Savaitė, kupina nuotykių ir džiaugsmo

 Savaitė, kupina nuotykių ir džiaugsmo

Savivaldybė turi finansavimo 25 vasaros stovykloms – perpus mažiau, nei reikėtų iš tiesų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centrą lankantys vaikai penkias dienas praleido nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių dovanojusioje stovykloje „Atraskime džiaugsmą kartu“. Organizatoriai penkiolikai jaunųjų stovyklautojų parengė pažintinių išvykų bei nuotaikingų pramogų kupiną programą.

Aplankė stumbrus ir gelbėtojus

Pirmiausia vaikai išsiruošė susitikti su įspūdingo dydžio gyvosios gamtos milžinais, įrašytais į Tarptautinę bei Lietuvos raudonąsias knygas – stumbrais, įsikūrusiais Pašilių stumbryne Panevėžio rajone.

Svečiuodamiesi kaimyniniame krašte jaunieji stovyklautojai aplankė ir Krekenavos regioninį parką, jo Lankytojų centrą bei, įveikę 25 metrus į dangų vedančių laiptelių, nuo apžvalgos bokšto aikštelės gėrėjosi kvapą gniaužiančiu apylinkių grožiu: slėnyje išsirangiusia Nevėžio upe, Krekenavos miesteliu, mažosios  bazilikos bokštais, buvusio Slabados malūno užtvanka, Krekenavos tvenkiniu, apsuptu dirbamų laukų ir pievų bei miškų platybės.

Kitą dieną vaikų laukė edukacinė programa Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Čia ugniagesiai gelbėtojai pristatė savo darbo techniką, automobilius ir supažindino mažuosius su ugniagesio gelbėtojo darbo kasdienybe.

„Ugniagesių gelbėtojų darbą pamatėme iš labai arti, – pasakoja drauge su vaikais pas ypatinguosius mūsų visuomenės herojus viešėjusi Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Žydrė Pavolienė. – Ugniagesiai gelbėtojai mums netgi pademonstravo, kokia technika naudodamiesi iš automobilių vaduoja per avarijas prispaustus žmones. Bandėme pakelti gelbėjimo įrankius ir įsitikinome, kad šiam darbui reikia išties daug fizinių jėgų.

Taip pat turėjome galimybę pasėdėti ugniagesių automobiliuose. Vaikams, o ypač berniukams, ši išvyka paliko nepaprastai didelį įspūdį.“

Laikas sveikatai ir… linksmybėms!

Stovyklautojai skyrė dėmesio ir sveikatinimosi užsiėmimams. Vaikai aplankė Kėdainiuose veikiantį druskų
kambarį.

„Kai kurie jame buvo pirmą kartą ir nė neįsivaizdavo, kas tai yra, kas jų laukia. Taigi ši viešnagė buvo irgi nauja patirtis, – parodžiusi vaikams nematytų mūsų miesto erdvių džiaugiasi Ž. Pavolienė. – Kai kurie vaikai seanso druskų kambaryje metu taip atsipalaidavo, kad net nusnūdo. Taigi raminamasis poveikis išties jautėsi.“

O kokia vaikų stovykla be kūrybingų judrių žaidimų? Šiais pasirūpino ir su mažaisiais aktyviai laiką leido viešnios iš Kėdainių rajono Moterų krizių centro – įstaigos vadovė Rita Stakniūnienė ir jos padėjėja Giedrė Sutkienė.

Po energingos mankštos tikras linksmybes stovykloje užvirė dar viena viešnia – muilo burbulų fi estą surengusi animatorė.

Vaikai džiaugsmingai gainiojo ore sklandančius įvairiausių formų bei dydžių muilo burbulus ir taip atsisveikino su paskutine šios vasaros stovyklos diena.

Rengia kasmet

Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centras čia besilankančius vaikus į stovyklą jau tradiciškai pakviečia kasmet. Stovyklą finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

Šiųmetės stovyklos projekto koordinatorė – Kėdainių pagalbos šeimai centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Kristina Grigaliūnienė, projektą vykdė ir su vaikais laiką leido Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Žydrė Pavolienė ir Edita Sokaitė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video