Kūryba – puiki veikla, leidžianti atsipalaiduoti (FOTOGALERIJA)

 Kūryba – puiki veikla, leidžianti atsipalaiduoti (FOTOGALERIJA)

Kone kiekvienas žmogus giliai širdyje turi rankdarbystės genų, tačiau savo idėjoms realizuoti ne kiekvienas atranda laiko ar noro. Jau kurį laiką savo namus pačios kūrybiniais darbais dekoruojanti Rita Janionytė džiaugiasi šia, kaip ji pati teigia, nepabostančia veikla.

Daro įspūdį

Moters rankose gimsta įvairūs keraminiai darbai, gėlių ar kitų gamtinių medžiagų kompozicijos, kūrybiniame procese Rita nevengia panaudoti šiaudo, siūlo, vytelės, o kartais jos rankoje atsiranda pieštukas arba teptukas.

Žvalgantis po Ritos namus stebina ne tik jos pačios rankomis kurti rankdarbiai, įspūdį taip pat daro ir eksponuojamos kolekcijos. Viena tokių – margaspalvių drugelių kolekcija.

Kai kurie iš drugelių į Ritos namus „atskrido“ jos draugų dėka net iš tolimų Graikijos, Kanarų ar Tenerifės kraštų.

„Pati taip pat mėgstu keliones, todėl kol sveikata leidžia, pagal galimybes stengiuosi aplankyti svečias šalis. Jau spėjau pabuvoti Turkijoje, Graikijoje, Izraelyje, Palestinos regione“, – aplankytas šalis vardija Rita.

Mėgsta kurti

„Labai mėgstu užsiimti kūrybine veikla. Šis pomėgis mane atpalaiduoja, leidžia išreikšti save. Kurti savo malonumui pradėjau seniai, tačiau labiausiai kūrybinis procesas patraukė dėl palaipsniui užklupusių artimų žmonių netekčių, kurios privertė susimąstyti apie tai, ko labiausiai norėčiau ir, svarbiausia, pagal fizines galimybes galėčiau užsiimti.

Nuo vaikystės mačiau kuriančią močiutę, todėl, manau, jog pomėgį rankdarbiams paveldėjau būtent iš jos“, – sako Rita.

Savamokslė

Moteris mano, jog tai buvo tarsi jos pirmieji kursai, davę pradžią tolesniam minčių ir idėjų įgyvendinimui.

„Esu savamokslė, viską darau ne dėl kažko, o tik dėl savęs. Nenoriu pasirodyti, išsišokti, nes tikrai nemanau, jog darau kažką itin ypatingo. Ypatinga man tik tai, jog kurdama širdžiai mielus daiktus galiu išreikšti save, ypatinga tik tai, jog bet kokia kūrybinė veikla, nesvarbu su kuo ji yra susijusi, man suteikia atsipalaidavimo ir padeda pabėgti nuo kasdienių rūpesčių.

O jų gyvenant vienai tikrai netrūksta. Tenka kieme pjauti žolę, tvarkyti namus, prižiūrėti kieme augančius augalus, daržoves.

Taip pat daug dėmesio skiriu savo augintiniams. Turiu šuniuką, katinėlį, auginu vištų šeimynėlę, šalia jų gyvena gaidys“, – su šypsena veide apie savo kasdienybę pasakoja Rita.

Moliūgų šeimynėlė

O ne per seniausiai moters kieme atsirado dar trys gyventojai. Nors didelio dėmesio moliūgų šeimynėlė iš Ritos nereikalauja, tačiau kiekvieno einančio Strazdelio gatve akį tikrai patraukia.

„Idėja savo kieme įkurdinti moliūginę šeimą kilo neatsitiktinai. Šiemet kaip niekad užderėjo didelis moliūgų derlius.

Dalį jų panaudojau vištų pašarui, konservuoti šių daržovių žiemai nesu linkusi, todėl ir kilo mintis iš moliūgų sukurti kieme gražią kompoziciją, kuri mane, o galbūt net ir einantį pro šalį žmogų, priverstų nusišypsoti“, – teigia Rita.

Semiasi žinių

„Vasarą dėmesio reikalauja gėlės, žiemos mėnesiai dažniausiai būna skirti mezgimui, pavasarį atbundanti gamta vėl šaukia eiti į kiemą, tvarkytis, sodinti augalus. Nuo viso to, kas vargina, mane vėliau gelbsti mėgstama veikla.

Ne tik namuose užsidariusi kuriu sau mėgstamą rankdarbį, labai dažnai prisijungiu prie Kėdainių mieste vykdomų edukacijų. Labiausiai patinka Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name iniciatyva organizuojami susibūrimai. Moterų kolektyve dalintis turima patirtimi ir semtis naujų žinių niekada nebūna sudėtinga“, – pasidžiaugia Rita.

25 poros kojinių

Pernai Krakių senelių namams Rita numezgė 25 poras kojinių. Nors moteris iš pradžių manė neįstengsianti šitokį skaičių kojinių per ganėtinai trumpą laiką numegzti, bet susikaupusi spėjo ir savo pažadą įgyvendino.

Veikla bažnyčioje

Jau kurį laiką Rita prisideda prie Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios iniciatyva organizuojamos veiklos. Kasmet šiltuoju metų laiku ji padeda bažnyčios teritoriją apsodinti ir papuošti gėlėmis, tuo tarpu šaltuoju metų laiku, per Adventą, moteris dekoruoja prakartėlę džiovintais augalais.

Aktyviai Rita dalyvauja ir visuose bažnytiniuose renginiuose. Kūrybiniai Ritos gabumai įvertinti net ir už Kėdainių krašto ribų. LRT laidos apie gamtą vedėjas Selemonas Paltanavičius už parengtus apie gyvūniją tekstus moteriai įteikė dvi nuostabias su gamta susijusias knygas.

Taip pat Rita yra gavusi dovaną ir už apie Kėdainių kraštą parašytą tekstą projektui, kurį įgyvendino labdaros ir paramos fondas. „Jame puikiai veši pomidorai, agurkai, ankstyvą pavasarį jame pasisodinu ridikėlių, salotų, svogūnų“, – pamėgtas daržoves vardija Rita.

[#gallery=2483#] 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video