mūsiškis važiuoja neblogai, siurblys labai geras, viskas puikiai veikia. Ko dar reikia? 

Svarbiausia, kad žmonės mumis pasitiki ir vertina. Tai mums didžiausia padėka“, – atsidūsta gerai nusiteikęs L. Paulauskas. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video